Aleksandra Lisowska znów mistrzynią „dychy” – Szczególny smak tego złota

W Pasłęku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km. Od kilku lat jest to oddzielnie rozgrywana konkurencja, która nie mieści się w harmonogramie klasycznych mistrzostw na stadionie. Kolejne sukces odniosła biegaczka AZS UWM Olsztyn Aleksandra Lisowska. Pochodząca z Braniewa lekkoatletka obroniła tytuł i to stylu, który długo będzie pamiętać. Prowadziła prawie przez cały dystans. Na ostatniej prostej wyprzedziła ją rywalka, ale Ola wspaniałym kontratakiem pokonała przeciwniczkę dosłownie na „kratach”. Piękne zwycięstwo. Siódma była Martyna Warda (AZS UWM), ósma Martyna Konarzewska (MOSiR Działdowo) i jedenasta Monika Jackiewicz (AZS UWM).

 

Wyniki

MP na 10000 metrów kobiet

1 Aleksandra LISOWSKA 90-12-12 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 35:46.69 PB  

2 Dominika NAPIERAJ 91-12-12 KS AZS AWF Wrocław(DOL) 35:46.88 PB  

3 Paulina KACZYŃSKA 91-07-24 LKS Pomorze Stargard(ZPO) 35:52.39 PB  

4 Marta PACHOTA 91-06-18 TS AKS Chorzów(SLK) 36:07.22 SB  

5 Kamila POBŁOCKA 90-06-07 UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork(POM) 36:14.29 PB  

6 Angelika MACH 91-09-07 AZS UMCS Lublin(LBE) 36:19.32

……………………………………………………………………………… 

7 Martyna WARDA 92-11-24 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 36:39.33  

8 Martyna KONARZEWSKA 91-02-13 UKS MOSiR Działdowo(WMZ) 36:49.58 PB  

11 Monika JACKIEWICZ 92-12-18 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 37:58.24

MP na10000 metrów mężczyzn

1 Marek SKORUPA 91-03-10 UKS Barnim Goleniów(ZPO) 30:00.58

2 Mateusz MAIK 92-08-25 OŚ AZS Poznań(WLP) 30:35.90

3 Tomasz GRYCKO 92-09-16 UKS Bliza Władysławowo(POM) 30:52.12

4 Bartosz KOWALCZYK 92-07-12 PLKS Gwda Piła(WLP) 31:22.12

5 Paweł MATNER 91-11-15 KS AZS AWF Wrocław(DOL) 31:26.20 PB

6 Robert CELIŃSKI 73-01-30 AZS-AWF Warszawa(MAZ) 31:50.39 SB (poza konkursem)

7 Paweł RACZYŃSKI 90-11-03 SKB Kraśnik(LBE) 31:53.12

{AdmirorGallery}alek16{/AdmirorGallery}

Fot pzla.pl

Mityng przy Młodzieżowych MP

Przy okazji Mistrzostw Polski odbył się mityng w kilku konkurencjach z udziałem przede wszystkim lekkoatletów Warmii i Mazur

