Jesienne bieganie w Mrągowie – A słodkie bułeczki czekały…

W czwartek (20 października) w Parku Sikorskiego odbyły się Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Powiatu Mrągowskiego. W zawodach brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.  Drużyny składały się z pięciu osób, na najlepszych czekały okolicznościowe medale, na wszystkich – gorąca herbata, napoje i słodkie bułeczki.

 

W rywalizacji szkół podstawowych wystartowało aż 19 ekip z 7 szkół naszego powiatu. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Szestnie, przed drużyną Zespołu Szkół nr 1 z Mrągowa i drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo. W grupie chłopców wygrała reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 z Mrągowa przed Szkołą Podstawową w Starych Kiełbonkach i Szkołą Podstawową nr 4 z Mrągowa.

W kategorii szkół gimnazjalnych, w której startowało łącznie 15 ekip, najlepszą reprezentacją w grupie dziewcząt okazała się ekipa Gimnazjum ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo przed Zespołem Szkół nr 1 z Mrągowa i Gimnazjum z Piecek. Wśród chłopców zwyciężyła sztafeta Gimnazjum z Piecek przed Zespołem Szkół nr 1 z Mrągowa. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum w Szestnie

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w grupie kobiet triumfowała sztafeta Zespołu Szkół nr 2. Na drugim miejscu uplasowała się  Szkoła Mistrzostwa Sportowego BAZA Mrągowo, a trzecie przypadło dziewczętom z Liceum Ogólnokształcącego.
W grupie mężczyzn  na miejscu pierwszym, podobnie jak u dziewcząt, uplasowała się sztafeta Zespołu Szkół nr 2. Drugą lokatę zajęła drużyna Liceum Ogólnokształcącego, a trzecia przypadło uczniom z drugiego zespołu Zespołu Szkół nr 2.

Wszystkie uczestniczące sztafety otrzymały pamiątkowe dyplomy z biegów, a najlepszym drużynom w poszczególnych kategoriach wręczono puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Dyrektora CKiT. Drużyny w składach 5 osobowych za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami. Na wszystkich uczestników zawodów czekała gorąca herbata i napoje oraz słodkie bułeczki.

Wyniki pozostałych ekip na stronie www.ckit.mragowo.pl

Waldemar Cybul

{gallery}cyb20{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x