Ciekawy bilans 2012 roku – Przeglądając tabele radość nas rozpiera…

Sezon lekkoatletyczny za nami. Trenerzy i zawodnicy myślą już o startach w 2013 roku, a my proponujemy wrócić jeszcze do tegorocznych startów, Trzeba przyznać, że przeglądając wyniki z imprez rangi mistrzowskiej mamy się czym pochwalić. Jest u nas kilkoro prawdziwych tuzów, a na pierwszy plan wysuwają się Karol Zalewski i Aleksandra Lisowska. Oboje bardzo skuteczni w Mistrzostwach Polski są oczywiście naszymi nadziejami na najbliższą przyszłość. Poniżej prezentujemy wyniki lekkoatletów Warmii i Mazur z najważniejszych imprez sezonu.

OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO w 2012 r.

HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 27-28.01.2012 Spała

1 Zalewski Karol 1993 AZS UWM Olsztyn 200m 21.43 B.Ludwichowska

2 Regin Andrzej 1994 PKS Gwardia Szczytno kula 18.90 I.Bukowiecki

2 Jabłoński Adam 1994 AZS UWM Olsztyn 200m 21.88 Z.Ludwichowski

2 Zalewski Karol 1993 AZS UWM Olsztyn 60m 6.88     B.Ludwichowska

HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁ. 28-29.01.2012 Spała

1 Baczewski Mateusz 1995 AZS UWM Olsztyn 600m 1:24.60 Z.Ludwichowski

1 Strusińska Martyna1995 AZS UWM Olsztyn 1000m 2:59.84 Z.Ludwichowski

1 Pietruszyński Cezary 1996 NKS Nowe Miasto wzwyż 200 M.Urbanowski

3 Szczerbaczewicz Aleksa 1996 AZS UWM Olsztyn 300m 41.88   B.Ludwichowska

MISTRZOSTWA POLSKI w BIEGU na PRZEŁAJ 10.03.2012 Bydgoszcz

3 Lisowska Aleksandra 1990 AZS UWM Olsztyn 8.000m 28:49 Z.Ludwichowski  

MISTRZOSTWA POLSKI 15-17.06.2012r Bielsko-Biała

3 Kozłowski Kacper 1986 KS AZS UWM 400m 45.89 Z.Kozłowski

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI 01-02.09.2012 Radom

1 Lisowska Aleksandra 1990 AZS UWM Olsztyn 5.000m 16:32.52 Z.Ludwichowski

1 Lisowska Aleksandra 1990 AZS UWM Olsztyn 3.000prz 10:13.18 Z.Ludwichowski

4 Warda Martyna 3000 prz 10:41,89 AZS UWM     Z.Ludwichowski

5 Konarzewska Martyna 3000prz. 10:55.96 UKS MOSiR J.Cytlał

6 Jackiewicz Monika 3000prz 11:13,84 AZS UWM Z.Ludwichowski   

6 Regin Paweł kula 16.57 PKS Gwardia. I.Bukowiecki

7 Warda Martyna 10000 m 36:39,33 AZS UWM    Z.Ludwichowski

7 Konarzewska Martyna 5000m 17:20.11 UKS MOSiR J.Cytlał

8 Konarzewska Martyna 10000m 36:49.58 UKS MOSiR    J.Cytlał

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI NA10 KM 15.09.2012     Pasłęk