Kobiety

100 metrów kobiet

1 Dominika MOREK 96-01-22 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 13.15

2 Aneta JABŁOŃSKA 96-09-26 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 13.73

3 Karolina KARCZEWSKA 96-01-01 MLKS Ostróda 13.90

4 Natalia POLAK 99-12-23 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 14.04

5 Paulina DUDKIEWICZ 00-04-10 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 14.54 PB

6 Anna ŻABKA 97-01-01 KS Piast Wilczęta 14.57

7 Aleksandra BALICKA 00-01-01 UKS MOSiR Działdowo 14.77 PB

8 Adrianna KŁOSOWSKA 99-02-06 UKS MOSiR Działdowo 14.79 =SB

9 Natalia KALBARCZYK 98-01-01 KS Piast Wilczęta 15.49

10 Alicja GOŁĄBEK 01-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 16.17

300 metrów kobiet

1 Dominika MOREK 96-01-22 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 42.72

2 Żaneta STANISZEWSKA 95-02-22 UKS MOSiR Działdowo 45.45

3 Aleksandra KRUPA 99-11-15 MKS Truso Elbląg 46.43

4 Dominika KOLTERMAN 99-05-09 KS Polonia Pasłęk 46.56

5 Patrycja ADAMCZYK 99-05-19 KS Polonia Pasłęk 46.67

6 Adrianna KŁOSOWSKA 99-02-06 UKS MOSiR Działdowo 47.64

7 Marlena TOKAREWICZ 97-01-01 KS Piast Wilczęta 48.28

8 Aleksandra BALICKA 00-01-01 UKS MOSiR Działdowo 49.75

9 Paulina DUDKIEWICZ 00-04-10 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 50.16

10 Alicja GOŁĄBEK 01-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 56.36

800 metrów kobiet

1 Patrycja MULKITYN 95-09-08 UKS MOSiR Działdowo(WMZ) 2:24.64 PB

2 Patrycja BUJNICKA 93-07-21 MLKS Ostróda(WMZ) 2:29.53

3 Żaneta STANISZEWSKA 95-02-22 UKS MOSiR Działdowo(WMZ) 2:47.38

Rzut oszczepem kobiet (600)

1 Urszula JAKIMOWICZ 88-06-11 SKLA Sopot(POM) 52.50

2 Marcelina WITEK 95-06-02 SKLA Słupsk(POM) 51.97 PB

3 Karolina BOŁDYSZ 93-04-21 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 49.96

4 Marta KĄKOL 92-02-25 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 49.51

5 Aleksandra KULAS 94-07-12 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice(POM) 44.20

Rzut oszczepem kobiet (500)

1 Patrycja ADAMCZYK 99-05-19 KS Polonia 4 Pasłęk(WMZ) 32.82 PB

2 Natalia GRODŹ 96-01-01 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 26.56

3 Natalia POLAK 99-12-23 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 21.90

Pchnięcie kulą młodziczek (3kg)

1 Anna ŻABKA 97-01-01 KS Piast Wilczęta(WMZ) 9.28

2 Aleksandra FLIS 99-01-01 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 8.93 PB

3 Patrycja ADAMCZYK 99-05-19 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 8.67

4 Małgorzata ZAPAŚNIK 99-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 7.15 PB

5 Martyna KOWALICKA 98-01-01 KS Piast Wilczęta(WMZ) 7.10

Rzut dyskiem młodziczek (0,75 kg)

