Eliminacje do OOM Olecko 2012 – Pogoda na pewno nie pomogła

Na pięknie położonym stadionie w Olecku odbyły się eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Startowali reprezentanci województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Pogoda w dużym stopniu ograniczyła możliwości w uzyskaniu rekordowych wyników, choć i tak padło trochę „życiówek”. Nie wszyscy zdecydowali się na występ, stąd nikła obsada w niektórych konkurencjach. Wielu zawodników startowało poza konkursem, bo była okazja rywalizacji, a z niej zawsze warto skorzystać. W programie zawodów znalazły się też biegi poświęcone pamięci Romualda Wojnowskiego – znakomitego trenera i animatora sportu w Olecku.

Wyniki

Sobota

100 metrów mężczyzn (PK) 

1 BARANOWSKI Michał 93-02-19 MKS Truso Elbląg WMZ 11.67 PB  PK

100 metrów juniorów mł.

1 KUPIS Robert 95-12-23 RLTL ZTE Radom MAZ 11.74

2 CHWEDCZUK Karol 96-07-09 MKS Truso Elbląg WMZ 11.81 PB

400 metrów juniorów mł.

1 WIESIOŁEK Kacper 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 54.39 PB

2 ILSKI Piotr 95-12-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 55.40

3 HADER Rafał 95-03-10 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 55.42

4 NIECIECKI Rafał 95-01-18 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 55.71

800 metrów juniorów mł.

1 BACZEWSKI Mateusz 95-02-26 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:00.10

2 SKRZECZ Remigiusz 95-01-05 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 2:01.61 PB

3 ZŁOTUCHA Łukasz 95-02-17 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 2:03.50

4 MISIEWICZ Michał 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:04.57

5 GODLEWSKI Damian 94-08-11 MKS Truso Elbląg WMZ  2:06.98 PK

6 MYSZKIEWICZ Maciej 96-11-06 KS Jeziorak Iława WMZ 2:12.98

7 WYTRĄŻEK Filip 95-05-11 KS Jeziorak Iława WMZ 2:17.32 PK

8 TAMBOR Michał  94-08-12 KS Jeziorak Iława WMZ 2:20.37 PK

3000m M – Bieg Memoriałowy im Romka Wojnowskiego

1 ROSZKO Damian 91-11-11 KS Podlasie Białystok POD 8:15.00                                                                                     

2 BIELAWIEC Maciej 94-02-28 KS Podlasie Białystok POD 8:54.14

3 LEOŃCZUK Andrzej 92-11-04 KS Podlasie Białystok POD 8:54.70

4 WASILEWSKI Krzysztof 94-04-01 KS Podlasie Białystok  POD 8:55.72

5 PSZCZÓŁKOWSKI Paweł 88-07-03 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 8:56.78

6 LIPIŃSKI Szymon 94-05-09 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 10:04.63

3000 metrów juniorów mł.

1 KONOPSKI Kacper 95-08-08 MKS Truso Elbląg WMZ 9:59.00

2 ŁĘGOWSKI Robert 96-10-29 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 9:59.73

Rzut dyskiem juniorów (1.75kg)

1 MUCZYŃ Piotr 93-06-08 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 45.94 PB  PK

2 MENDYK Daniel 93-02-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 42.60 PB  PK

Rzut dyskiem juniorów mł (1.5kg)

1 GRZELAK Damian 95-04-21 MLKL Płock MAZ 39.22 PB

Skok wzwyż juniorów mł.

1 KORNELUK Mateusz 93-06-23 MKS Truso Elbląg WMZ 1.93 PK

2 PESTA Jakub 95-11-30 KS Jeziorak Iława WMZ 1.75 PK

3 SOBULSKI Kamil 96-01-03 RLTL ZTE Radom MAZ 1.70

4 WIATROWSKI Jakub 94-02-28 KS Jeziorak Iława WMZ 1.70 PK

5 KUPIS Robert 95-12-23 RLTL ZTE Radom MAZ 1.40

Skok w dal juniorów mł.

1 KASZANEK Damian 96-09-05 MLKL Płock MAZ 5.61

2 WŁODARCZYK Mateusz 96-09-14  MLKL Płock MAZ 4.95                     –

3 JĘDRZEJAK Jakub 96-02-21 MLKL Płock MAZ 4.91

100 metrów juniorek mł.

1 SZCZERBACZEWICZ  96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 13.01

2 ŁĘGOWSKA Ewelina 95-02-01 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 13.54 SB

100 metrów kobiet (PK)

1 JANKOWSKA Barbara 94-01-05 MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk WMZ 12.88 PB  PK

2 KAMIŃSKA Monika 99-01-17 MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk WMZ 13.65 PB  PK

400 metrów juniorek mł.

1 MILANOWSKA Beata 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 59.78 PB

2 BERNAL Justyna 95-02-17 MLKL Płock MAZ 1:03.74

800 metrów juniorek mł.

1 PACHOLCZYK Adrianna 96-02-22 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:18.90 PB

2 SARNOWSKA Anita 94-11-05 MKS Truso Elbląg WMZ 2:25.78 PK

3 MALINOWSKA Karolina 97-06-14 MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk WMZ 2:37.88 PB PK

4 WANTOWSKA Aleksandra 96-11-02 KS Jeziorak Iława WMZ 2:39.39

5 PLEWIŃSKA Patrycja 96-02-06 ULKS Jedlińsk MAZ 2:39.96

6 ZAWADZKA Justyna 96-10-07 ULKS Jedlińsk MAZ 2:41.87

7 CHOLEWIŃSKA Ewelina 97-06-19  MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk WMZ 2:42.83 PB  PK

1500m K – Bieg Memoriałowy im Romka Wojnowskiego

1 MIKIEWICZ Paulina 92-07-13 KS Podlasie Białystok POD 4:43.01

2 STRUCIŃSKA Martyna 95-03-26 KS AZS UWM Olsztyn   WMZ 4:43.21

3 OSTASZEWSKA Eliza 94-05-17 KS Podlasie Białystok POD 4:56.00

4 KROPIEWNICKA Julita 94-01-10 KS Podlasie Białystok POD 4:59.15

5 RUTKOWSKA Katarzyna 94-01-14 KS Podlasie Białystok POD 5:02.56

6 GOSK Anna 90-03-31 KS Podlasie Białystok POD 5:08.17

7 SZPUNAR Anna 94-08-08 MLKS Czarni Olecko WMZ 6:38.82

3000 metrów juniorek mł.

