Akademickie MP Poznan 2011 – Cztery duże medale

Na stadionie Olimpii w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Impreza można rzec gigantyczna, gdzie można było spotkać wielkich mistrzów ‘Dworu królowej” i amatorów, którzy biegają i skaczą od święta. Olsztyńscy studenci zdobyli w klasyfikacji open cztery medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli student UWM Olsztyn, a reprezentujący Olimpie Grudziądz Piotr Śleboda, który w skoku wzwyż osiągnął 2.20 oraz Aleksandra Lisowska (AZS UWM) na 1500 metrów – 4.27.31.

Ponadto srebrny krążek wywalczyła Monika Harasim, także na 1500 metrów – 4.28.19 , a brązowy nasz mistrz jednego okrążenia Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn), który tym razem wystartował na 200 metrów i osiągnął 21.48.

W relacji uniwersytetów tych medali było więcej. Najszybszą na 800 metrów okazała się Monika Harasim (Aleksandra Lisowska była trzecia), medale zdobyły nasze sztafety 4 razy 400 metrów oraz Rafał Wronkowski na 800 m.