I.Żeleźniak i A. Regin wygrali dla reprezentacji , Mityng „Cud nad Wisłą”

W dwóch bardzo prestiżowych imprezach startowali lekkoatleci Warmii i Mazur. Nasza czołówka uczestniczyła w mityngu Grand Prix Polski „Cud nad Wisłą”, który odbył się na stadionie Orła w Warszawie, natomiast młodzież broniła barw narodowych w międzypaństwowym meczu juniorów do lat 18 Niemcy-Polska. Spotkanie odbyło się w miejscowości Borna. Wyników na pewno nie musimy się wstydzić.

W Warszawie zwycięstwo w biegu na 800 metrów odniosła Monika Harasim z AZS UWM Olsztyn-2.06.72. Piąta w tej konkurencji była jej koleżanka klubowa Patrycja Jakimowska-2.09.17.
Finalista Mistrzostw Europy na 400 metrów Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) tym razem wystartował na dystansie o połowę krótszym. Zajął trzecia lokatę z niezłym czasem-21.15.
W biegu na 800 metrów uczestniczył Michał Podolak, ale spisał się przeciętnie, zajmując piąte miejsce.

Niemcy-Polska U18

Az sześcioro zawodników Warmii i Mazur reprezentowało Polskę w meczu juniorów z Niemcami. Biało-czerwoni nie mieli tu większych szans w klasyfikacji generalnej, natomiast nasi lekkoatleci spisali się bardzo dobrze w swoich konkurencjach.
Przede wszystkim Andrzej Regin (Gwardia Szczytno) wygrał konkurs pchnięcia kulą świetnym wynikiem-18.53. Nasz miotacz został włączony do ekipy w ostatniej chwili ze względu na kontuzje kolegi. Świadczy to o rozeznaniu, a właściwie jego braku u selekcjonerów w ocenie aktualnych możliwości zawodników.
W konkursie skoku wzwyż dość niespodziewanie zwyciężyła Izabela Żeleźniak (Gimpas Pasłęk) – 170 cm. Karolina Bołdysz również z Pasłęka, tyle że z Polonii, była druga w rzucie oszczepem-48.46.Przypomnijmy, że niedawno zdobyła zloty medal w ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)był drugi na 100 m-10.89 , również drugi na 200 m-21.94 i w sztafecie 4 razy 100 metrów-42.35.
Patrycja Bujnicka (MLKS Ostróda) zajęła czwarte miejsce na 800 metrów – 2.16.70, Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) czwarte na 400 metrów-58.77oraz drugie w sztafecie 4 razy 400 metrów-3.44.71.

Mecz wygrała reprezentacja Niemiec 235:191, w konkurencji juniorek 120:90 i w rywalizacji juniorów 115:99. Zwycięstwo wyraźne, ale z całą pewnością wynik honorowy, w czym spora zasługa młodych lekkoatletów z Warmii i Mazur.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x