68 MP Juniorów Toruń 2014 – Koniec wieńczy dzieło: złota sztafeta AZS UWM i srebrny dysk Konrada

W Toruniu zakończyły się  68 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W ostatnim dniu zdobylismy dwa medale: zloty wywalczyły juniorki AZS UWM w sztafecie 4 razy 400 metrów, srebro Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) w rzucie dyskiem. Tym samym nasz bilans zamknął się czterema medalami: dwoma złotymi i dwoma srebrnymi. Wcześniej mistrzem Polski w pchnięciu kulą został Konrad Bukowiecki, a wicemistrzynią Karolina Ciesielska (AZS UWM) na 400 m.

I dzień

Do południa rozgrywano eliminacje. Do finału awansował tylko Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą, który już w pierwszej próbie osiągnął 19.85. Odpadł Krystian Treder (Polonia Pasłęk), który uzyskał 13 wynik, a kwalifikowała się „12”. Nie powiodło się również kulomiotkom i sprinterowi z Atosu Woźnice. W startach popołudniowych humory były lepsze. Zwłaszcza po eliminacjach na 400 metrów, gdzie Karolina Ciesielska uzyskała drugi, a Aleksandra Szczerbaczewicz trzeci czas. Ich koleżanka klubowa z AZS UWM Adrianna Pacholczyk oraz Agata Kołecka (Mały Jeziorak) awansowały równiez do finału 800 m. Nie powiodło się Karolinie Karczewskiej z MLKS Ostróda.W finale B na 400 m wystapi Krystian Sudoł z Ornety. Nie powiodło się nietsety naszy „średniakom” na 800 m i płotkarce. Na 3000 metrów od razy walczono o medale, ale nasi nie odegrali żadnej roli. Na szczęście trochę wcześniej uradował nas Konrad i zakończylismy ten dzień miłym akcentem. Miotacz Gwardii Szczytno startuje w Toruniu warunkowo, bo jest dużo młodszy od rywali, a mimo to w finale ich zdeklasował osiągając znów doskonały rezultat 21.31 kulą 6-kilogramową. (każde pchnięcie ponad 20 m).

Eliminacje

Juniorki

Pchnięcie kulą

19 JABŁOŃSKA Magdalena 96-06-06 KS AZS UWM Olsztyn 10.11  

22 ŁĄCZYŃSKA Monika 95-02-04 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 9.93 

800 metrów

4 KOŁECKA Agata 96-07-06 UKS Mały Jeziorak Iława 2:15.46 PB q – awans do finału A

 

 

5 PACHOLCZYK Adrianna 96-02-22 KS AZS UWM Olsztyn 2:16.55 – awans do finału A

12 BARTCZAK Magdalena 96-09-26 KS AZS UWM Olsztyn 2:20.49

14 KARCZEWSKA Karolina 96-07-02 MLKS Ostróda 2:23.19

400 metrów przez płotki

13 MILANOWSKA Beata 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn 65.35 SB

400 metrów

2 CIESIELSKA Karolina 96-02-17 KS AZS UWM Olsztyn 55.04 PB – awans do finału A

3 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 55.29 PB – awans do finału A

Juniorzy

100 metrów

19 ADAMSKI Przemysław 96-12-27 UKS Atos Woźnice 11.34

Pchnięcie kulą

1 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno 19.85 – awans do finału

13 TREDER Krystian 96-03-21 KS Polonia Pasłęk 15.15

800 metrów

20 ROLKA Cezary 95-08-11 KS AZS UWM Olsztyn 1:58.67 PB

26 SKRZECZ Remigiusz 95-01-05 UKS Jedynka Bartoszyce 2:00.11

400 metrów

14 SUDOŁ Krystian 96-01-31 LUKS Orneta 49.33 0.265 PB qB – awans do finału B

Finały I dnia

Juniorki

3000 metrów

1 ENNAOUI Sofia 95-08-30 LKS Lubusz Słubice 9:22.00

2 HOŁDA Aleksandra 96-11-27 MKL Maraton Świnoujście 9:51.49 PB

3 OLCZYK Marta 96-07-26 LKS Omega Kleszczów 10:06.89 PB

……………………………………

11 TRZECIAK Magdalena 95-04-08 KS AZS UWM Olsztyn 10:56.23

Juniorzy

Pchnięcie kulą (6 kg)

1 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno 21.31

2 PAROL Jan 95-11-11 WLKS Iganie Nowe 19.06

4 WROTYŃSKI Marcin 96-03-11 UKS Orkan Środa Wlkp. 18.20 PB

3000 metrów

1 LINKA Kamil 95-02-02 KS Gwardia Piła 8:24.48 PB

2 NOWAK Dominik 96-02-11 AZS-AWF Warszawa 8:24.60 PB

3 SOWIŃSKI Patryk 96-05-04 MKS Sambor Tczew 8:24.78 PB

……………………………………………..

