Czy Karol Zalewski powinien być w Londynie? Bezkrytyczne ikony

Obserwując zmagania lekkoatletów podczas londyńskich Igrzysk żałuję jednego. Brak w nich młodych talentów, które na udział w największej imprezie w pełni zasłużyły. Mam na myśli sprintera AZS UWM Olsztyn Karola Zalewskiego, który tak wspaniale wypadł podczas lipcowych Mistrzostw Świata juniorów. Był jedynym białym finalistą w biegu na 200 metrów, a czas 20.54 dałby mu w Londynie pewne miejsce wśród półfinalistów. Nie wiem jakie były możliwości dokoptowania Karola do olimpijskiej ekipy, ale inwestycja w tak zdolnego zawodnika opłaca się stokrotnie więcej niż wysyłanie na olimpijska wycieczkę przebrzmiałych gwiazd.

 

To przykre, że ikony polskie lekkiej atletyki (Monika Pyrek, Anna Rogowska, Anna Jesień) nie potrafią dokonać samooceny, by nie rozmieniać swej sławy na drobne. Ich osiągnięć z przeszłości nikt nie podważa, pamiętamy o nich i chcemy je szanować. Takie występy jak w Londynie (dotyczy to również Otylii Jędrzejczak w pływaniu) obniżają wartość poprzednich sukcesów. Na pewno wina w tym samych antybohaterek, bowiem są na tyle dojrzałymi sportowcami by ocenić swe możliwości. Ale skoro one nie potrafią, trzeba zrobić to za nie. Trudno wszystko przeliczać na złotówki, ale w tej chwili jest to normalne. Inwestować trzeba w tych, którzy dają nadzieję, a nie promować dawne zasługi. Za nie należą się medale wręczane w gabinetach urzędów, bo na stadionach nie ma już na nie najmniejszych szans.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x