Halowy Konkurs Skoku Wzwyż – Wysokie Loty w Lidzbarku Warmińskim

W Lidzbarku Warmińskim odbył się Otwarty Konkurs Skoku Wzwyż z udziałem 44 zawodników i zawodniczek z Kraszewa, Wilkas, Wilcząt, Pasłęka i oczywiście gospodarzy. W stawce nie zabrakło medalistów mistrzostw województwa i Polski w różnych kategoriach wiekowych. Liczba startujących imponująca, poziom zróżnicowany, ale z całą pewnością pokazało się wiele talentów. Niektórzy potwierdzili już swoje umiejętności, inni, mamy nadzieję, przekonają się do systematycznego treningu. Informacje przekazał nam Pan Marek Olszewski.

W grupie szkół podstawowych zwyciężyła rewelacyjna Dominika Kolterman z Polonii Pasłęk, która jest wicemistrzynią finału ogólnopolskiego czwórboju LA. Jej wynik 155 cm. Drugie miejsce zdobyła Karolina Hubacz, trzecie Kinga Pastusiak, zdobywczyni 3 miejsca w finale ogólnopolskim czwartków lekkoatletycznych obie SP 1  Lidzbark Warmiński /140 -rek. zyć./. Wśród chłopców pierwsze miejsce Marcin Jankowski /140/, drugie miejsce Jakub Grzelak /135 – rek. żyć./ z SP 1 Lidzbark W. a trzecie Bartosz Walukiewicz /135/ z SP Wilkasy.
Na uwagę zasługuje również wynik Natalii Polak /135/ w kategorii szkół podstawowych, która zdobyła 4 miejsce a na zawodach dwukrotnie pobiła swój rekord życiowy.
W kategorii gimnazjów zwyciężyła Urszula Tworek z Gimnazjum Wilkasy /145/, mistrzyni Polski w czwórboju lekkoatletycznym oraz medalistka mistrzostw młodzików województwa, druga była Ada Wójcik z Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński, trzecie miejsce należało do Aleksandry Michałek z Gimnazjum Wilczęta /135/ medalistki mistrzostw województwa w pchnięciu kulą.
Wśród chłopców gimnazjum zwyciężył Bartosz Kret z Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński z rekordem życiowym 160 cm, medalista mistrzostw województwa młodzików w skoku wzwyż i rzucie oszczepem. Drugie miejsce zdobył Julian Baczewski z Gimnazjum w Wilkasach /160 – rek. żyć/, który również jest medalistą powyższych mistrzostw. Trzecie miejsce zdobył Damian Małejkyj z Gimnazjum w Wilczetach /155/.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo należało do wicemistrzyni i reprezentantki Polski w kategorii juniorek młodszych Izabeli Żeleźniak z Gimpas Pasłęk, tym razem nie udało się skoczyć więcej niż 155 cm. Drugie miejsce przypadło w udziale Martynie Polkowskiej z Polonii Pasłęk z wynikiem 150 cm.
Ostatnim zawodnikiem na skoczni który pokonał najwyższą wysokość był Damian Lawrenc z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, uczestnik mistrzostw Polski juniorów, wynik 185 cm.

Na szczególny doping mogli liczyć zawodnicy miejscowej sekcji OSiRu. Osiągnęli dobre wyniki, widać efekty pracy treningowej.