Akademickie MP Bydgoszcz 2012 – Studencka masówka do sześcianu

W Bydgoszczy zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W imprezie startowało około  2 tysiące zawodniczek i zawodników, a ponieważ nie była poprzedzona eliminacjami w niektórych konkurencjach występowało grubo ponad 100 uczestników. W tej sytuacji miejsca w dziesiątce to prawie jak medale. W tym gronie  była  ponad 20-osobowa grupa studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – lekkoatleci o bardzo zróżnicowanym poziomie. Drugie miejsca zajęli:Monika Harasim na 800 m, Piotr Śleboda w skuku wzwyż, a czwarte: Aleksandra Lisowska na 1500 m, Kacper Kozłowski na 200 m i sztafeta męska 4 razy 400 m.

 

Wyniki

I dzień

Kobiety

100 metrów 

1 Martyna OPOŃ 91-09-12 UAM Poznań(UNI) 11.98

2 Małgorzata KOŁDEJ 90-01-01 UMCS Lublin(UNI) 12.14

3 Ewelina POPOWSKA 91-05-08 WSFiZ Białystok(WSN) 12.20

…………………………………………………..

56  Judyta NEŚCIOR 4 92-04-27 UWM Olsztyn(UNI) 14.26

400 metrów 

1 BAUMGART 50-1 01-01 WSG Bydgoszcz(WSN) 52.85 PB

2 Magdalena GORZKOWSKA 92-04-30 PŚ Gliwice(UTE) 54.28 SB

3 Małgorzata HOŁUB 92-10-30 PK Koszalin(UTE) 55.02

…………………………………………….

10 Monika HARASIM 88-09-16 UWM Olsztyn(UNI) 57.94

30 Monika KULESA 92-06-13 UWM Olsztyn(UNI) 62.43

1500 metrów 

1 Karolina WASZAK 89-10-1 01 USz Szczecin(UNI) 4:29.80

2 Alicja BENEDYK 90-02-17 UWr Wrocław(UNI) 4:30.49

3 Monika HAŁASA 92-04-05 UE Katowice(USP) 4:30.57 PB

……………………………………………………………………..

4 Aleksandra LISOWSKA 90-12-12 UWM Olsztyn(UNI) 4:30.97 SB

14 Magdalena MIELNIK 91-05-15 UWM Olsztyn(UNI) 4:49.03 PB

19 Monika JACKIEWICZ 92-12-18 UWM Olsztyn(UNI) 4:52.78

Rzut dyskiem (1 kg)

1 Iwona STACH 1 90-03-01 PO Opole(UTE) 45.05

2 Monika PŁOCHARZ 91-08-03 UPr Lublin(USP) 42.34

3 Marta WEISS 90-07-07 PP Poznań(UTE) 41.92 SB

……………………………………………………

56 Krystyna PIECZULIS 56 62-11-12 UWM Olsztyn(UNI) 12.41

Pchnięcie kulą

1 Aldona ŻEBROWSKA 91-01-1 11 WSWFiT Białystok(WSN) 15.52

2 Agnieszka MALUŚKIEWICZ 89-03-18 UE Poznań(USP) 15.00 SB

3 Iwona STACH 90-03-01 PO Opole(UTE) 13.79

…………………………………….

75 Krystyna PIECZULIS 62-11-12 UWM Olsztyn(UNI) 5.61 PB

Mężczyźni

100 metrów 

1 Kamil KRYŃSKI 87-05-12 WSFiZ Białystok(WSN) 10.60

2 Remigiusz OLSZEWSKI 92-09-20 UKW Bydgoszcz(UNI) 10.70

3 Grzegorz ZIMNIEWICZ 91-10-13 PWSZ Leszno(WSZ) 10.70

………………………………………………..

95 Aleksander WIŚNIEWSKI 92-07-07 UWM Olsztyn(UNI) 12.47

400 metrów 

1 Mateusz FÓRMAŃSKI 91-1 02-22 UZ Zielona Góra(UNI) 47.54

2 Mateusz ZAGÓRSKI 91-07-16 SAN Łodź(WSN) 48.23 SB

3 Łukasz WILAMOWSKI 89-03-20 PB Białystok(UTE) 48.32

…………………………………………………….