1 LULIŃSKA Kamila 95-02-04 KS Jeziorak Iława WMZ 11:02.09 PB

2 TRZECIAK Magdalena 95-04-08 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 11:03.92

3 STAŃCZAK Dominika 96-11-18 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 11:34.90 PB

4 SKULIMOWSKA Sara 95-11-17 MKS Polonia Warszawa  MAZ 11:59.53

5 TARKA Angelika 94-10-06 MKS Truso Elbląg WMZ 12:06.96 PK

Rzut dyskiem juniorek mł (1kg)

1 SZCZUTOWSKA Anna 95-05-03 MLKL Płock MAZ 37.54 PB

2 NESKA Maja 96-02-18 ULKS Jedlińsk MAZ 30.37 PB

3 KALBARCZYK Kinga 96-05-08 ULKS Jedlińsk MAZ 24.66

4 SZEWCZYK Michalina 96-10-05 MLKL Płock MAZ 22.59

Rzut dyskiem młodziczek (0,75 kg)

1 MENDYK Izabela 98-01-27 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 27.98 PK

Skok wzwyż juniorek mł.

1 NISZTOR Kinga  96-07-26 MLKL Płock MAZ 1.55

2 OKSENIUK Agnieszka 96-03-23 MKS Truso Elbląg WMZ 1.50 SB

2 NOWOŚWIAT Agnieszka 95-01-29 MKS Truso Elbląg WMZ 1.50 =PB

4 PTASZYŃSKA Maria 96-04-17 MKS Truso Elbląg WMZ 1.35

Niedziela 3 czerwca 2012

200 metrów juniorów mł.

1 WIESIOŁEK Kacper 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 24.06

BARANOWSKI Michał 93-02-19 MKS Truso Elbląg WMZ 23.60 PB  PK

GODLEWSKI Damian 94-08-11 MKS Truso Elbląg WMZ 24.40 PB  PK

2 CHWEDCZUK Karol 96-07-09 MKS Truso Elbląg WMZ 24.42 PB

3 HADER Rafał 95-03-10 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 25.24

3 NIECIECKI Rafał  95-01-18 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 25.45 PK

4×400 metrów mężczyzn

1 KS AZS UWM Olsztyn WMZ (Mateusz BACZEWSKI Rafał HADER Rafał NIECIECKI Michał MISIEWICZ) 3:34.69

2 KS AZS UWM Olsztyn WMZ (KACPER Wiesiołek Piotr ILSKI Robert ŁĘGOWSKI Szymon Lipiński) 3:45.53 PK

Pchnięcie kulą juniorów mł (5kg)

1 MUCZYŃ Piotr 93-06-08 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 15.65 PB  PK

2 GRZELAK Damian 95-04-21 MLKL Płock MAZ 15.32 PB

3 ŁUKASIK Szymon 96-05-22 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 10.69

Rzut oszczepem juniorów mł (700)

1 ŁUKASIK Szymon 96-05-22 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 50.06 PB

2 MUCZYŃ Piotr 93-06-08 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 32.18 PK

Trójskok juniorów mł.

1 KASZANEK Damian 96-09-05 MLKL Płock MAZ 11.73

2 WŁODARCZYK Mateusz 96-09-14 MLKL Płock MAZ 11.10

3 JĘDRZEJAK Jakub 96-02-21 MLKL Płock MAZ 11.02

200 metrów juniorek mł.

1 LIS Martyna 94-07-01 MKS Truso Elbląg WMZ 25.83 PB  PK

2 JANKOWSKA Barbara 94-01-05 MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk WMZ 26.16 PB  PK

3 SZCZERBACZEWICZ  96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 26.34

4 ŁĘGOWSKA Ewelina 95-02-01 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 27.75 PB

5 KAMIŃSKA Monika 99-01-17 MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk WMZ 28.37 PK

6 SARNOWSKA Anita 94-11-05 MKS Truso Elbląg  WMZ 28.71 PK

4×400 metrów kobiet

1 KS AZS UWM Olsztyn WMZ ( Adrianna PACHOLCZYK Beata MILANOWSKA Martyna STRUCIŃSKA Aleksandra SZCZERBACZEWICZ) 4:03.27

2 MLKL Płock MAZ 4:32.75

Pchnięcie kulą juniorek mł (3kg)

1 SZCZUTOWSKA Anna 95-05-03  MLKL Płock MAZ 13.42

2 NESKA Maja 96-02-18 ULKS Jedlińsk MAZ 11.88 PB

3 KALBARCZYK Kinga 96-05-08 ULKS Jedlińsk MAZ 10.92

Rzut oszczepem juniorek mł (500)

1 NISZTOR Kinga 96-07-26 MLKL Płock MAZ 31.77

2 SZEWCZYK Michalina 96-10-05 MLKL Płock MAZ 26.37

Siedmiobój juniorek mł

1 JAKUBOWSKA Karolina 95-03-10 LKS Lubawa  WMZ 4046

2 NISKA Iwona 96-01-10 MLKL Płock MAZ 3042

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x