Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 – Elblążanin trzy centymetry od podium

Fot. iks atak elbląg facebook
W niedzielę ( 29 sierpnia) najbardziej emocjonującą konkurencją lekkoatletyczną dla polskich i elbląskich kibiców był konkurs rzutu dyskiem w kategorii F52. Biało-czerwoni nie zawiedli. Piotr Kosewicz z wynikiem 20 metrów i 2 centymetry zdobył tytuł mistrza paraolimpijskiego. Elblążanin z IKS Atak Rafał Rocki ustanowił rekord życiowy (19.51) i zajął w konkursie piąte miejsce, po czym nastąpiła korekta. Po dyskwalifikacji zawodnika Indii Pana Rafała przesunięto na 4 pozycję, a do podium zabrakło zaledwie 3 cm.

Elblążanin wystąpił w kategorii F52. Tu zawodnicy rzucają dyskiem ze specjalnie przygotowanych konstrukcji. Każdy uczestniki konkursu wykonuje od razu sześć prób (po trzeciej następuje krótka przerwa. Rafał Rocki uprawia rugby oraz lekkoatletykę. Po wypadku w wieku 23 lat zaczął trenować rugby . Był uczestnikiem mistrzostw świata i Europy w rugby na wózkach. Potem zdecydował się na rzut dyskiem. W tym roku w ME wywalczył czwarte miejsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg lekka atletyka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x