Czwartki Lekkoatletyczne „Uzależnieni od SPORTU” – W Wydminach to działa!

Gmina Wydminy bardzo długo czekała na powrót królowej sportu, lekkoatletyki. Jedyny stadion w Powiecie Giżyckim z tartanową bieżnią w końcu ma swoją cykliczną imprezę. 17 kwietnia odbyły się pierwsze Czwartki Lekkoatletyczne pod hasłem "Uzależnieni od SPORTU"! Było dużo emocji, troche łez (choć więcej radości) i...rekordów życiowych.

Wielki Czwartek, okazał się małym początkiem nowego rozdziału sportu w Gminie Wydminy. Czwartki lekkoatletyczne mają wielkie tradycje, w tym roku odbywa się już XX edycja tych ogólnopolskich zawodów. Uczniowie szkół podstawowych w całej Polsce startują w cyklu imprez gminnych i miejskich, walcząc o awans do finału ogólnopolskiego. W programie zawodów jest siedem konkurencji lekkoatletycznych: 60 m, 300 m, 600 m(dziewczęta) i 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. Spośród wszystkich uczestnicy wybierają dwie; jedną techniczną oraz jeden z biegów.

W pierwszym dniu zawodów w Wydminach znakomicie zaprezentowały się dziewczyny z klas 5-6. Rywalizację w rzucie piłeczką wygrała Inga Januszkiewicz (29,3m). Najlepszy rezultat w skoku w dal osiągnęła Zofia Warszewska uzyskując wynik 3,70m. Bieg na 300 metrów wygrała Zuzanna Osinka, która w ostaniej chwili pojawiła się na stadionie. Drugie miejsce zajęły Monika Stefaniak i Magda Romanowska, równocześnie wbiegając na linię mety.

Wiele emocji przyniósł bieg na 1000 m chłopców, w którym wystartowało tylko dwóch uczestników. Rywalizacja Radka Tytły z Pańskiej Woli i Przemka Siwickiego z Wydmin przypominała finał olimpijski. Obaj chłopcy od pierwszych do ostatnich metrów walczyli o zwycięstwo. Tym razem o jeden krok wygrał Radek, ale wszyscy kibice zgodnie przyznali, że to dopiero początek emocjonującej rywalizacji między tymi dwoma świetnymi biegaczami.

Ulubieńcem publiczności został Marcel Konopko, najmłodszy uczestnik zawodów, który dzielnie rywalizował ze starszymi kolegami.

„Ogromny potencjał lekkoatletyczny drzemie w młodych mieszkańcach Gminy Wydminy, najwyższy czas go obudzić. Wierzymy że dla dzieci, to dopiero początek wspaniałej, sportowej przygody – zapewniają Bartłomiej Osior i Beata Pokrzywińska, przedstawiciele Fundacji Dystans.

” Za nami pierwsza impreza. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej przebiegu, fajnej atmosfery i z tych pozytywnych emocji, jakie lekkoatletyka wyzwala wśród dzieci i młodzieży” –mówi Lech Pałdyna, pełnomocnik Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach, współorganizatora Czwartków Lekkoatletycznych „Uzależnieni od SPORTU”.

W dalszym ciągu można dołączyć do grona uczestników Czwartków Lekkoatletycznych w Wydminach. Szczegóły dotyczące terminów i uczestnictwa można znaleźć na stronie www.fundacjadystans.pl oraz www.wydminy.pl. Żeby zachować szanse awansu do Finału Ogólnopolskiego trzeba wystartować w pięciu zawodach i Finale Miejskim, który odbędzie się 29 maja na stadionie gminnym w Wydminach.

{AdmirorGallery}osior20{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lekkoatletya Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x