20 MISIEWICZ Michał 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn 9:04.11

ZŁOTUCHA Łukasz 95-02-17 UKS Jedynka Bartoszyce DNF

II dzień

Drugi dzień w ekipie Warmii i Mazur rozpoczęli dyskobole, którzy walczyli o przepustkę do konkursu finałowego. Magdalena Jabłońska (AZS UWM)zajęła dopiero 20 miejsce, a jej wynik wyraźnie odbiegał od wymaganego minimum. Natomiast Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno), który w sobotę zdobył złoto w pchnięciu kulą, już w pierwszym rzucie kwalifikacji „załatwił” sprawę Przekroczył o ponad 3 metry linię minimum i więcej prób nie oddawał. Przypominamy, że Konrad jest jeszcze juniorem młodszym, a to tych zawodów został dopuszczony warunkowo, bo w czasie ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyć będzie o medale dla Polski. W tróskoku juniorek wystartowała zawodniczka z Lidzbarka Warmińskiego Patrycja Belka. Przekroczyła niznacznie 10 metrow, co dalo jej 20 miejsce.

Wreszcie przyszły biegi fibalowe na 800 metrów i 400 metrów dziewcząt. gdzie mielismy po dwie przedstawicielki. Na dłuższym dystansie obie zawodniczki: Agata Kołecka (Mały Jeziora) i Adrianna Pacholczyk (AZS UWM) pobiegły dobrze, ale rywalki miały zcacznie lepsze rekordy zyciowe i podium nie było w zasięgu. Zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsce. Za to na 400 metrów obie nasze kortowianki celowały w podium. Stawka była niezwykle wyrownana. Liczyła się dyspozycja dnia. Świetnie pobiegła Karolina Ciesielska, zdobywając srebrny medal, Aleksandra Szczerbaczewicz była czwarta, a to zawsze pozostawia niedosyt. Obie zawodniczki czekaja jeszcze dzis eliminacje na 200 metrow.

W kolejnych finałach: rzucie oszczepem i 3000 m z przeszkodami nie włączylismy się do walki o medale.  Krystian Sudoł pobiegł w finale B 400 m zajmując 4 miejsce.. Do eliminacji 200 m przystapiła tylko Ola Szczerbaczewicz i awansowała do finału B.

Eliminacje

Juniorki

Rzut dyskiem (1.0)

20 JABŁOŃSKA Magdalena 96-06-06 KS AZS UWM Olsztyn 32.45

Trójskok

20 BELKA Patrycja 96-07-07 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 10.09 

200 metrów

12 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 25.29 – awans do finału B

Juniorzy

Rzut dyskiem (1.75)

BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno 51.84 – awans do finału

Finały II dnia

Juniorki

400 metrow

1 JANOWICZ Adrianna 95-04-16 MKS Baszta Szamotuły 53.99 PB

2 CIESIELSKA Karolina 96-02-17 KS AZS UWM Olsztyn 54.51 PB

3 BARTOSIEWICZ Natalia 96-05-25 MKS Żak Biała Podlaska 54.78 PB

……………………………………………………………………………….

4 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 55.15 PB

800 metrów

1 GALANT Martyna 95-01-26 MKS Gniezno 2:14.19

2 SZARZYŃSKA Kinga 95-09-03 LUKS Podium Kup 2:14.25

3 BŁASZCZAK Jowita 95-11-15 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 2:14.73

……………………………………………………………………….

6 KOŁECKA Agata 96-07-06 UKS Mały Jeziorak Iława 2:17.71

7 PACHOLCZYK Adrianna 96-02-22 KS AZS UWM Olsztyn 2:18.02

Juniorzy

4 razy 100 metrow

1 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 41.41

2 MLKS Sokół Lubin 41.55

3 LKS Ziemi Puckiej Puck 41.78

…………………………………………..

10 KS AZS UWM Olsztyn (BARTNIKOWSKI Michał, WIESIOŁEK Kacper, ROLKA Cezary RZERZUCHOWSKI Piotr) 45.78

400 metrów

1 WAŚCIŃSKI Przemysław 95-03-29 MUKS Kadet Rawicz 47.25 PB

2 SUWARA Wiktor 96-07-24 AZS Łódź 47.66

3 DUSZYŃSKI Kajetan 95-05-12 TS AKS Chorzów 47.77

…………………………………………….

