Kids Athletic czyli „Lekkoatletyka sportem dla każdego” – Misja z wielkim przesłaniem…

Po kiepskim występie biało-czerwonych w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie nastąpiło przewartościowanie priorytetów w polskim sporcie. Ministerstwo zdecydowało się na położenie większego nacisku na sport powszechny, bo kultura fizyczna w naszym kraju kuleje i piramida ma kruche podstawy. Wdrożono wiele projektów, które mają na celu zachęcić dzieci do ruchu i uprawiania sportu. Jednym z nich jest Kids Athletic.

Program, który określamy „Lekkoatletyka sportem dla każdego” ma na celu zainteresowanie tą dyscypliną najmłodszych. „Królowa sportu” tak wszechstronnie rozwija młode organizmy, że może być punktem wyjścia również do uprawiania innych dyscyplin.

W niedzielę (14 grudnia) w „Uranii” odbyły się zawody podsumowujące program olsztyński „Lekkoatletyka sportem dla każdego” W ciągu ostatnich tygodni w szkołach podstawowych stolicy Warmii i Mazur przeprowadzono szereg imprez o charakterze zabawowo-sportowym (koordynatorem programu jest Wiesław Czerniakowski), a w hali widowiskowo-sportowej zorganizowano turniej międzyszkolny, gdzie reprezentacje 12 szkół rywalizowały w konkurencjach wymagających sprytu, szybkości i celności. Oczywiście wyniki nie są tu najważniejsze, ale w punktacji generalnej zwyciężyli uczniowie SP 22 przed SP 34 i SP 2. Najistotniejsze, by wielu z tych uczestników rozpoczęło systematyczne treningi, a niektórzy wyrośli na prawdziwych mistrzów sportu.

Z takim przesłaniem zwrócił się do młodych zawodników prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, my również mamy nadzieje, że ta wielka misja przyniesie w przyszłości efekty.

{AdmirorGallery}kids10{/AdmirorGallery}

Cele projektu „Lekkoatletyka sportem dla każdego”

– popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki,

– stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży pochodzących z różnych środowisk,

– opracowanie spójnego modelu procesu szkoleniowego zgodnego z wytycznymi federacji lekkoatletycznych IAAF i EA,

– przygotowanie ogólnopolskiego systemu diagnozy, selekcji i naboru oraz identyfikacji talentów w szkoleniu młodzieży,

– budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lekka atletyka Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x