Halowe MP Juniorów Spała 2013 – Piękny bilans 6 medali, złote: Martyna Strucińska i Adam Jabłoński

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale zdobyliśmy sześć medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Złote zdobyli: w biegu na 800 metrów zdobyła Martyna Strucińska z AZS UWM Olsztyn i na 200 metrów jej kolega klubowy Adam Jabłoński w znakomitym czasie 21.68. Srebro wywalczył w pchnięciu kulą Andrzej Regin z Gwardii Szczytno. Brązowe krążki zdobyli: Martyna Lis (Truso) w biegu na 400 metrów,  Barbara Jankowska z Pojezierza Ełk w biegu na 60 m ppł oraz Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa na 200 m. Bilans znakomity jeśli dodamy to tego jeszcze miejsca tuż za podium. Jeszcze dziś rozpoczynaja walkę juniorzy młodsi.

 

Medaliści z Warmii i Mazur

Złoci:

Martyna Strucińska (AZS UWM Olsztyn) – 800 m

Adam Jabłoński (AZS UWM Olsztyn) – 200 m

Srebrny

Andrzej Regin (Gwardia Szczytno)

Brązowe

Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) – 200 m

Martyna Lis (Truso Elbląg) – 400 m

Barbara Jankowska (Pojezierze Ełk)

I dzień

Eliminacje

Juniorki

60 metrów
4 Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) 7.84 – awans do finału A

400 metrów
3 Martyna Lis (Truso Elbląg) 57.54 – awans do finału A
8 Justyna Brzezicka (AZS UMW Olsztyn) 59.19 – awans do finału B

200 metrów
4 Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) 25.15 – awans do finału A

Juniorzy

800 metrów
21 Remigiusz Skrzesz (Jedynka Bartoszyce) 2.04.62 PB – brak awansu

400 metrów
17 Rafał Słupski (LKS Lubawa) 52.45 – brak awansu

200 metrów
1 Adam Jabłoński (AZS UWM Olsztyn) 21.95 – awans do finału A

Finały

Juniorki

60 metrów

Finał

1 Monika WIEKIERA 94-10-02 MKS Durasan Płońsk(MAZ) 0.195 7.71

2 Kamila CIBA 95-03-29 MOS CSiR Dąbrowa Górnicza(SLK) 0.180 7.75

3 Kamila JANOWSKA 95-11-10 SL WKS Zawisza Bydgoszcz(KPO) 0.201 7.80

…………………………………………………………………………………….

4 Aleksandra MALISZEWSKA 94-06-02 LKS Lubawa(WMZ) 0.231 7.83

5 Agata FORKASIEWICZ 94-01-13 MKS MOS Wrocław(DOL) 0.177 7.88

6 Katarzyna KOŁTONOWSKA 94-04-18 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 0.229 7.96

Juniorzy

1500 metrów

1 Dominik CZAJA 94-08-1 08 SKLA Sopot 3:55.51 PB

2 Damian RUDNIK 95-04-29 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 3:55.99 PB

3 Adam KARNICKI 95-09-01 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 3:56.54 PB

………………………………………………………………………….

