II Finał Czwartków w Lidzbarku Warmińskim – Najlepsi pojadą do Łodzi

Po 10 spotkaniach jesienią i wiosną przyszedł czas na wielki finał, tak jak w prawdziwym Grand Prix. Młodzi lekkoatleci z Lidzbarka Warmińskiego podsumowali  drugą edycję czwartków, jeszcze raz najlepsi mogli zaprezentować swój talent rodzicom i kolegom. Teraz czeka ich trudniejsza próba. W trzeciej dekadzie czerwca wyjadą do Łodzi na finał ogólnopolski i tam maja zamiar ustanowić kolejne rekordy życiowe. Bo tych podczas cyklicznych zawodów nie brakowało. Dobrze się składa, że piękny lekkoatletyczny stadion w Lidzbarku Warmińskim tętni życiem i jest miejscem spotkań sportowej młodzieży.

 

W tym sezonie czwartków przez bieżnie, skocznie i rzutnie przewinęło się około 300 zawodników ze szkół podstawowych oraz kilkudziesięciu gimnazjalistów. Organizatorami zawodów byli OSiR Lidzbark Warmiński, sekcja lekkoatletyczna LUKS Warmia, SZS Lidzbark Warmiński, a w rywalizacji uczestniczyli reprezentanci z Lidzbarka Warmińskiego, Pisza, Wilkas, Dywit, Kraszewa, Wożnic, Wilcząt, Upałt, Krekol, Bukwałdu.

Finał miał bardzo uroczystą oprawę .Gośćmi honorowymi byli: burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego Artur Wajs, jego zastępca Marek Żelichowski  oraz Krystyna Pieczulis olsztyńska lekkoatletka, wielokrotna reprezentantka Polski, uczestniczka największych biegów maratońskich na świecie. Chętnie podzieliła się z młodzieżą wrażeniami ze swych startów, namawiała do uprawiania sportu, który przynosi wiele satysfakcji i rozwija najlepsze cechy osobowości. Cała trójka uczestniczyła w ceremonii nagradzania zawodników.

Sponsorami nagród byli:

p. Piotr Cieśliński poseł na Sejm RP, Urząd Miasta Lidzbarka Warmińskiego, POL-KUR Jaworscy, ARTAN Artur Borowicz, PH OKAPI Dariusz Pałaszkiewicz, NA PIĘTRZE studio fotograficzne Bernadetta i Piotr Stańko, UKS ATOS WOŹNICE Wojciech Brodowski, oraz BUGGY-CLUB Sławek Sokołowicz.

Najmłodszymi uczestnikami  sportowej zabawy byli: Dominik Bakun z Atosu Woźnice – uczeń klasy I i Oliwia Rogowska z SP 1 Lidzbark W – uczennica klasy III. Wyróżniono także osoby z największą liczbą zdobytych punktów:  w kategorii szkół podstawowych – Kingę Pastusiak SP 1 Lidzbark oraz  w kategorii gimnazjów Urszulę Tworek  LUKS Warmia. Uczestniczyli oni  we wszystkich zawodach i otrzymali specjalną nagrodę ufundowaną przez p. Piotra Cieślińskiego.

W ubiegłorocznych zawodach  finału krajowego wśród kilku tysięcy startujących lekkoatleci z Lidzbarka zdobyli 3 medale oraz zostali sklasyfikowani na 31 miejscu medalowym i 20 punktowym.  W tym roku ambicje są jeszcze większe. Powodzenia. Organizatorzy wyjazdu proszą o wsparcie finansowe i rzeczowe w celu zorganizowania wyjazdu.