12 SUDOŁ Krystian 96-01-31 LUKS Orneta 49.46

3000 metrów z przeszkodami

1 KACZMAREK Mateusz 96-03-19 WMLKS Nadodrze Powodowo 9:09.56

2 BŁASZCZYK Patryk 96-10-22 LKS Jantar Ustka 9:09.72 PB

3 WRÓBEL Bartosz 95-01-10 MKS Bolesłavia Bolesławiec 9:10.17 PB

…………………………………………

16 KONOPSKI Kacper 95-08-08 MKS Truso Elbląg 10:10.92

Rzut oszczepem

1 STRZESZEWSKI Mateusz 97-11-13 KS Podlasie Białystok 66.38

2 MARACH Kamil 96-02-28 MLKS Krajna Sępólno 66.04 PB

3 KWAŚNIEWSKI Mateusz 95-07-16 ULKS Uczniak Szprotawa 65.42

………………………………………………

9 ŁUKASIK Szymon 96-05-22 KS AZS UWM Olsztyn 55.02

10 TREDER Krystian 96-03-21 KS Polonia Pasłęk 52.96

III dzień

To był naprawdę bardzo miły akcent na zakończenie MP. Sztafeta AZS UWM w składzie: Beata MILANOWSKA , Karolina CIESIELSKA , Adrianna PACHOLCZYK , Aleksandra SZCZERBACZEWICZ pobiegły bardzo ambitnie i wyraźnie pokonały rywalki. To nagroda za ciężka pracę. Ola Szczerbaczewicz była trochę niepocieszona po finale na 400 m (4 miejsce) i mogła się wreszcie uśmiechnąć. Sztafeta juniorów nie miała szans nawiązania walki z czołówką. Konrad Bukowiecki wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem z bardzo dobrym wynikiem. Cały czas musimy pamiętać, że jest juniorem mlodszym, dlatego krążek w konkurencji, która mimo wszystko jest na drugim planie jest dużym osiągnieniem i wciąż ujawnia wielkie możliwości zawodnika Gwardii. W pozostałych finałach nie udało się nawiązać walki z czołówką.

Cztery medale nie są rekordowym osiągnięciem, ale ich kolor ma dużą wartość i świadczy, że mamy indywidualności, w które warto inwestować. Szkoda tylko, że jest ich tak mało. Czekamy na odkrycie następnych talentów.

Finały III dnia

Juniorki

200 metrów

1 WRÓBLEWSKA Zofia 95-08-01 WLKS Wrocław 23.76

2 GOŁĄBEK Klaudia 95-01-24 AZS-AWFiS Gdańsk 24.24

3 JANOWICZ Adrianna 95-04-16 MKS Baszta Szamotuły 24.40

……………………………………………..

12 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 25.36

1500 metrów

1 ENNAOUI Sofia 95-08-30 LKS Lubusz Słubice 4:20.10

2 GAWLAK Katarzyna 96-04-25 LKS Pszczyna 4:36.78

3 SZPOTT Sandra 96-01-22 KS Gwardia Piła 4:37.17 PB

………………………………………..

18 TRZECIAK Magdalena 95-04-08 KS AZS UWM Olsztyn 5:03.20

5000 metrów

1 PYZIK Weronika 96-05-14 LKS Znicz Biłgoraj 18:07.77

2 HOŁDA Aleksandra 96-11-27 MKL Maraton Świnoujście 18:09.52

3 SADOWSKA Natalia 95-05-25 UKS Budowlani Nowy Sącz 18:13.27 PB

………………………………………………………………

12 LULIŃSKA Kamila 95-02-04 UKS Mały Jeziorak Iława 19:03.37

sztafeta 4 razy 400 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn (MILANOWSKA Beata, CIESIELSKA Karolina, PACHOLCZYK Adrianna, SZCZERBACZEWICZ Aleksandra) 3:50.75

2 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 3:53.38

3 SSA Legia 1926 Warszawa 3:56.73

Juniorzy

1500 metrów

1 KWIATKOWSKI Roman 95-05-19 OKS Start Otwock 3:52.25

2 RUDNIK Damian 95-04-29 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 3:52.43

3 NOWAK Dominik 96-02-11 AZS-AWF Warszawa 3:54.12

……………………………………………..

27 ILSKI Piotr 95-12-14 KS AZS UWM Olsztyn 4:12.48 PB

28 MISIEWICZ Michał 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn 4:13.45

Rzut dyskiem (1.75)

1 STÓJ Bartłomiej 96-05-15 KKS Victoria Stalowa Wola 58.33

2 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno 55.23 PB

3 WOŁKOWSKI Karol 95-04-13 ULKS Uczniak Szprotawa 53.31

sztafeta 4 razy 400 metrów

1 AZS Łódź 3:18.90

2 LKS Lubusz Słubice 3:20.54

3 KS Podlasie Białystok 3:20.78

………………………………………..

10 KS AZS UWM Olsztyn (ROLKA Cezary, ILSKI Piotr, BARTNIKOWSKI Michał WIESIOŁEK Kacper) 3:35.70

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lekka atletyka Lidzbark Warmiński Olsztyn Szczytno Woźnice

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x