I Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego 2021 – Sławy oddadzą cześć Trenerowi

We wtorek (31 sierpnia) o godz. 16 na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie odbędzie się I Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. Zmarły przed kilkoma miesiącami trener wcześniej Gwardii a potem AZS UWM Olsztyn wychował kilks generacji znakomitych zawodników, którzy odnosili sukcesy w największych imprezach międzynarodowych. Wielu z nich zjawi się w Kortowie by uczcić pamięć swojego szkoleniowca.

Bardzo zależało nam – mówi trener Ireneusz Bukowiecki reprezentujący Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki, by Memoriał zorganizować jak najszybciej i jak najgodniej. Zbyszek był autorytetem w naszym środowisku, ze względu na swój charakter i osobowość miał wielu przyjaciół. Trudno było Go nie lubić. Stąd nasze starania o stosowną obsadę imprezy. Zaproszenie przyjęli m.in. Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski i Dariusz Kowaluk – złoci medaliści olimpijscy w sztafecie mieszanej 4 razy 400 metrów. Zresztą Karol przez wiele lat reprezentował barwy AZS UWM Olsztyn i był wychowankiem Zbyszka, będąc w tym okresie bezkonkurencyjnym sprinterem w kraju i Młodzieżowym Mistrzem Europy. W Olsztynie zjawia się ponadto inni olimpijczycy: sprinterki: Marlena Gola, Klaudia Adamek, miotaczki: Paulina Guba, Klaudia Kardasz, oszczepnik Cyprian Mrzygłód. Będzie oczywiście Konrad Bukowiecki i to wiadomość z ostatniej chwili, przyjedzie słynny Nowozelandczyk Tom Walsh. To niepowtarzalna okazja by „na żywo” w Olsztynie obejrzeć tyle gwiazd „królowej”. A to dzięki wsparciu sponsorów.. Wielkie podziękowania kieruję więc w stronę Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i firmy Greta-Sport.

W programie Memoriału znajdą się następujące konkurencje: kobiety: 200 m, 400 m, 800 m, oszczep (600 g), kula (4 kg), mężczyźni: 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, oszczep (800 g), kula (7.26). Szczególnym wydarzeniem będzie sztafeta pokoleń – 4 razy 100 metrów, w której spotkają się zawodnicy różnych generacji, bo przecież trener Zbigniew Ludwichowski pracował jako szkoleniowiec wiele dekad.

Sportowa rywalizacja rozpocznie się na stadionie kortowskim już o godz. 11, kiedy to odbędzie się Mały Memoriał, w którym udział wezmą zawodnicy roczników 2006/2009.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

karol zalewski Konrad Bukowiecki lekka atletyka Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x