WYNIKI SZKOŁA PODSTAWOWA

60 m dziewcząt 1999

1 POLAK NATALIA SP KRASZEWO

2 SADOWSKA PAULA ZSP LIDZBARK

3 DUDEK ELŻBIETA SP WILKASY

60 m dziewcząt 2000

1 KRAUS KLAUDIA SP 1 PISZ

2 PASTUSIAK KINGA SP 1 LIDZBARK

3 CIEPŁA ANNA SP WILKASY

60 m dziewcząt 2001

1 GOŁĄBEK ALICJA SP 1 LIDZBARK

2 WOJCIECHOWSKA JULIA ZSP LIDZBARK

3 SZADZIUN KAROLINA SP 3 LIDZBARK

60 m chłopców 1999

1 GRZELAK JAKUB SP 1 LIDZBARK

2 SZUMNY MICHAŁ SP KRASZEWO

3 WYRĘBEK MARCIN SP 3 LIDZBARK

60 m chłopców 2000

1 CZERWIŃSKI PAWEŁ SP 1 LIDZBARK

2 KULIKOWSKI SEBASTIAN SP 1 PISZ

3 GOŁOSZ BARTOSZ ZSP LIDZBARK

60 m chłopców 2001

1 OBUCHOWICZ HUBERT GUKS ASY DYWITY

2 KORYCKI EMANUEL SP WILKASY

3 DZICZEK ARKADIUSZ UKS ATOS WOŻNICE

300 m dziewcząt 1999

1 SMOLIŃSKA PAULINA GUKS ASY DYWITY

2 PROKOPCZYK KAROLINA SP 1 LIDZBARK

3 WIŚNIEWSKA PATRYCJA SP 1 PISZ

300 m dziewcząt 2000

1 OSTROWSKA NATALIA SP 1 PISZ

2 DUDKIEWICZ PAULINA SP 1 LIDZBARK

3 GRUBERT NATALIA SP BUKWAŁD

300 m dziewcząt 2001

1 PUCYK NATALIA SP 1 PISZ

2 NIEMCZYK OLIWIA SP 1 PISZ

3 KUREK MAJA SP 1 PISZ

300 m chłopców 1999

1 KRAWCZYK RAFAŁ SP 3 LIDZBARK

2 KARKOWSKI KRZYSZTOF SP 3 LIDZBARK

3 TARASEWICZ DAWID SP WILKASY

300 m chłopców 2000

1 SKARADZIŃSKI MATEUSZ SP 1 PISZ

2 SZYMONOWICZ SZYMON SP KRASZEWO

3 RAMOTOWSKI PAWEŁ SP 3 LIDZBARK

300 m chłopców 2001

1 WÓJTOWICZ ALAN SP 1 PISZ

2 LESIŃSKI PATRYK SP 1 PISZ

3 ŁAGOCKI MICHAŁ SP 3 LIDZBARK

600 m dziewcząt 1999

1 TERCJAK ZOFIA UKS ATOS WOŻNICE

2 TERCJAK MAŁGORZATA UKS ATOS WOŻNICE

3 KLEPACKA AGATA SP 1 PISZ

600 m dziewcząt 2000

1 DUDA PATRYCJA SP 1 PISZ

2 GRUBERT NATALIA SP BUKWAŁD

3 ANTOSIEWICZ JUSTYNA SP 1 PISZ

600 m dziewcząt 2001

1 DOMŻALSKA DOLORES SP 1 PISZ

2 MELLER MAGDALENA SP UPAŁTY

3 WESOŁOWSKA ROKSANA SP 1 PISZ

1000 m chłopców 1999

1 WALUKIEWICZ BARTOSZ SP WILKASY

2 GŁĘBOCKI TOMASZ SP 1 PISZ

3 MISZTUK MAREK SP UPAŁTY

1000 m chłopców 2000

1 BORKOWSKI HUBERT SP 1 PISZ

2 LIPIŃSKI JAKUB SP 1 PISZ

3 PIANKOWSKI PRZEMYSŁAW SP 1 PISZ

1000 m chłopców 2001

1 POLKOWSKI GABRIEL SP 1 PISZ

2 LASKA KAROL SP UPAŁTY

3 KOWALSKI DAWID SP UPAŁTY

w dal dziewcząt 1999

1 NARWOJSZ WIKTORIA SP WILKASY

2 SOCHA NATALIA NSP KREKOLE

3 TERCJAK ZOFIA UKS ATOS WOŻNICE

w dal dziewcząt 2000

1 KRAUS KLAUDIA SP 1 PISZ

2 DUDKIEWICZ PAULINA SP 1 LIDZBARK

3 CIEPŁA ANNA SP WILKASY

w dal dziewcząt 2001

1 GOŁĄBEK ALICJA SP 1 LIDZBARK

2 SYRNICKA KINGA SP UPAŁTY

3 KUREK MAJA SP 1 PISZ

w dal chłopców 1999

1 WYRĘBEK MARCIN SP 3 LIDZBARK

2 SZUMNY MICHAŁ SP KRASZEWO

3 MISZTUK MAREK SP UPAŁTY

w dal chłopców 2000

1 CZERWIŃSKI PAWEŁ SP 1 LIDZBARK

2 RAMOTOWSKI PAWEŁ SP 3 LIDZBARK

3 KRAJEWSKI JACEK SP 1 LIDZBARK

w dal chłopców 2001

1 NEUMANN DAWID UKS ATOS WOŻNICE

2 SZUMNY GRZEGORZ SP KRASZEWO

3 SZCZEPANEK BARTOSZ UKS ATOS WOŻNICE

piłka palantowa dziewcząt 1999

1 MŁYNARCZYK ALEKSANDRA SP 1 PISZ

2 BIEDULSKA KAMILA SP KRASZEWO

3 WALCZAK KLAUDIA UKS ATOS WOŻNICE

piłka palantowa dziewcząt 2000

1 DUDA PATRYCJA SP 1 PISZ

2 OSTROWSKA NATALIA SP 1 PISZ

3 LISOWSKA JOWITA ZSP LIDZBARK

piłka palantowa dziewcząt 2001

1 PUCYK NATALIA SP 1 PISZ

2 URBANOWICZ MARTYNA SP 1 PISZ

3 GÓRZNA PATRYCJA SP WILKASY

piłka palantowa chłopców 1999

1 GŁĘBOCKI TOMASZ SP 1 PISZ

2 ŚLUSARSKI SZYMON SP 1 LIDZBARK

3 PUCIA MATEUSZ SP WILKASY

piłka palantowa chłopców 2000

1 SZYMONOWICZ SZYMON SP KRASZEWO

2 JUREWICZ MATEUSZ SP WILKASY

3 SKARADZIŃSKI MATEUSZ SP 1 PISZ

piłka palantowa chłopców 2001

1 DUDA OSKAR SP 1 PISZ

2 DEMIANIUK MACIEJ SP WILKASY

3 DZICZEK ARKADIUSZ UKS ATOS WOŻNICE

wzwyż dziewcząt 1999

1 POLAK NATALIA SP KRASZEWO