4 Krzysztof WASILEWSKI 94-04-01 KS Podlasie Białystok 3:59.71 PB

5 Patryk PIOTROWICZ 94-09-08 PLKS Gwda Piła 4:00.61 PB

6 Szymon PIETRZYKOWSKI 94-02-04 MKS Aleksandrów Łódzki 4:04.62

……………………………………………………………

21 Michał MISIEWICZ 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn 4:21.34

II dzień

Finały

Juniorki

400 metrów

Finał A

1 Patrycja WYCISZKIEWICZ 94-01-08 SL Olimpia Poznań(WLP) 0.277 55.42 SB

2 Małgorzata CURYŁO 94-01-13 MKL Toruń(KPO) 0.193 56.07 PB

3 Martyna LIS 94-07-01 MKS Truso Elbląg(WMZ) 0.175 57.21 PB

4 Adrianna JANOWICZ 95-04-16 MKS Baszta Szamotuły(WLP) 0.320 58.17

Finał B

5 Katarzyna CHMIELEWSKA 94-08-29 KS AZS AWF Kraków(MLP) 0.201 57.52 PB

6 Weronika WYKA 94-01-07 UKS Tempo 5 Przemyśl(PDK) 0.216 57.56 PB

7 Justyna BRZEZICKA 94-11-30 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 0.360 58.07 PB

8 Bianka KUTA 94-07-27 SL WKS Zawisza Bydgoszcz(KPO) 0.526 59.46

60 metrów przez płotki

Finał A

1 Marlena MORTON 95-02-15 WKS Wawel Kraków(MLP) 8.99 PB

2 Natalia KUNZ 95-02-01 RLTL ZTE Radom(MAZ) 9.25 PB

3 Barbara JANKOWSKA 94-01-05 MLUKS Pojezierze Ełckie Ełk(WMZ) 0.268 9.30 PB

………………………………………………………………………

4 Oliwia SOZAŃSKA 95-03-02 ALKS PWSZ Gorzów Wlkp(LBU) 0.612 9.36 PB

5 Paulina ORZESZYNA 94-06-05 MKS Juvenia Puszczykowo(WLP) 0.236 9.44

6 Martyna NOWAK 94-02-18 RLTL ZTE Radom(MAZ) 0.211 9.74 SB

800 metrów

Finał

1 Martyna STRUCIŃSKA 95-03-26 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 2:14.53

2 Julianna GASIAK 95-12-10 CKS Budowlani Częstochowa(SLK) 2:16.73

3 Jowita BŁASZCZAK 95-11-15 MKS-MOS Płomień Sosnowiec(SLK) 2:18.01 PB

………………………………………………………….

4 Monika JUSIŃSKA 94-03-20 niestowarzyszona(…) 2:20.71

5 Kinga JARZYŃSKA 95-12-02 SSA Legia 1926 Warszawa(MAZ) 2:21.55

6 Tatiana KUKIEŁKO 95-06-07 SKLA Sopot(POM) 2:24.36

200 metrów

Finał A

1 Kamila CIBA 95-03-29 MOS CSiR Dąbrowa Górnicza(SLK) 0.159 24.67 PB

2 Martyna DĄBROWSKA 94-04-05 UKS 19 Bojary Białystok(POD) 0.185 24.94

3 Aleksandra MALISZEWSKA 94-06-02 LKS Lubawa(WMZ) 0.291 25.11 PB

4 Monika WIEKIERA 94-10-02 MKS Durasan Płońsk(MAZ) 0.149 25.11

Juniorzy

200 metrów

Finał A

1 Adam JABŁOŃSKI 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 0.162 21.68 PB

2 Hubert KALANDYK 94-05-20 CWKS Resovia Rzeszów(PDK) 0.199 22.12 PB

3 Damian RUSZKIEWICZ 94-01-16 SKLA Sopot(POM) 0.172 22.18

4 Gabriel STANKIEWICZ 94-04-11 MKL Szczecin(ZPO) 0.162 22.43

3000 metrów

Finał

1 Mateusz BAK 94-02-17 ZLKL 1 Zielona Góra 8:31.16 PB

2 Miłosz BOROWSKI 94-01-22 MKS Durasan Płońsk 8:33.00 PB

3 Paweł PANKRATOW 95-04-10 MKS Hermes Gryfino 8:42.05 PB

………………………………………………………………………….

4 Tomasz DĄBROWSKI 94-04-27 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 8:43.19 PB

5 Szymon TOPOLNICKI 94-02-04 MKS-MOS Katowice 8:43.96 PB

6 Mateusz JASZCZUR 94-06-27 CWKS Resovia Rzeszów 8:47.24

………………………………………………………..

7 Łukasz ZŁOTUCHA 95-02-17 UKS Jedynka Bartoszyce 8:54.26 PB

Pchnięcie kulą

1 Dawid KRZYŻAN 94-04-20 MLKS Krajna Sępólno(KPO) 19.74 PB

2 Andrzej REGIN 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 19.05

3 Patryk OCYPA 94-02-24 OKS Start Otwock(MAZ) 18.93 PB

……………………………………………………………………………………………..

4 Sebastian ŁUKSZO 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 18.86 PB

5 Artur GORLEWSKI 94-05-14 KS Podlasie Białystok(POD) 17.50

6 Oskar ZIÓŁKOWSKI 95-09-28 GKS Olimpia Grudziądz(KPO) 17.42

Fot. Marek Tykarski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x