36 Zbigniew ROGOWSKI 92-03-30 UWM Olsztyn(UNI) 51.72 SB

75 Rafał WRONOWSKI 86-10-02 UWM Olsztyn(UNI) 53.62

113 Sebastian NAJMOWICZ 91-02-08 UWM Olsztyn(UNI) 58.99

1500 metrów 

1 Jakub NOWAK 89-11-1 18 UKSW Warszawa(UNI) 3:48.19 PB

2 Damian ŻUBROWSKI 89-08-07 PWSZ Kalisz(WSZ) 3:48.21 PB

3 Szymon SZNURA 90-03-07 PP Poznań(UTE) 3:50.25

……………………………………………

11 Dawid ŚWINIARSKI 89-04-23 UWM Olsztyn(UNI) 3:58.53 PB

48 Michał KANIGOWSKI 90-09-02 UWM Olsztyn(UNI) 4:18.62

57 Paweł PSZCZÓŁKOWSKI 88-07-03 UWM Olsztyn(UNI) 4:22.13

Pchnięcie kulą

1 Andrzej MROZIK 84-02-1 29 ZUT Szczecin(UTE) 17.21 SB

2 Mateusz SUCHOCKI 89-07-01 WAT Warszawa(USP) 16.36 SB

3 Mariusz GAŁAZKA 88-02-29 PŚ Gliwice(UTE) 16.14

…………………………………………

66 Grzegorz GABARA 89-05-05 UWM Olsztyn(UNI) 8.70 SB

Rzut dyskiem (2 kg)

1 Bartosz ROCH 1 90-03-27 AGH Kraków(UTE) 53.17

2 Mateusz SUCHOCKI 89-07-01 WAT Warszawa(USP) 53.00 PB

3 Michał PIETRASZKO 88-04-12 PO Opole(UTE) 51.94 SB

……………………………………….

65 Przemysław WIŚNIEWSKI 91-07-06 UWM Olsztyn(UNI) 23.44 SB

II dzień

Kobiety

200 metrów 

1 Agata BEDNAREK 1 88-06-28 UŁ Łódź(UNI) 24.22

2 Martyna OPOŃ 91-09-12 UAM Poznań(UNI) 24.25

3 Iga BAUMGART 89-04-11 WSG Bydgoszcz(WSN) 24.35 PB

………………………………………………….

55 Judyta NEŚCIOR 5 92-04-27 UWM Olsztyn(UNI) 29.28

800 metrów

1 Danuta URBANIK 90-12-1 24 URz Rzeszów(UNI) 2:06.52

2 Monika HARASIM 88-09-16 UWM Olsztyn(UNI) 2:06.94 SB

3 Monika FLIS 89-05-18 UPH Siedlce(USP) 2:08.21

……………………………………………………………….

15 Aleksandra LISOWSKA 90-12-12 UWM Olsztyn(UNI) 2:15.88 34

26 Monika KULESA 92-06-13 UWM Olsztyn(UNI) 2:23.61 23

27 Monika JACKIEWICZ 92-12-18 UWM Olsztyn(UNI) 2:24.44 PB 22

51 Róża FURGOŁ 92-10-03 UWM Olsztyn(UNI) 2:32.41 SB

4 razy 400 metrów

1 SGGW Warszawa(USP) 3:55.79 SB

2 PO Opole(UTE) 4:02.60 SB

3 PŚ Gliwice(UTE) 4:03.12

………………………………………..

4 UWM Olsztyn(UNI) 4:03.48

Skok w dal

1 Małgorzata RESZKA 89-03-23 UTP 1 Bydgoszcz(USP) 6.27

2 Agnieszka Cichowlas 88-08-17 UE Poznań(USP) 6.21 SB

3 Małgorzata SUCHAN 90-03-12 PŚ Gliwice(UTE) 5.75 SB

……………………………………………………….

62 Róża FURGOŁ 92-10-03 UWM Olsztyn(UNI) 3.97

 

Mężczyźni

200 metrów

1 KRYŃSKI 87-1 05-12 WSFiZ Białystok(WSN) 20.80 PB

2 Remigiusz OLSZEWSKI 92-09-20 UKW Bydgoszcz(UNI) 21.48

3 Jakub ADAMSKI 87-11-11 PP Poznań(UTE) 21.52

………………………………………………………………..

4 Kacper KOZŁOWSKI 86-12-07 UWM Olsztyn(UNI) 21.60

86 Aleksander WIŚNIEWSKI 92-07-07 UWM Olsztyn(UNI) 26.05

800 metrów

1 Kamil GURDAK 90-10-1 17 URz Rzeszów(UNI) 1:51.48

2 Sebastian SMOLIŃSKI 91-07-01 PL Lublin(UTE) 1:51.55

3 Michał MAKOWSKI 86-04-11 AWF Warszawa(UWF) 1:51.57 SB

…………………………………………………………..

