Karol Zalewski wchodzi w wielki świat – W Gandawie kolejny rekord

Najlepszy olsztyński sprinter Karol Zalewski - medalista mistrzostw świata juniorów w Barcelonie dość intensywnie traktuje sezon halowy. Po grudniowych i styczniowych mityngach krajowych ruszył na podbój Europy. W Gandawie odbyły się zawody pod dachem w licznej i doborowej obsadzie. Lekkoatleta AZS UWM wystartował na swoim koronnym dystansie 200 metrów i znów pobiegł doskonale. Zajął drugie miejsce za znanym belgijskim 400-metrowcem Kevinem Borlee, z którym przegrał zaledwie o trzy setne sekundy. Czas 21.21 jest rekordem życiowym Karola w sezonie halowym.

 

Szkoda, że olsztynianin biegł na trzecim torze niekorzystnym w tej hali torze. Warto dodać, że wyprzedził sprintera z Podlasia Białystok Kamila Kryńskiego (21.28) i drugiego z braci Borlee – Dylana (22.20).

– Z wynikiem uzyskanym w Gandawie Karol jest piąty na liście seniorów w Europie i 35 na świecie – mówi trener Zbigniew Ludwichowski. W kategorii młodzieżowej (to pierwszy sezon olsztynianina w tej grupie – przyp. red) jest liderem o setną sekundy przed Patrykiem Domagała z Niemiec. To wszystko dzieje się przy okazji, bowiem nie traktujemy absolutnie sezonu pod dachem docelowo. Moją intencją jest wprowadzenie Karola w świat lekkiej atletyki, bo swoimi wynikami potwierdził ogromny talent i zapowiada się na sprintera europejskiego formatu. Musi poznać specyfikę życia takiego zawodnika., a więc samodzielność, hotele, przeloty, inne niż zazwyczaj godziny startu. Ta otoczka jest bardzo istotna i wpływa na końcowy efekt sportowy. W najbliższym czasie wystartuje w dużym mityngu w niemieckim Ludwigshafen, a potem być może w Mistrzostwach Polski, choć co do jego występu w tej imprezie jeszcze się zastanawiam. Z jednej strony nie chcę by Karol zmęczył się sezonem halowym, ale z drugiej do możliwość zdobycia medalu, a jednocześnie kolejne doświadczenie startu poprzez eliminacje. To tego wszystkiego powoli trzeba się przyzwyczajać.

200 metrów 

1  BORLEE KEVIN (Belgia)    21.18

2  ZALEWXSKI KAROL (Polska, AZS UWM Olsztyn) 21.21

3  KRYNSKI KAMIL (Polska) 21.28

4  BORLEE DYLAN (Polska) 22.20

Fot. sprinterzy.com

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x