1 Aleksandra FLIS 99-01-01 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 26.54

2 Małgorzata ZAPAŚNIK 99-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 13.90

Skok wzwyż młodziczek

1 Dominika KOLTERMAN 99-05-09 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 1.53 PB

2 Natalia POLAK 99-12-23 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 1.45

3 Marlena TOKAREWICZ 97-01-01 KS Piast Wilczęta(WMZ) 1.45

4 Joanna GRZYB 00-01-01 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 1.45

5 Kinga PASTUSIAK 00-04-25 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 1.40

6 Natalia KALBARCZYK 98-01-01 KS Piast Wilczęta(WMZ) 1.40

7 Paulina DUDKIEWICZ 00-04-10 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 1.30

Mężczyźni

100 metrów mężczyzn

1 Daniel GIERSZEWSKI 94-04-01 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice(POM) 11.22

2 Karol LIS 96-02-15 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice(POM) 11.84

3 Piotr KAJETANEK 95-06-30 MLKS Ostróda(WMZ) 11.96 PB

4 Ernest KUROWSKI 99-01-01 KS Piast Wilczęta(WMZ) 13.13

300 metrów mężczyzn

1 Piotr WOŹNIAK 91-06-16 SKLA Sopot 35.81

2 Krystian SUDOŁ 96-01-31 LUKS Orneta 36.97 PB

3 Cezary ROLKA 95-08-11 KS AZS UWM Olsztyn 38.16

4 Kacper WIESIOŁEK 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn 39.63

5 Piotr RYKOWSKI 98-02-21 LUKS Orneta 43.68

6 Damian PRZYPŁOT 96-01-01 LUKS Orneta 47.13 #

7 Hubert SZABLIŃSKI 99-01-01 LUKS Orneta 47.92

8 Jacek PLAWGO 99-01-01 KS Polonia Pasłęk 47.96

800 metrów mężczyzn

1 Paweł KAJETANEK 94-06-30 MLKS Ostróda 2:02.53

2 Damian GODLEWSKI 94-08-11 MKS Truso Elbląg 2:03.38 PB

3 Michał MISIEWICZ 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn 2:03.51

4 Mateusz KACZMARSKI 94-12-17 KS AZS UWM Olsztyn 2:03.64

5 Szymon LIPIŃSKI 94-05-09 KS AZS UWM Olsztyn 2:04.86 PB

6 Przemysław KOBYLIŃSKI 89-07-11 UKS Gimpas Pasłęk 2:05.44 SB

7 Łukasz PASIK 95-06-01 MLKS Ostróda 2:08.47

8 Kacper KONOPSKI 95-08-08 MKS Truso Elbląg 2:09.30

9 Artur WODZYŃSKI 95-08-22 UKS MOSiR Działdowo 2:10.81 PB

10 Bartosz KOZŁOWSKI 96-04-30 UKS Gimpas Pasłęk 2:15.74

11 Adrian PROCAJŁO 96-02-26 MKS Truso Elbląg 2:22.84

12 Marek KOMROWSKI 96-01-01 MLKS Ostróda 2:26.52

Skok wzwyż młodzików

1 Marcin JANKOWSKI 99-10-24 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 1.55 PB

2 Mateusz KAPELIŃSKI 00-02-24 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 1.35 =PB

Pchnięcie kulą mężczyzn (7,26kg)

1 Andrzej REGIN 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 15.92

2 Paweł REGIN 92-02-27 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 15.90

Pchnięcie kulą mężczyzn (6kg)

1 Sebastian ŁUKSZO 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 15.73

2 Kacper OLESZCZUK 94-05-15 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 14.02

Pchnięcie kulą mężczyzn (5kg)

1 Krystian TREDER 96-03-21 LKS Lubawa(WMZ) 14.85 PB

2 Mariusz BOŁDYSZ 99-01-02 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 9.01

Rzut oszczepem mężczyzn (800)

1 Marcin KRUKOWSKI 92-06-14 KS Warszawianka W-wa(MAZ) 82.58 PB

2 Łukasz GRZESZCZUK 90-03-03 AZS-AWF Warszawa(MAZ) 79.34

3 Marcin PLENER 90-08-22 RKS Skra Warszawa(MAZ) 78.95 PB

4 Paweł ROZIŃSKI 87-07-11 SKLA Słupsk(POM) 77.30

5 Krystian BONDARENKO 91-10-22 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 71.26

6 Karol JAKIMOWICZ 87-06-15 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 71.24

Rzut oszczepem mężczyzn (700)

1 Krystian TREDER 96-03-21 LKS Lubawa(WMZ) 54.80

2 Damian STOJAK 96-04-19 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice(POM) 51.17

Rzut oszczepem młodzików (600)

1 Karol SZTYLKA 99-03-13 SKLA Słupsk(POM) 41.07 PB

2 Marcin JANKOWSKI 99-10-24 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 24.66 PB

Rzut dyskiem mężczyzn (1.75kg)

1 Andrzej REGIN 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 47.80

2 Sebastian ŁUKSZO 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 44.33

3 Rafał WELENC 95-04-28 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 43.51

4 Kacper OLESZCZUK 94-05-15 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 41.93

5 Marek SITARZ 93-11-05 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 39.48

Rzut dyskiem młodzików (1kg)

1 Mariusz BOŁDYSZ 99-01-02 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 32.24

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x