Kolejna ekipa wróciła z „czwartków” – Olsztyn ze srebrem Filipa i wpaniałymi wrażeniami

Po dwóch dniach pełnych wrażeń, i co najważniejsze, z sukcesami, powróciła z Łodzi grupa młodych lekkoatletów szkół Olsztyna. Wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Finale „Czwartków lekkoatletycznych”, zaś w swoim drugim występie (debiut był w ubiegłym roku), wśród blisko 3000 uczestników z 78 miast Polski spisali się na piątkę. Przywieźli do Olsztyna jeden medal, srebrny Filipa Lewalskiego w skoku w dal (rocznik 2002) ze Szkoły Podstawowej nr 18, który miejsce na podium wywalczył wynikiem 4, 60 m.

 

Bardzo dobrze spisali się również: Jakub Draszkiewicz (r.2002) z SP 2, który był piąty na 1000 metrów (3,25:83) oraz Damian Szymański (r. 2000) z SP 25 – szósty na 300 metrów (41:85 – poprawiony rekord życiowy). Nie zawiedli także pozostali z naszej ekipy, i chociaż nie zmieścili się w pierwszej dziesiątce łódzkich finałów, znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe.

Na brawa zasługują nie tylko startujący, ale też nauczyciele szkół: 25, 2, 10, 18, 22, Kat. i SP 3, za całoroczny trud, by jak najlepiej przygotować małych lekkoatletów do tak ważnego występu.

A już szczególne uznanie należy się opiekunom, Julicie Kowalewskiej z SP 10, kierowniczce wyprawy, Jerzemu Andronowskiemu z SP 25, Lechowi Mellerowi z SP2 czy czwórce rodziców, którzy towarzyszyli w wyprawie do Łodzi i zapewnili tak dobrą opiekę i wsparcie, że małym sportowcom nie pozostało nic innego, jak bić rekordy.

Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” – organizacja działalności pożytku publicznego oraz Marian Woronin byli organizatorami 19 edycji Czwartków Lekkoatletycznych.
Czwartki Lekkoatletyczne to organizowana cyklicznie impreza dla dzieci w wieku dwunastu, jedenastu, dziesięciu lat i młodszych.
W edycji 2012/2013 dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 2000, 2001 oraz 2002 i młodsi.
Zawodnicy startują w sześciu konkurencjach: biegi na 60m, 300m oraz 600/1000m (dziewczęta/chłopcy) oraz skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.
Każdy ośrodek organizuje zawody oraz finał miejski. Dzieciom zalicza się do tzw. punktacji Grand Prix pięć najlepszych startów w każdej konkurencji. Trzech najlepszych zawodników z każdej konkurencji ma prawo startu w finale ogólnopolskim.

Organizatorem wyjazdu do Łodzi było Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia”. Wyjazd sfinansowała Gmina Olsztyn.

{AdmirorGallery}votor24{/AdmirorGallery}

Fot. J. Kowalewska

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x