1 Lisowska Aleksandra 1990 AZS UWM Olsztyn 10.000m 35:46.88 Z.Ludwichowski

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 22-24.06.2012r Białystok

1 Zalewski Karol 1993 AZS UWM Olsztyn 100m 10.51 Z.Ludwichowski

1 Zalewski Karol 1993 AZS UWM Olsztyn 200m 20.99 Z.Ludwichowski

1 Oleszczuk Kacper 1994 KS Polonia Pasłęk  oszczep 71.42 Z.Borysewicz

1 AZS UWM Olsztyn (Ostapiuk M, Gieszczyński R,Jabłoński A, Zalewski K) 4 x 100 m 40,76

2 Bołdysz Karolina 1993 KS Polonia Pasłęk oszczep 50.43 Z.Borysewicz

2 Regin Andrzej 1994 PKS Gwardia kula 18.68 I.Bukowiecki

3 Bujnicka Patrycja 1993       MKS Ostróda 800m 2:22.10 R.Nowicki

3 Polkowska Martyna 1993   KS Polonia Pasłęk 400ppł.63.32 Z.Borysewicz

4 Lis Martyna 400m 56.38 MKS Truso Elbląg  Cz. Nagy

5 Jabłoński Adam 100m 10.80 KS AZS UWM Z.Ludwichowski

5 Jabłoński Adam 200m  21.45 KS AZS UWM Z.Ludwichowski

6 Jankowska Barbara 100ppł 15.08 MLUKS Poj. Ełckie J.Paziewski

6 Łukszo Sebastian kula 17.64 PKS Gwardia  I.Bukowiecki

8 Bujnicka Patrycja 1500m 4:50.64 MLKS Ostróda R.Nowicki

8 AZS UWM 4 x 400 M (Brzezicka J,Tapek P, Kopeć L, Strucińska D) 4:07.90             

8 Korneluk Mateusz  wzwyż 199  MKS Truso Elnląg  J.Licznerski

9 Blautenberg Angelika 100ppł 15.49  UKS MOSiR J.Cytlał

9 Brzezicka Justyna 400m 56.97   KS AZS UWM Z.Ludwichowski                                      

9 Maliszewska Aleksandra   100m 12.32 LKS Lubawa M.Tykarski                                  

10 KS AZS UWM 4 x 400 m (Szablewski T,Maracha S, Gieszczyński R. Ostapiuk M.)           

11 Jankowska Barbara    400ppł  64.78 MLUKS Poj. Ełckie J.Paziewski

11 Maliszewska Aleksandra 200m 24.93 LKS Lubawa M.Tykarski

11 Oleszczuk Kacper dysk 43.84  KS Polonia Z.Borysewicz

11 Sosnowski Tomasz 400m 49.10 MLUKS Poj. Ełckie J.Paziewski

13 Ćwik Wojciech oszczep 54.57  KS AZS UWM  W.Czerniakowski

14 Łukszo Sebastian dysk 46.89   PKS Gwardia I.Bukowiecki

16 Grzymkowski Patryk 400ppł 56.45 UKS MOSiR J.Cytlał

16 Kopeć Lucyna 2000prz. 7:49.49 KS AZS UWM Z.Ludwichowski

16 Strucińska Martyna       800m   2:22.23       KS AZS UWM Z.Ludwichowski

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 20-22.07.2012 Kraków

1 Strucińska Martyna 1995 AZS UWM Olsztyn 800m 2:10.57 Z.Ludwichowski

2 Baczewski Mateusz 1995 AZS UWM Olsztyn 800m 1:53.75 Z.Ludwichowski

2 Złotucha Łukasz 1995 UKS Jedynka 3000m 8:49.33 M.Figat

4 Pietruszyński Cezary wzwyż 204 NKS Nowe Miasto M.Urbanowski

5 KS AZS UWM 4 x 400 M (Milanowska B.Strucińska M.Szczerbaczewicz A,Pacholczyk A)

6 Mulkityn Patrycja 2000 prz. 7:30.67 UKS MOSiR J.Cytlał

7 Staniszewska Żaneta 400ppł 65.50 UKS MOSiR J.Cytlał

