Dywity mają piękny stadion – Marcin Urbaś też nie krył podziwu…

Fot. gmina dywity

Piękna pogoda, ciekawa rywalizacja sportowa młodzieży z Gminy Dywity i Gminy Rybno oraz mistrz Europy Marcin Urbaś jako gość honorowy - tak w skrócie wyglądało oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Dywitach, które odbyło się we wtorek 26 kwietnia. Aż 230 młodych sportowców z Gminy Dywity i Gminy Rybno wzięło udział w meczu lekkoatletycznym podczas oficjalnego otwarcia stadionu lekkoatletycznego.

Sportowcy rywalizowali w 17 konkurencjach (m.in. biegi na 60, 200, 300 i 600 metrów, sztafety, skok w dal i rzut piłeczką palantową). Emocje były wielkie, walka zacięta, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali okolicznościowe medale, dyplomy i nagrody.

– Cieszę się, że to właśnie młodzież była głównym bohaterem wydarzenia i przetestowała solidnie nasz nowoczesny stadion i tartanową bieżnię – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Stawiamy na rozwój sportowy młodych mieszkańców przez lekkoatletykę i po frekwencji widać, że jest to krok w dobrą stronę.

Do znakomitego poziomu sportowego dostosowała się pogoda, choć jeszcze rano temperatura wynosiła zaledwie kilka stopni. Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu zawodników wokół stadionu. Barwny korowód poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, która wykonała krótki koncert na płycie głównej. Specjalnym gościem honorowym wydarzenia był Marcin Urbaś, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 metrów.

– Stadion jest piękny, a bieżnia w moim ulubionym niebieskim kolorze – mówi Marcin Urbaś. Dożyliśmy pięknych chwil, że gminy budują stadiony lekkoatletyczne. Dywicka bieżnia jest wylewana, co spotyka się już coraz rzadziej, bo dominują klejone bieżnie typu Mondo. Jestem jednak zwolennikiem bieżni wylewanych, które może są nieco wolniejsze, ale za to mniej na niej kontuzji, a do szkolenia nadają się znakomicie

z172023

Marcin Urbaś uczestniczył z zawodnikami w krótkiej rozsgrzewce, a następnie poprowadził bieg z młodzieżą wokół stadionu, co można było uznać za symboliczne otwarcie stadionu. Mistrz i były olimpijczyk przywiózł ze sobą najcenniejsze medale, chętnie rozdawał autografy, pozował do zdjęć i opowiadał ciekawostki ze swojej kariery.

– W czasie kariery miałem okazję cztery razy startować ze słynnym sprinterem Usainem Boltem – wspomina Marcin Urbaś. – Trzy razy wygrałem, raz przegrałem, a potem już nikt nie mógł dogonić jamajskiego mistrza.

Podczas wydarzenia wójt Jacek Szydło podziękował też i wręczył medale osobom szczególnie zaangażowanym w realizację sportowej inwestycji. Podziękowania otrzymali: poseł Janusz Cichoń za wsparcie i życzliwość oraz cenne podpowiedzi przy poszukiwaniu środków finansowych na wykonanie inwestycji oraz Anna Jara, kierownik referatu budownictwa i inwestycji komunalnych Urzędu Gminy w Dywitach z Kamilą Maszczak i Martą Kochańską, pracownikami tego referatu za merytoryczny i techniczny nadzór nad modernizacją stadionu.

z172035

Na otwarciu nie zabrakło zacnych gości. Oprócz wójta Jacka Szydło obecni byli m.in. poseł Janusz Cichoń, wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, wicestarosta olsztyńska Joanna Michalska, mistrzyni tańca Iwona Pavlovic, mieszkanka Gminy Dywity, czy Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity.

– Stadion jest rewelacyjny, a wydarzenie pokazało, że mamy bardzo wiele zdolnej młodzieży – cieszy się Sabina Robak.

Podobnego zdania jest Szymon Niestatek, kierownik sportowy meczu lekkoatletycznego Gmina Dywity kontra Gmina Rybno, a na co dzień trener GUKS Asy Dywity.

– Talentów lekkoatletycznych mamy sporo, oby tylko młodzi ludzie chcieli pracować – uważa Szymon Niestatek. – Cieszy frekwencja na zawodach. Na pochwałę zasługuje profesjonalizm sędziów, dzięki którym impreza przebiegała bardzo sprawnie. Myślę że warto raz w roku robić duże zawody lekkoatletyczne z udziałem mistrza lub olimpijczyka.

Mecz lekkoatletyczny zakończył się zwycięstwem Gminy Dywity.

Tekst z portalu Gimny Dywity  

z172025

Od redakcji: To wydarzenie cieszy szczególnie. Powstają nowe obiekty, gdzie młodzież może spędzać czas, a przede wszystkim realizować swoje pasje. Dokonania lekkoatletów z Dywit obserwujemy z sympatią i niekłamanym podziwem, bowiem trudno osiągnąć w tej dyscyplinie dobre wyniki w tak małym środowisku. Widać tu rękę trenera Szymona Niestatka, który nie tylko potrafi przygotować formę podopiecznych na najważniejsze zawody, ale swoim zaangażowaniem i kulturą osobistą zjednuje młodzież, wyzwala w niej ducha sportu. Powstanie stadionu z całą pewnością pomoże w pracy szkoleniowej, a poza tym pozwoli mieszkańcom Dywit obejrzeć na żywo w akcji najmłodszych sportowców tej społeczności. Życzymy powodzenia!

{AdmirorGallery}dywity64{/AdmirorGallery}

Dywity lekka atletyka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x