Halowe ME Praga 2015 – 45 osób w tym Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zatwierdził skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Pradzeod 5 do 8 marca. Jak można było oczekiwać w składzie ekipy znaleźli się dwaj znakomicie zawodnicy z Warmii i Mazur: Karol Zalewski pobiegnie na 400 metrów w sztafecie 4 razy 400 metrów (200 metrów zniknęło z programu), a Konrad Bukowiecki wystąpi w konkursie pchnięcia kulą.

Zwłaszcza start miotacza Gwardii Szczytno jest dużym wydarzeniem. Jeszcze niedawno wydawało się, że na jego ”seniorskie” próby będziemy musieli poczekać, tymczasem już jako 18-latek zdołał przekroczyć 20 metrów i w pełni zasłużenie otrzymał nominację.

Karol Zalewski mimo młodego wieku jest już zawodnikiem doświadczonym, choć dystans 400 metrów będzie dużym wyzwaniem. Cieszymy się z obecności naszych lekkoatletów w najważniejszej imprezie sezonu i trzymamy kciuki.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AZS UWM Olsztyn Gwardia Szczytno karol zalewski Konrad Bukowiecki lekka atletyka Olsztyn Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x