Finał Czwartów Lekkoatletycznych Łódź 2014 – Patrycja Steć jedzie do Paryża…

W dniach 21-22 czerwca w Łodzi rozegrano jubileuszowy XX Finał Krajowy Czwartków Lekkoatletycznych, w których uczestniczyło około 2500 dzieci z całej Polski. Wśród uczestników tych zawodów była 7-osobowa reprezentacja gminy Wilczęta pod kierunkiem nauczyciela Piotra Michałka. W kategorii dziewcząt rocznik 2001, Patrycja Steć wygrała konkurs skoku wzwyż osiągając 155 cm. Czeka ją za tydzień podróż do Paryża.

Aby móc uczestniczyć w finale w Łodzi zawodnicy musieli w ciągu roku szkolnego wystartować przynajmniej 6 razy w rozgrywkach miejskich rozgrywanych w Pasłęku i zająć jedno z trzech pierwszych miejsc w wybranej konkurencji ( 60 m.,300 m., 600 m., 1000 m., rzut piłką palantową, skok w dal lub skok wzwyż) w swojej kategorii wiekowej. Gmina Wilczęta była reprezentowana przez: Patrycję Steć (skok wzwyż), Michała Jeremicz (skok wzwyż), Zuzannę Ozga-Zajło (skok wzwyż), Damiana Ciereszko (skok w dal), Katarzynę Piechowicz (skok w dal), Alana Michałek (skok wzwyż) i Jakuba Dziewiałtowicza (bieg na 60 m.). Patrycja Steć miała największe szanse i nie zawiodła. Wygrała konkurs z wynikiem 155 cm. Następnie próbowała ustanowić swój rekord życiowy skacząc 161 cm., ale ta sztuka nie udała się, być może przeszkodziły w tym warunki pogodowe, które nie były sprzyjające ponieważ co chwilę padał deszcz i wiał silny wiatr doprowadzając w pewnym momencie do przerwania na kilka minut zawodów. Dobrze również na tych zawodach wypadł Michał Jeremicz, który zajął 7 miejsce z wynikiem 150 cm., jednak zawodnik i trener czują pewien niedosyt, gdyż w rozgrywanych tydzień wcześniej mistrzostwach województwa Michał przeskoczył poprzeczkę na wysokości 160 cm., a zwycięzca w Łodzi uzyskał wynik 158 cm.

Zwycięzcy zawodów oprócz nagród rzeczowych wyjeżdżają na tydzień do Paryża i będą reprezentować Polskę w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym Dzieci, a wszyscy którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce wyjeżdżają w wakacje na darmowy tygodniowy obóz do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Trener i rodzice pragną podziękować za udzieloną pomoc zawodnikom panu wójtowi Bogusławowi Szczerbie.

Miejsca zawodników z gminy Wilczęta:

Patrycja Steć (rocz. 2001)- 1 miejsce skok wzwyż

Michał Jeremicz (rocz.201)- 7 miejsce skok wzwyż

Alan Michałek (rocz. 2002)- 20 miejsce skok wzwyż

Damian Ciereszko (rocz.2002)- 25 miejsce skok w dal

Zuzanna Ozga-Zajło (rocz.2001)- 28 miejsce skok wzwyż

Katarzyna Piechowicz (rocz.2003)- 51 miejsce skok w dal

Jakub Dziewiałtowicz (rocz. 2001)- 67 miejsce bieg na 60 m.

Zachęcamy innych trenerów do prezentacji wyników swoich zawodników w Finale Czwartków LA

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lekka atletyka Wilczęta

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x