Konrad Bukowiecki tak jak kiedyś Bubka – Rekord świata za rekordem…

Podczas halowego mityngu w Aleksandrowie Łódzkim rozegrano dwa konkursy pchnięcia kulą, w których Konrad Bukowiecki poprawiał halowe rekordy świata juniorów młodszychw pierwszym pchnął. 22.95 m, a w drugim poprawił się na 22.97 m. Konrad tak jak kiedyś Sergiej Bubka w skoku o tyczce ustanawia rekordy z zadziwiającą regularnością. Tylko wówczas Ukrainiec inkasował za każdy centymetr gigantyczne premie.

W drugiej kolejce pierwszego konkursu rozegranego w hali w Aleksandrowie Łódzkim urodzony w 1997 roku zawodnik Gwardii Szczytno pchnął 22.95 m i o 2 centymetry poprawił swój własny, ustanowiony przed tygodniem, halowy rekord świata juniorów młodszych.

Kilka minut po zakończeniu pierwszego konkursu zawodnicy przystąpili do kolejnego. W tym także rewelacyjnie spisał się mistrz świata juniorów oraz złoty medalista igrzysk olimpijskich młodzieży pchając 22.97 m, ponownie poprawiając własny rekord globu.

Być może Konrad Bukowiecki w oficjalnych zawodach w roku 2014 wystąpi jeszcze raz. Ostateczna decyzja zostanie podjęta wkrótce.

Po dzisiejszych zawodach Konrad Bukowiecki ma już na swoim koncie 5 halowych rekordów świata juniorów młodszych w pchnięciu kulą o wadze 5 kilogramów. W tym sezonie utalentowany zawodnik pchnął 21,89 m (4 stycznia w Aleksandrowie Łódzkim), 22.24 m (31 stycznia w Bydgoszczy), 22.93 m (przed tygodniem w Aleksandrowie Łódzkim), 22.95 m i 22.97 m. Ciekawostką jest, że trzy z tych wyników, uzyskane w grudniu tego roku w Aleksandrowie Łódzkim, są lepsze od halowego rekordu świata kulą seniorską, który wynosi 22.66 m (Randy Barnes uzyskał taki rezultat 20 stycznia 1989 w Los Angeles).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Gwardia Szczytno Konrad Bukowiecki lekka atletyka Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x