7 Treder Krystian oszczep 57.04 LKS Lubawa L.Kołodziejski

8 Pesta Jakub wzwyż 190 KS Jeziorak Iława P.Hofman

8 UKS MOSiR 4 x 400 M (Staniszewska Ż. Mulkityn P.Ługowska P,Burzcka E) 4:10.23

9 Szczerbaczewicz Aleksandra 400m 57.63 KS AZS UWM Z.Ludwichowski                                

9 KS AZS UWM 4 x 400 M (Rolka C, Hader R, Adamski K, Baczewski M.) 3:27.47

11 Lulińska Kamila 3000m 10:53.60 KS Jeziorak Iława P.Hofman

12 Jakubowska Karolina 7-bój 3912   LKS Lubawa M.Tykarski

13 Ługowska Patrycja 100m 12.72 UKS MOSiR J.Cytlał

13 Milanowska Beata 400ppł 65.04 KS AZS UWM Z.Ludwichowski                                    

15 Hwedoruk Maciej 1500m      4:11.89 MOS Zatoka W.Gajowniczek

15 Trzeciak Magdalena 3000m 10:59.09 KS AZS UWM I.Podolak

16 Biryło Urszula 1500m 5:18.52 MOS Zatoka W.Gajowniczek

16 Ługowska Patrycja 200m 26.07 UKS MOSiR J.Cytlał

17 Pacholczyk Adrianna 800m 2:20.79 KS AZS UWM K.Podolak                                               

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego 29-30.10.2012   Słubice

1 Bukowiecki Konrad kula 19.24 PKS Gwardia I.Bukowiecki

1 Owczarek Klaudia 600m 1:36.26 UKS Jedynka M.Figat

2 Bukowiecki Konrad dysk   57.86 PKS Gwardia I.Bukowiecki

2 Kalwasiński Ariel 110m 15.30 KS Drwęca N.M M.Wochna

3 Mendyk Izabela dysk 39.17 CWKS Vęgoria K.Paluch

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików 15-16.09.2012 Płock

1 AZS UWM Olsztyn 4×100 K 52.15 Michałowska , Ziółkowska, Słomińska, Stokowska

1 Bukowiecki Konrad kula 16.38   PKS Gwardia I.Bukowiecki

1 Bukowiecki Konrad dysk 62.23  PKS Gwardia I.Bukowiecki

1 Jackiewicz Mateusz 1000m 2:47.04 LKS Lubawa L.Kołodziejski

1 Kalwasiński Ariel 100m 11.57   KS Drwęca N.M M.Wochna

1 Kalwasiński Ariel 110m 15.57 KS Drwęca N.M M.Wochna

1 Owczarek Klaudia 600m 1:38.45 UKS Jedynka   M.Figat

2 Bieńkowski Wiktor 100m 11.77 LKS Lubawa MTykarski

2 Biernacka Patrycja oszczep 31.26 AZS UWM W.Czerniakowski

2 Jędraszak Oskar 300ppł 41.73 KS Drwęca N.M M.Wochna

2 Jędraszak Oskar 110ppł 15.90 KS Drwęca N.M M.Wochna

2 Mendyk Izabela dysk 33.72 CWKS Vęgoria K.Paluch

2 Michałek Aleksandra kula 11.47 AZS UWM W.Czerniakowski

2 Mikulak Natalia 1000m 3:14.49 AZS UWM B.Ludwichowska

2 Zelma Tomasz kula 14.21 KS Drwęca N.M M.Wochna   

3 Małejkyj Damian   wzwyż 170 KS Piast Wilczęta P.Michałek

3 Rutkowska Michaela 600m 1:39.77 AZS UWM B.Ludwichowska

3 Słomińska Dominika 300ppł 48.12 AZS UWM B.Ludwichowska                                      

4 Figier Mateusz oszczep 42.59 LKS Lubawa L.Kołodziejski

4 Łukszo Łukasz kula 13.26 PKS Gwardia I.Bukowiecki

4 Mateusiak Cezary 600m 1:31,28 UKS Jedynka M.Figat

