30 Halowe MP Masters Toruń 2021 – Warmia i Mazury jak zwykle w pierwszym szeregu

Fot. warmińsko-mazurska strona mastersów la (ilustracja)
W dniach 12 i 13 marca w toruńskiej Arenie odbyły się 30 Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpiło ponad pół tysiąca weteranów z całego kraju, gościnnie wystąpili też mastersi z Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Grecji, Litwy, Niderlandów i Szwecji. Jak zwykle dużą grupę stanowili reprezentanci z Warmii i Mazur, którzy tradycyjnie mogą pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyli 18 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych medali. W klasyfikacji województw zajęli 4 miejsce.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Elżbieta Sambor (Elbląg) i Marek Grzyb (Olsztyn) – trzykrotnie, Helena Romanowska (Olsztyn) i Sławomir Zawada (Dobre Miasto) – dwukrotnie oraz Mariola Sudzińska (Olsztyn), Wioletta Falba (Działdowo), Beata Opak (Olsztyn), Dorota Pawłowska (Kurzętnik), Teresa Sambor (Elbląg), Piotr Skrzyński (Olsztyn), Mieczysław Kubacki (Nowe Miasto Lubawskie), Jerzy Jabłoński (Olsztyn).

W punktacji uwzględniającej bloki konkurencji w rzutach na pierwszym miejscu sklasyfikowano Jerzego Jabłońskiego (Olsztyn). Drugie miejsca zajęli: Helena Romanowska (Olsztyn) – rzuty, Mariola Sudzińska (Olsztyn) – biegi długie, Marek Grzyb (Olsztyn) skoki.

Wyniki (rzeczywiste, seniorskie, przelicznik punktowy)