13 Rafał WRONOWSKI 86-10-02 UWM Olsztyn(UNI) 1:56.36 36

20 Dawid ŚWINIARSKI 89-04-23 UWM Olsztyn(UNI) 1:58.30

26 Zbigniew ROGOWSKI 92-03-30 UWM Olsztyn(UNI) 1:59.60

40 Michał KANIGOWSKI 90-09-02 UWM Olsztyn(UNI) 2:03.59

3000 metrów

1 Michał BERNARDELLI 80-1 03-21 SGH Warszawa(USP) 8:24.57 SB

2 Dawid KUBIEC 87-11-05 WŚ Kielce(WSN) 8:25.32 PB

3 Jakub NOWAK 89-11-18 UKSW Warszawa(UNI) 8:27.27 PB

…………………………………………………………

21 Paweł PSZCZÓŁKOWSKI 88-07-03 UWM Olsztyn(UNI) 8:57.40

4 razy 400 metrów

1 UŁ Łódź(UNI) 3:13.47

2 PO Opole(UTE) 3:17.96 SB

3 PG Gdańsk(UTE) 3:20.69

………………………………….

17 UWM Olsztyn(UNI) 3:31.11

 Skok w dal

1 Krzysztof UWIJAŁA 90-1 11-27 PG Gdańsk(UTE) 7.29

2 2 Łukasz WRÓBEL 92-04-20 UKW Bydgoszcz(UNI) 7.26

3 Adrian STRZAŁKOWSKI 90-03-28 ZUT Szczecin(UTE) 7.25

………………………………………

81 Daniel ZIELIŃSKI 89-11-23 UWM Olsztyn(UNI) 4.60 SB

Skok wzwyż

1 Szymon KIECANA 89-03-26 PWSZ Zamość(WSZ) 2.24 PB 4

2 Piotr ŚLEBODA 87-01-22 UWM Olsztyn(UNI) 2.14

3 Artur KARGULEWICZ 89-03-15 PP Poznań(UTE) 2.12 SB

Rzut oszczepem

1 Dawid KOŚCIÓW 90-1 06-05 PK Koszalin(UTE) 67.55 SB

2 Damian OSTAPKOWICZ 90-05-15 PB Białystok(UTE) 63.80

3 Mateusz NOWAKOWSKI 90-05-16 UPr Lublin(USP) 63.51

……………………………………………….

21 Daniel ZIELIŃSKI 89-11-23 UWM Olsztyn(UNI) 45.45

25 Przemysław WIŚNIEWSKI 91-07-06 UWM Olsztyn(UNI) 43.78

36 Grzegorz GABARA 89-05-05 UWM Olsztyn(UNI) 38.25 SB

 Klasyfikacja open mężczyzn

1. PB Białystok(UTE)  759,0

2. UKW Bydgoszcz(UNI)  734,5

3. UMCS Lublin(UNI)  684,5

4. PW Warszawa(UTE)  657,0

5. PO Opole(UTE)  648,5

6. PG Gdańsk(UTE)  605,5

7. UŁ Łódź(UNI)  586,0

8. PP Poznań(UTE)  583,5

9. WAT Warszawa(USP)  562,5

10. AGH Kraków(UTE)  418,0

……………………………..

15. UWM Olsztyn(UNI)  366,0

Klasyfikacja uniwersytetów (mężczyźni)

1. UKW Bydgoszcz(UNI)  734,5

2. UMCS Lublin(UNI)  684,5

3. UŁ Łódź(UNI) 586,0

4. ZUT Szczecin(UTE)  390,5

5. UWM Olsztyn(UNI)  366,0

6. UG Gdańsk(UNI)  363,0

Klasyfikacja open kobiet

1. PŁ Łódź(UTE)  614,0

2. SGGW Warszawa(USP)  611,0

3. UKW Bydgoszcz(UNI)  537,5

4. UG Gdańsk(UNI)  536,0

5. PW Warszawa(UTE)  505,5

6. UMCS Lublin(UNI)  477,0

7. UW Warszawa(UNI)  474,0

8. UAM Poznań(UNI)  390,0

9. UWr Wrocław(UNI)  369,0

10. USz Szczecin(UNI)  368,5

……………………………………….

13. UWM Olsztyn(UNI)  339,0

klasyfikacja uniwersytetów (kobiety)

1. UKW Bydgoszcz(UNI)  537,5

2. UG Gdańsk(UNI)  536,0

3. UMCS Lublin(UNI)  477,0

4. UW Warszawa(UNI)  474,0

5. UAM Poznań(UNI)  390,0

6 UWr Wrocław(UNI)  369,0

7. USz Szczecin(UNI)  368,5

8. UB Białystok(UNI)  340,0

9. UWM Olsztyn(UNI)  339,0

10. UTP Bydgoszcz(USP)  298,0

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x