Jak było w Olsztynie, Elblągu, Reszlu, Olecku i Lidzbarku Warmińskim? – Czwórbój to dobra wprawka do dorosłości

Ten – kto kiedyś wymyślił czwórbój lekkoatletyczny miał dobre przeczucie, że jest to pierwszy etap do sportowej dorosłości. Z jednej strony wymusza wszechstronny rozwój, z drugiej ujawnia predyspozycje do konkretnej konkurencji. Trenerzy maja więc pole do popisu. Zresztą nie ukrywają, że zawody w czwórboju podstawówek są najlepszym polem obserwacyjnym. W ostatnich dniach odbyły się zawody w: Olsztynie, Elblągu, Olecku, Reszlu i Lidzbarku Warmińskim…

 

Wyniki

Olsztyn

Klasyfikacja dziewcząt :

1 SP 22 –  1129

2 SP 18 – 915,5

3 SP10 – 845,5   

4 SP 6  – 726

Skład reprezentacji SP Nr22:

Nikola Kutyło, Maja Lamanowicz ,Wiktoria Kondracka, Weronika Karpińska, Natalia Kojtek  i Julia Tomczyk. Opiekunem dziewcząt  jest Grzegorz Pawłowski

Klasyfikacja chłopców:

1 SP  25 – 1173,5 pkt.

2 SP 30 – 926

3 SP 10 – 848,5

4 SP 30 – 840,5

5 SP 22 – 816

6 SP  6 – 768

7 SP  9 – 748

Skład reprezentacji SP Nr25:

Arek Kuciński , Michał Błaszczyk , Mateusz Dziadko , Damian Szymański  , Bartek Kocenko i Jakub Korzeniewski.  Opiekunem chłopców jest Jerzy Andronowski

Elbląg

Klasyfikacja chłopców

1 SP 18 – 1131

2 SP 12 – 863

3 SP 11 – 856

4 SP 16 – 817

5 SP 15 – 794

6 SP 25 – 745

7 SP 6 – 693

8 SP 9 – 677

9 SP 19 – 616

10 SP 1 – 459

Skład zwycięskiej drużyny :

Dominik Cywiński (221), Krzysztof Jabłonowski (215) Dawid Konarski (185) Karol Kruk (165) Sebastian Makowski (312) Marcel Stefaniak(198)

Klasyfikacja dziewcząt

1 SP 16 – 1036

2 SP 12 – 967

3 SP 11 – 939

4 SP 9 – 934

5 SP 18 – 869

6 SP 19 – 841

7 SP 15 – 839

8 SP 25 – 780

9 SP 6 – 725

Skład zwycięskiej druzyny

Ewelina Wiśniewska    (288), Paulina Wiśniewska (189), Natalia Lemanowicz (190) Dominika Gancarczyk (208) Martyna Witka (161)

Olecko

Klasyfikacja dziewcząt

1.SP 1 Olecko (opiekun Krzysztof Zaniewski) – 850 pkt

2.SP 3 Olecko I (opiekun Dariusz Dźwilewski) – 817 pkt

3.SP 3 Olecko II (opiekun Dariusz Dźwilewski) – 500 pkt

4.SP Gąski I (opiekun Wiesław Zalewski) – 420 pkt

5.SP 4 Olecko (opiekun Marzena Jasińska) – 324 pkt

6.SP Gąski II(opiekun Wiesław Zalewski) – 151 pkt

7.SP Judziki – 97 pkt

Skład zwycięskiej drużyny:

SP 1 Olecko (dziewczęta): Klaudia Kapuścińska, Martyna Kapuściska, Kamila Jankowska,

Julita Milewska, Paulina Jankowska i Aleksandra Szczech (opiekun Krzysztof Zaniewski)

klasyfikacja punktowa indywidualnie:

1.Kamila Jankowska    (SP 1 Olecko)- 194 pkt

2.Aleksandra Jaroniec (SP 3 Olecko) – 180 pkt

3.Paulina Jankowska    (SP 1 Olecko) – 174 pkt

Klasyfikacja chłopców

1.SP 3 Olecko(opiekun Zbyszek Polakowski) – 954 pkt

2.SP 1 Olecko(opiekun Krzysztof Dawidziuk)- 854 pkt

3.SP Gąski (opiekun Wiesław Zalewski) – 834 pkt

4.SP 4 Olecko(opiekun Renata Januszczyk)    -781 pkt

5.SP Judziki – 300 pkt

Skład zwycięskiej drużyny:

SP 3 Olecko (chłopcy): Jakub Białanowski, Marcel Wasilewski, Bartłomiej Podgórski,

Szymon Olszewski, Dawid Piwek i Michał Milewski (opiekun Zbyszek Polakowski)

Klasyfikacja punktowa indywidualnie:

1.Bartłomiej Podgórski (SP 3 Olecko) – 240 pkt

2.Sebastian Truchel      (SP Gąski) – 226 pkt

3.Szymon Olszewski    (SP 3 Olecko) – 216 pkt

Wyniki szczegółowe

Dziewczęta

bieg na 60 m:

1.Anna Jachimczak (SP 3 Olecko) 8,80

2.Gabrysia Jeglińska (SP 3 Olecko) 9,00

3.Aleksandra Jaroniec (SP 3 Olecko) 9,17

rzut piłeczką palantową:

1-2.Kamila Jankowska (SP 1 Olecko) 40,50 m

i Martyna Kapuścińska (SP 1 Olecko) 40,50 m

3.Gabrysia Jeglińska    (SP 3 Olecko) 38,00 m

skok w dal:

1.Anna Jachimczak (SP 3 Olecko) 4,01 m

2.Kamila Jankowska (SP 1 Olecko) 3,90 m

3.Julita Milewska (SP 1 Olecko) 3,77 m

bieg na 600 m:

1.Kamila Jankowska    (SP 1 Olecko) 2,01

2.Paulina Jankowska    (SP 1 Olecko) 2,04

3.Martyna Kapuścińska (SP 1 Olecko) 2,06

Chłopcy

bieg na 60 m:

1.Szymon Olszewski (SP 3 Olecko)    8,66

2.Marek Konopko (SP 1 Olecko) 8,68

3.Bartłomiej Podgórski (SP 3 Olecko) 8,70

i Sebastian Truchel (SP Gąski) 8,70

rzut piłeczką palantową:

1.Michał Złotnik (SP 1 Olecko) 58,00 m

2.Mateusz Piaścik (SP Gąski) 57,50 m

3.Sebastian Truchel      (SP Gąski) 55,50 m

skok w dal:

1.Bartłomiej Podgórski (SP 3 Olecko) 4,42 m

2.Michał Rutkowski     (SP 1 Olecko) 4,17 m

3.Michał Złotnik (SP 1 Olecko) 4,09 m

skok wzwyż:

1.Sebastian Truchel      (SP Gąski) 135 cm

2.Kacper Truchel (SP Gąski) 130 cm

3.Kacper Piaścik (SP Gaski) 120 cm

bieg na 1000m:

1.Maciej Nikielec (SP 4 Olecko) 3,29

2.Bartłomiej Podgórski (SP 3 Olecko) 3,33

3.Michał Rutkowski     (SP 1 Olecko) 3,37

Lidzbark Warmiński

Czwórbój LA dziewcząt:
1. SP 1 Lidzbark Warmiński – 1200 pkt
2. SP 3 Lidzbark Warmiński – 954 pkt
 

Czwórbój LA chłopców:
1. SP 1 Lidzbark Warmiński – 834 pkt
2. SP Kraszewo – 656 pkt
3. SP 3 Lidzbark Warmiński – 577 pkt
 

Trójbój LA dziewcząt:
1. SP 1 Lidzbark Warmiński – 352 pkt
2. SP Kraszewo – 281 pkt
3. SP 3 Lidzbark Warmiński – 243 pkt
 

Trójbój LA chłopców:
1. SP 4 Lidzbark Warmiński – 401 pkt
2. SP 3 Lidzbark Warmiński – 370 pkt
3. SP 1 Lidzbark Warmiński – 279 pkt
4. SP Kraszewo – 154 pkt
 