60 metrów przez płotki

M50

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 9.70 – 8.52 928

4 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 18.60 – 16.34

M65

1 Grzyb Marek 1955-03-27 W-MKLA Masters Olsztyn POL 10.66 – 8.22 1007

2 Szysler Andrzej 1955-10-09 Susz POL 12.62 – 9.73 642

60 metrów

K55

2 Opak Beata 1965-06-28 W-MKLA Masters Olsztyn POL 9.84 – 8.30 878

M40

6 Gębski Mariusz 1978-05-05 Lidzbark Warmiński POL 7.76 – 7.41 770

M50

1 Skrzyński Piotr 1967-10-08 W-MKLA Masters Olsztyn POL 7.78 – 6.95 980

M65

1 Grzyb Marek 1955-03-27 W-MKLA Masters Olsztyn POL 8.61 – 6.93 989

M70

7 Gąsior Wiesław 1950-11-30 CSiRSusz, Rozbiegany Susz POL 10.23 – 7.87 585

3000 metrów

K35

7 Jurkiewicz Aldona 1982-10-18 CSiRSusz,Rozbiegany Susz POL 14:43.93 – 14:31.73 284

K40

1 Sudzińska Mariola 1976-07-12 Olsztyn POL 10:28.86 – 09:55.78 962

3 Pawłowska Dorota 1980-03-13 Zamek Kurzętnik POL 11:30.83 – 10:54.49 784

5 Kowalska Agnieszka 1980-07-20 Schulo Team Działdowe POL 12:07.39 – 11:29.13 688

K45

3 Piechocka Katarzyna 1975-11-23 OSTRÓDA POL 12:06.66 – 10:59.95 769

K50

1 Falba Wioletta 1970-10-02 Działdowo POL 11:49.14 – 10:15.75 900

M40

7 Tadejewski Paweł 1979-01-12 Ostróda POL 09:44.53 – 09:19.63 657

22 Jurkiewicz Sławomir 1980-04-29 CSiRSusz, Rozbiegany Susz POL 12:58.05 – 12:24.91 75

M45

5 Krupiński Bogumił 1973-02-16 Olsztyn POL 09:54.42 – 09:08.77 709

7 Zienkiewicz Piotr 1974-06-19 Młynary POL 10:05.32 – 09:18.83 660

14 Kaczan Norbert 1975-10-26 Wyborcza Olsztyn POL 11:26.14 – 10:33.44 356

M50

6 Patalon Adam 1968-09-06 Kurzętnik Biega POL 10:43.16 – 09:31.32 603

12 Bystrzycki Radosław 1968-12-25 Dobre Miasto Pszczółkowski Team POL 11:03.96 – 09:49.80 523

Chód na 3 km

K40

4 Gębska Katarzyna 1980-07-12 Lidzbark Warmiński POL 23:19.44 – 21:51.28 434

200 metrów

K55

1 Opak Beata 1965-06-28 W-MKLA Masters Olsztyn POL 33.77 28.06 796

M40

7 Gębski Mariusz 1978-05-05 Lidzbark Warmiński POL 25.48 24.18 670

M50

2 Skrzyński Piotr 1967-10-08 W-MKLA Masters Olsztyn POL 25.50 22.54 869

400 metrów

K55

3 Pieczulis Krystyna 1962-11-12 AZS UWM Olsztyn/W-MKLAM POL 01:21.26 – 01:06.47 702

M70

3 Paluszak Tadeusz 1950-02-19 Elbląg POL 01:28.57 – 01:04.71 257

M75

5 Szymański Jerzy 1944-03-08 Kurzętnik POL 02:31.78 – 01:44.29

800 metrów

K45

1 Pawłowska Dorota 1980-03-13 Zamek Kurzętnik POL 02:31.71 – 02:20.92 812

M35

2 Goleniowski Dawid 1984-01-18 KS AZS UWM Olsztyn POL 02:06.05 – 02:02.50 710

M45

6 Piniewski Robert 1973-09-09 Pszczółkowski Team POL 02:27.08 – 02:13.20 484

M50

6 Patalon Adam 1968-09-06 Kurzętnik Biega POL 02:32.81 – 02:13.19 484

M65

2 Szysler Andrzej 1955-10-09 Susz POL 02:58.93 – 02:16.15 429

M70

6 Paluszak Tadeusz 1950-02-19 Elbląg POL 03:26.08 – 02:28.19 240

M75

4 Szymański Jerzy 1944-03-08 Kurzętnik POL 04:39.73 – 03:08.43

Skok w dal

M50

4 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 4.57 5.89 688

M65

1 Grzyb Marek 1955-03-27 W-MKLA Masters Olsztyn POL 5.07 8.00 1126

Skok wzwyż

K55

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg POL 1.22 – 1.68 858

M50

2 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 1.67 – 2.10 962

M55

2 Fiuk Miroslaw 1964-09-10 Dzialdowo POL 1.47 – 1.95 817

Trójskok

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg POL 8.15 11.54 829

M50

1 Zawada Sławomir 1968-02-18 Dobre Miasto POL 11.81 14.71 909

Pchnięcie kulą

K55

1 Sambor Elżbieta 1965-01-13 Elbląg POL 8.09 – 11.30 621

K65

3 Malgrem Maria 1951-07-22 W-MKLA Masters Olsztyn POL 5.06 – 9.29 497

K75

1 Romanowska Helena 1941-03-21 W-MKLA Masters Olsztyn POL 7.52 – 18.17 1048

K80

1 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg POL 5.13 – 14.22 802

M45

5 Oziemkiewicz Marek 1976-02-08 Elbląg POL 8.76 – 10.35 542

M50

7 Olszewski Marek 1969-03-22 Lidzbark Warmiński POL 8.88 – 10.62 558

M55

2 Chilmanowicz Janusz 1964-05-17 Działdowo POL 12.14 – 16.18 890

M65

3 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie POL 11.70 – 17.67 980

6 Lotz Tadeusz 1952-09-24 Iława POL 10.43 – 15.76 865

M70

9 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 W-MKLA Masters Olsztyn POL 9.16 – 13.79 747

M75

3 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 W-MKLA Masters Olsztyn POL 10.15 – 17.03 941

Ciężarek

K65

4 Malgrem Maria 1951-07-22 W-MKLA Masters Olsztyn POL 6.04 – 7.93

K75

1 Romanowska Helena 1941-03-21 W-MKLA Masters Olsztyn POL 7.70 – 11.72

K80

1 Sambor Teresa 1937-10-12 Elbląg POL 5.56 – 9.11

M45

5 Oziemkiewicz Marek 1976-02-08 Elbląg POL 9.71 – 11.78 640

M60

4 Obuchowski Jan 1957-03-08 Nowe Miasto Lubawskie POL 11.96 – 13.84 634

M65

1 Kubacki Mieczysław 1953-03-04 Nowe Miasto Lubawskie POL 14.38 – 17.99 905

3 Lotz Tadeusz 1952-09-24 Iława POL 12.77 – 15.97 797

M70

4 Jabłoński Sławomir 1947-08-16 W-MKLA Masters Olsztyn POL 13.58 – 16.42 825

M75

1 Jabłoński Jerzy 1945-04-23 W-MKLA Masters Olsztyn POL 16.78 – 21.92 1130

Klasyfikacja województw

1. mazowieckie 85480

2. śląskie 51083

3. kujawsko-pomorskie 50382

4. warmińsko-mazurskie 47963

5. wielkopolskie 45301

6. pomorskie 43375

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dobre Miasto Działdowo' Elbląg lekka atletyka Lidzbark Watmiński nowe miasto lubawskie Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x