Bogdan Karpiesiuk ponownie prezesem W-MZLA – Troska o „królową”

W sobotę (8 września) odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki. To jedna z najważniejszych dyscyplin w regionie, zwłaszcza w kontekście młodzieżowym W obradach udział wzięli m. in. dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka i prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniew Lewicki. Ster lekkiej atletyki w regionie zachował w rękach Bogdan Karpiesiuk i on będzie kierował w następnej kadencji siedmioosobowym zarządem.

 

W skład Zarządu weszli ponadto: Zbigniew Ludwichowski, Ireneusz Bukowiecki, Roman Koziński, Mirosław Plawgo, Tomasz Bartnik i Paweł Łukian.

W trakcie spotkania poruszono wiele wątków, do których niewątpliwie wrócimy. Warto odnotować jednak ostatnie sukcesy Warmii i Mazur w lekkoatletyce młodzieżowej, czego najlepszym przykładem był udział sporej grupy zawodników w mistrzostwach świata w Barcelonie. Występ sprintera Karola Zalewskiego odbił się szerokim echem i był potwierdzeniem celowości powołania ośrodków szkolenia. Coraz lepsza infrastruktura daje też szanse dalszego rozwoju i warto to wykorzystać.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x