Akademickie MP w biegach przełajowych Łódź 2013 – Nieźle, ale medalle tylko uniwersyteckie

AZS Politechnika Łódzka była organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Ponieważ tu nie przeprowadza się eliminacji strefowych poszczególne konkurencje były licznie obsadzone, a w tłoku prócz umiejętności i wysokiej formy, trzeba mieć trochę szczęścia. Tego zabrakło studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy zajęli wysokie, ale nie medalowe miejsca w kategoriach open. Za to były medale w kategoriach uniwerstetów, zarówno w klasyfikacjach indywidualnych jak i druzynowych.

 

Najbliżej podium były: Martyna Konarzewska i Aleksandra Lisowska plasując się odpowiednio na 5 i 6 pozycji.

Kobiety

Dystans 3 km (155 zawodniczek)

1  BRONIATOWSKA Katarzyna USPUNIWERSYTET ROLNICZY W KRAKOWIE 0:11:40

2  ŚLUSARCZYK Katarzyna USP SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE 0:11:53

3  HAŁASA Monika USP UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH 0:11:56

4  SŁAWIK Maria UWF AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 0:12:02

5  MARMON Sara UWF AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 0:12:05

6  LISOWSKA Aleksandra UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:12:07

……………………………………………………………..

8 JACKIEWICZ Monika UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:12:31

30  KULESA Monika UNIUNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:14:12

34  TAPEK Paulina UNIUNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:14:30

51  NEŚCIOR Judyta UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:14:57

85  FURGOŁ Róża UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:16:02

Dystans 6 km (91 zawodniczek)

1  SZLĘZAK Matylda UWF AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 0:23:56

2  TRZASKALSKA Izabela UNI UNIWERSYTET MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE 0:24:45

3  DZIĘGIEL Andżelika UNI UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU 0:25:36

4  TALAR Patrycja USP UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU 0:26:03

5  KONARZEWSKA Martyna UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:26:03

6  GOLBA Katarzyna UWF AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH 0:26:14

…………………………………………………………………….

34  KOPEĆ Lucyna UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:30:52

Mężczyźni

Dystans 4,5 km (171 zawodników)

1  GOSIEWSKI Krzysztof UNI UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY 0:14:56

2  CZERWIŃSKI Adam UWF AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 0:15:04

3  CIEPŁAK Marcin UTE POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH 0:15:07

4  SMOLIŃSKI Sebastian UTE POLITECHNIKA LUBELSKA 0:15:07

5  ROSZKO Damian WSN WYŻSZA SZKOŁA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I TURYSTYKI W BIAŁYMSTOKU 0:15:17

6  STEFANIEC Mateusz UNI UNIWERSYTET MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE 0:15:20

………………………………………………………………….

16  ROGOWSKI Zbigniew UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:15:47

29  WRONOWSKI Rafał UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:16:24

34  KANIGOWSKI Michał UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:16:32

101  WRONOWSKI Dawid UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:18:46

111  WIŚNIEWSKI Aleksander UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:19:13

Dystans 9 km (74 zawodników)

1  KOWALSKI Marek UTE POLITECHNIKA GDAŃSKA 0:32:11

2  KAROŃ Bartosz USP UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE 0:32:44

3  WOŹNIAK Łukasz WSN WSZECHNICA ŚWIĘTOKRZYSKA W KIELCACH 0:32:46

4  SZOSTAK Paweł UWF AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH 0:32:57

5  WOŹNIAK Jakub UTE AKADEMIA GÓRNICZO – HUTNICZA W KRAKOWIE 0:33:00

6  MŁYNARZ Kamil UTE POLITECHNIKA LUBELSKA 0:33:02

…………………………………….

10  WOŁOSZYK Kamil UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:33:42

51  NAJMOWICZ Sebastian UNI UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 0:37:14

Klasyfikacja druzynowa kobiet (open)

1 AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 744 UWF

2 UNIWERSYTET MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE 700 UNI

3 AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KATOWICACH 699 UWF

4 UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 697 UNI

KONARZEWSKA Martyna 00:26:03,70 151 MSC: 5

LISOWSKA Aleksandra 00:12:07,23 150 MSC: 6

JACKIEWICZ Monika 00:12:31,46 148 MSC: 8

KULESA Monika 00:14:12,51 126 MSC: 30

KOPEĆ Lucyna 00:30:52,41 122 MSC: 34

TAPEK Paulina 00:14:30,09 122 MSC: 34

NEŚCIOR Judyta 00:14:57,63 105 MSC: 51

FURGOŁ Róża 00:16:02,98 71 MSC: 85

5 UNIWERSYTET GDAŃSKI 645 UNI

6 SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE 637 USP

Sklasyfikowano 45 uczelni

Klasyfikacja drużynowa kobiet (uniwersytety)

1 UNIWERSYTET MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE 700

2UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 697

3 UNIWERSYTET GDAŃSKI 645

4 UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU 578

5 UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU 522

6 UNIWERSYTET WROCŁAWSKI 482

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn (open)

1 POLITECHNIKA LUBELSKA 788 UTE

2 AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE 784 UWF

3 AKADEMIA GÓRNICZO – HUTNICZA W KRAKOWIE 782 UTE

4 POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH 759 UTE

5 AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE 758 USP

6 POLITECHNIKA OPOLSKA 737 UTE

……………………………………..

7 UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 720 UNI

KANIGOWSKI Michał 00:16:32,41 138 MSC: 34

ROGOWSKI Zbigniew 00:15:47,50 156 MSC: 16

WIŚNIEWSKI Aleksander 00:19:13,93 61 MSC: 111

WRONOWSKI Dawid 00:18:46,42 71 MSC: 101

WRONOWSKI Rafał 00:16:24,39 143 MSC: 29

NAJMOWICZ Sebastian 00:37:14,96 121 MSC: 51

WOŁOSZYK Kamil 00:33:42,59 162 MSC: 10

Sklasyfikowano 50 uczelni

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn (uniwersytety)

1 UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE 720

2 UNIWERSYTET MARII CURIE – SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE 662

3 UNIWERSYTET WARSZAWSKI 631

4 UNIWERSYTET GDAŃSKI 568

5 UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU 531

6 UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY 476

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x