4 Spustek Marcin 2000m 6:21.16 MKS Truso Elbląg Cz.Nagy

5 Bieńkowski Wiktor 300m 39.13  LKS Lubawa M.Tykarski

5 Burakiewicz Katarzyna kula 10.46 PKS Gwardia I.Bukowiecki

5 Łukszo Łukasz dysk 43.76 PKS Gwardia I.Bukowiecki

5 Moskal Jakub wzwyż 160 CWKS Vęgoria K.Paluch

6 Maciesza Jakub   wzwyż 160 MKS Truso J.Licznerski

6 Stokowska Alicja 100m 13.70 AZS UWM    B.Ludwichowska

6 Wołyniec Piotr 300m 39.63 MLUKS Poj. Ełckie J.Paziewski

6 Wołyniec Piotr 300ppł 45.69 MLUKS Poj. Ełckie J.Paziewski

6 Ziółkowska Paulina 300m 44.06 AZS UWM B.Ludwichowska

7 Biernacka Patrycja kula 9.81 AZS UWM W.Czerniakowski

7 Judek Adrian 1000m 2:57.22 MKS Truso Elbląg Cz.Nagy

8 Fieducik Jan 2000 m 6:36.30 UKS Jedynka M.Figat

8 Kędzia Milena 1000m 3:22.15 AZS UWM B.Ludwichowska

8 Malmon Oliwia 300m 44.44 MOS Zatoka W.Gajowniczek

8 Marciniak Paulina 600 m 1:44.25 MOS Zatoka W.Gajowniczek

8 Nowak Jakub 300 m 41.00 AZS UWM B.Ludwichowska

8 Nowak Jakub 300 ppł 46.35 AZS UWM B.Ludwichowska

9 Ciosek Patrycja 1000 m 3:22.66 MKS Truso Elbląg Cz.Nagy

9 Ferenc Maciej 2000 m 6:36.75   UKS Jedynka M.Figat

9 Kołodziejski Radosław kula 10.32    KS Drwęca N.M M.Wochna

9 Polewacz Hanna   600m 1:45.49 AZS UWM B.Ludwichowska

10 Kulkowska Beata dysk 23.02   LKS Lubawa L.Kołodziejski

10 Nowak Dariusz 1000m 3:04.65 MKS Truso Elbląg Cz.Nagy

10 Skoczylas Dawid 600m 1:36.22 UKS Jedynka M.Figat

10 Sudujko Ryszard 2000m 6:43.86 AZS UWM B.Ludwichowska

11 Piotrowska Alicja dysk 22.35   LKS Lubawa    L.Kołodziejski

11 Rumińska Marika w dal 4.11 LKS Lubawa  M.Tykarski

11 Wójcicki Maciej 2000m 6:49.67 MKS Truso Elbląg Cz.Nagy

11 Zielińska Natalia 300m 45.29   GUKS Asy Dywity Sz.Niestatek

11 Zielińska Natalia    300ppł 51.55 GUKS Asy Dywity Sz.Niestatek

Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów     24.03.2012  Szczecin

18 Strucińska Daria 1995 AZS UWM Olsztyn Z.Ludwichowski 2000m

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biegu na Przełaj 24.03.2012 Szczecin

4 Strucińska Martyna 1995 KS AZS UWM Z Ludwichowski 2000m

8 Hwedoruk Maciej 1996 MOS Zatoka F.Gajowniczek 5000m

11 Ewertowski Damian  1995 MLKS Ostróda   R.Nowicki 2000m

12 Trzeciak Magdalena 1995 KS AZS UWM K.Podolak 3000m

14 Misiewicz Michał 1995 KS AZS UWM Z.Ludwichowski  3000m

19 Mulkityn Patrycja 1995 UKS MOSiR

21 Staniszewska Żaneta 1995 UKS MOSiR J.Cytlał 2000m

24 Biryło Urszula 1995 MOS Zatoka F.Gajowniczek 3000m

24 Pacholczyk Adrianna 1996 AZS UWM Olsztyn K.Podolak 2000m

26 Lulińska Kamila 1995 KS Jeziorak P.Hofman   3000m

29 Złotucha Łukasz 1995 UKS Jedynka  M.Figat 5000m

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Biegu na Przełaj 10.03.2012 Józefów

