93 MP w Biegach Przełajowych Tomaszów Mazowiecki 2021 – Na podium Lisowska i Mastersi

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się w sobotę (27 listopada) 93 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Minęły czasy, że w tej imprezie startowało kilkuset uczestników. Ale przełaje i trofea w nich zdobyte zachowały swoją rangę. Reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego zdobyła kilka medali. W biegu na 6 km seniorek srebro wywalczyła nasza olimpijka z AZS UWM Olsztyn Aleksandra Lisowska. Bardzo blisko podium był w biegu juniorów (U20) na 6 km Adam Ochnik z Polonii Pasłęk, zajmując czwarte miejsce.

Pozostałe medale były dziełem mastersów. Zbigniew Bartkowski (UKS MOSiR Działdowo) został mistrzem Polski w kat, M55, srebrne krążki wywalczyli: Dorota Pawłowska (Zamek Kurzętnik) w K40 i Mariusz Pawłowski (Zamek Kutzętnik) w M45. Brązowy medal zdobył Adam Patalon (Zamek Kurzętnik) w kat. M50.

Na podium stanęli także mieszkańcy Warmii i Mazur, ale reprezentujący kluby spoza regionu. Lubawianka Monika Jackiewicz (MKL Szczecin) była trzecia w biegu seniorek (za Aleksandrą Lisowską), a Mariusz Dembowski z Lidzbarka Welskiego reprezentujący TKKF Płock zdobył srebro w kat. M35.