2 HUBACZ KAROLINA SP 1 LIDZBARK

3 DUDEK ELŻBIETA SP WILKASY

wzwyż dziewcząt 2000

1 PASTUSIAK KINGA SP 1 LIDZBARK

2 SZEPEL OLGA SP WILKASY

3 PODGÓRSKA KAROLINA SP WILKASY

wzwyż dziewcząt 2001

1 STEĆ PATRYCJA UKS PIAST WILCZĘTA

2 WINIARZ NATALIA SP WILKASY

3 JAWORSKA MIRELLA SP 1 LIDZBARK

wzwyż chłopców 1999

1 SYREWICZ ŁUKASZ LUKS WARMIA

2 JANKOWSKI MARCIN SP 1 LIDZBARK

3 WALUKIEWICZ BARTOSZ SP WILKASY

wzwyż chłopców 2000

1 KAPELIŃSKI MATEUSZ SP 1 LIDZBARK

2 WIŚNIEWSKI MACIEJ SP WILKASY

3 SZTACHELSKI DAMIAN SP WILKASY

wzwyż chłopców 2001

1 DUDKIEWICZ PIOTR SP 1 LIDZBARK

2 WIŚNIEWSKI DAWID SP WILKASY

3 MICHAŁEK ALAN UKS PIAST WILCZĘTA

WYNIKI GIMNAZJUM

100m M                             

1 Baczewski Julian 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Majewski Wojciech 1996 Gimnazjum Kraszewo

3 Obuchowicz Krystian 1997 GUKS Asy Dywity

100m K                             

1 Panaś Bożena 1996 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Tworek Urszula 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

3 Lawrenc Paulina 1997 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

300m K                             

1 Belka Patrycja 1996 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Lawrenc Paulina 1997 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

3 Dobrzyńska Monika 1998 GUKS Asy Dywity

300m M                             

1 Ziółek Norbert 1998 Gimnazjum 1 Pisz

2 Czubkowski Damian 1996 GUKS Asy Dywity

3 Stankiewicz Krzysztof 1997 Gimnazjum Kraszewo

600m K                             

1 Dobrzyńska Monika 1998 GUKS Asy Dywity

2 Pieczułajtis Martyna 1997 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

3 Jaworska Kamila 1998 Piast Wilczęta

1000m M                             

1 Biernacki Kamil 1998 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

skok w dal K                             

1 Belka Patrycja 1996 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Panaś Bożena 1996 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

3 Tworek Urszula 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

skok w dal M                             

1 Ziółek Sebastian 1997 Gimnazjum Kraszewo

2 Biernacki Kamil 1998 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

3 Małejkyj Damian 1997 Piast Wilczęta

skok wzwyż M                             

1 Baczewski Julian 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Kret Bartosz 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

3 Małejkyj Damian 1997 Piast Wilczęta

skok wzwyż K                             

1 Tworek Urszula 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

2 Żarnoch Paulina 1998 Gimnazjum Wilkasy

3 Wojciechowska Monika 1998 Gimnazjum Wilkasy

oszczep kobiet /600g/                        

1 Michałek Aleksandra 1997 Piast Wilczęta

2 Biernacka Patrycja 1998 Morąg

oszczep mężczyzn /600g/                        

1 Sawicki Łukasz 1997 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

2 Kret Bartosz 1998 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

3 Małejkyj Damian 1997 Piast Wilczęta

kula kobiet /3kg/                         

1 Michałek Ola 1997 Piast Wilczęta

2 Romanowska Antonina 1997 Gimnazjum Kraszewo

3 Świtała Iwona 1997 Gimnazjum Kraszewo

kula mężczyzn /5kg/                               

1 Majewski Wojciech 1996 Gimnazjum Kraszewo

2 Drozd Bartosz 1997 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

3 Sawicki Łukasz 1996 Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński

{AdmirorGallery}lidzb27{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x