Najwięcej punktów zdobyli:
 

dziewczęta – czwórbój
Pastusiak Kinga – SP 1 Lidzbark W. – 346
Dudkiewicz Paulina – SP 1 Lidzbark W. – 255
Niedźwiedzka Patrycja – SP 3 Lidzbark W. – 234
 

chłopcy – czwórbój
Szymonowicz Szymon – SP Kraszewo – 310
Czerwiński Paweł – SP 1 Lidzbark W. – 225
Łagocki Michał  – SP 3 Lidzbark W. – 194
 

dziewczęta – trójbój
Krawczyk Oliwia – SP 1 Lidzbark W. – 152
Suska Gabriela – SP Kraszewo – 102
Mickiewicz Sandra – SP 1 Lidzbark W – 75
 

chłopcy – trójbój
Bejnar Dominik – SP 4 Lidzbark W. – 124
Dajnowski Kamil – SP 4 Lidzbark W. – 112
Mazany Dawid – SP 3 Lidzbark W. – 108
 

Najlepsze wyniki:
 

60m:
Dudkiewicz Paulina  – 8,80
Czerwiński Paweł – 8,30
Szymonowicz Szymon – 8,30
 

skok w dal :
Niedźwiedzka Patrycja – 4,12
Szymonowicz Szymon – 4,86
 

skok wzwyż:
Pastusiak Kinga – 148
rzut piłeczką palantową:
Pastusiak Kinga – 40 m
Szymonowicz Szymon – 65,50

600m:
Pastusiak Kinga – 2,03,34

1000m:
Szymonowicz Szymon – 3,22,87

Reszel

Mistrzostwa Powiatu Kętrzyńskiego w czwórboju i trójboju lekkoatletycznym przeprowadzono na stadionie miejskim w Reszlu.

Czwórbój

WYNIKI:

Dziewczęta:

  • 1. SP Nr 3 Reszel – 865 pkt.
  • 2. ZS Nr 1 Kętrzyn- 791
  • 3. SP Biedaszki (Gm. Kętrzyn)- 710
  • 4. ZS Barciany- 648
  • 5. SP Nr 3 Reszel II – 579 – poza konkurencją

Indywidualnie najlepiej punktowały:

  • 1. Sędecka Dominika – 184 pkt.- SP 3 Reszel
  • 2. Czerniewicz Weronika – 182 pkt.- SP 3 Reszel
  • 3. Bedenak Aleksandra- 181 pkt.- ZS Nr 1 Kętrzyn

Chłopcy:

  • 1. SP Nr 3 Reszel – 926 pkt.
  • 2. ZS Nr 1 Kętrzyn- 865
  • 3. ZS Mołtajny (Gm. Barciany)- 750
  • 4. SP Kruszewiec (Gm. Kętrzyn) – 694
  • 5. SP Nr 3 Reszel II – 656 – poza konkurencją

Indywidualnie najlepiej punktowali:

  • 1. Smyk Krystian – 223- SP 3 Reszel
  • 1. Niemiec Sebastian – 223- SP Kruszewiec
  • 2. Politowski Szymon – 221 – ZS 1 Kętrzyn
  • 3. Szczurko Tadeusz- 200 – ZS Mołtajny

Mistrzowskie drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu awansowały do finału wojewódzkiego SZS w czwórboju LA.

Trójbój.

WYNIKI:

Dziewczęta:

  • 1. SP 3 Reszel – 570 pkt.
  • 2. SP Kruszewiec (Gm. Kętrzyn) – 411 pkt.
  • 3. ZS Barciany – 204 pkt.

Indywidualnie najlepiej punktowały:

  • 1. Rafalska Martyna- 184 pkt. – SP 3 Reszel
  • 2. Szamańska Natalia – 137 pkt. – SP 3 Reszel
  • 3. Baranowska Natalia – 125 pkt. – SP 3 Reszel

Chłopcy:

  • 1. ZS nr 1 w Kętrzynie – 369 pkt.
  • 2. SP 3 Reszel – 325 pkt.
  • 3. ZS Mołtajny (Gm. Barciany)- 263 pkt.
  • 4. SP Biedaszki (Gm. Kętrzyn)- 214 pkt.

Indywidualnie najlepiej punktowali:

  • 1. Gola Konrad- 139pkt. – ZS nr 1 w Kętrzynie
  • 2. Policha Patryk – 108pkt. – SP 3 Reszel
  • 3. Łukasiewicz Adrian- 97pkt. – ZS nr 1 w Kętrzynie

Mistrzowskie drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu i chłopców z ZS nr 1 w Kętrzynie awansowały do finału wojewódzkiego SZS w trójboju LA.

Fot, osir lidzbark Warmińskim la

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x