1 Jackiewicz Mateusz 1997LKS Lubawa L.Kołodziejski 3000m

1 Owczarek Klaudia 1997 UKS Jedynka M.Figat   1500m

2 Rutkowska Michaela 1997 KS AZS UWM B.Ludwichowska 1500m

4 Mateusiak Cezary 1997 UKS Jedynka   M.Figat 3000m

5 Kutza Kinga 1998 NKS Nowe Miasto M.Urbanowski 1500m

7 Łada Alicja 1997 MKS Truso Elbląg Cz. Nagy 1500m

8 Fredo Karolina 1997 UKS Jedynka M.Figat 2500m

8 Judek Adrian 1998 MKS Truso Elbląg Cz. Nagy 2000m

8 Kazimierczak Ewa 1998 UKS Jedynka  M.Figat 1500m

9 Skalska Martyna 1998 UKS Jedynka M.Figat 1500m 9m

9 Mikulak Natalia 1997 AZS UWM Olsztyn B.Ludwichowska 2500m

9 Skoczylas Dawid 1997 UKS Jedynka M.Figat     3000m

10 Spustek Marcin 1997 MKS Truso Elbląg Cz. Nagy 3000m

12 Malinowska Karolina 1997 MLUKS Poj.Ełckie  J.Paziewski 1500m

13 Ciosek Patrycja 1997 MKS Truso Elbląg Cz.Nagy  1500m

14 Kędzia Milena 1997 KS AZS UWM B.Ludwichowska 2500m

14 Graman Natalia 1998 LKS Lubawa L.Kołodziejski  1500m

15 Sudujko Ryszard 1997 KS AZS UWM  B.Ludwichowska 2000m

16 Jagielski Oskar 1997 UKS Jedynka M.Figat 3000m

Punkty zdobyte w Sporcie Młodzieżowym w 2012 na bieżni.

1AZS UWM Olsztyn256

2 UKS MOSiR   59

3 PKS „Gwardia” Szczytno 43

4 KS POLONIA  41

5 LKS Lubawa   27

6 MKS TRUSO  21.5

7 MLUKS Pojezierze Ełckie 18

8 MLKS Ostróda 17

9 KS Drwęca Nowe Miasto 13

10 UKS Jedynka 13

11 MOS Zatoka Braniewo 8

12 KS Jeziorak Iława 7

13NKS Nowe Miasto Lub. 5

10 CWKS Vęgoria  3

14 GUKS Asy Dywity 2

15 KS Piast Wilczęta 2

RAZEM

535

Punkty zdobyte w Sporcie Młodzieżowym w 2012

1 AZS UWM Olsztyn   274

2 UKS MOSiR Działdowo 63

3 PKS „Gwardia” Szczytno 43

4 KS Polonia Pasłęk    41

5 LKS Lubawa   31

6 MKS Truso Elbląg 25,5

7 UKS Jedynka Bart.   23

8 MLKS Ostróda   21

9 MLUKS Pojezierze Ełckie 19

10 MOS Zatoka Braniewo 13

11 KS Drwęca Nowe Miasto 13

12 KS Jeziorak Iława    8

13 NKS Nowe Miasto Lub 6

14 CWKS Vęgoria    3

15 GUKS Asy Dywity   2

16 KS Piast Wilczęta   2

RAZEM

587.5

Wykaz medalistów i medali zdobytych w 2012 roku przez zawodników woj. warmińsko-mazurskiego

1Zalewski Karol 4 1 – Z.Ludwichowski

2  Lisowska Aleksandra 3 – 1 Z.Ludwichowski

3  Strucińska Martyna 2 – – Z.Ludwichowski

4  Jabłoński Adam           1 1 – Z.Ludwichowski

5  Baczewski Mateusz 1 1 – Z.Ludwichowski

6  Bukowiecki Konrad 1 1 – I.Bukowiecki

7  Oleszczuk Kacper 1 – – Z.Borysewicz

8  Pietruszyński Cezary 1 – – M.Urbanowski

9  Gieszczyński Rafał 1 – – Z.Ludwichowski

10 Ostapiuk Mateusz 1 –   – Z.Ludwichowski

11 Owczarek Klaudia 1 – – M.Figat

12 Regin Andrzej   – 2 – I.Bukowiecki

13 Bołdysz Karolina – 1 – Z.Borysewicz

14 Kalwasiński Ariel – 1 – M.Wochna

15 Bujnicka Patrycja – – 1 R.Nowicki

16 Kozłowski Kacper –   – 1 Z.Kozłowski

17 Mendyk Izabela – – 1 K.Paluch

18 Polkowska Martyna – – 1 Z.Borysewicz

19 Złotucha Łukasz – – 1 M.Figat

20 Szczerbaczewicz Aleksandra – – 1 B.Ludwichowska

RAZEM   17     8    7

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x