Konrad Bukowiecki z rekordem i minimum w dysku (60,15) – Świetny występ młodzieży w Austrii

Kilka wartościowych wyników uzyskali w mijający wekeend (23/24 maja) lekkoatleci Warmii i Mazur.Konrada Bukowiecki na stadionie Orła w Warszawie ustanowił rekord życiowy w rzucie dyskiem 1,75 kg, uzyskując 60,15 m. To 9 wynik na świecie i oczywiście minimum na lipcowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Eskilstuna (Szwecja). Kilkoro startowało zagranicą znów duży talent potwierdził sprinter Dominik Smosarski.

Podczas 45 Międzynarodowego Memoriału Franza Schustera w austriackim Schwechat zawodnik Gwardii Szczytno zajął 2 miejsce w biegu na 100 m, z nowym rekordem życiowym 11,05 s.

Również druga w rzucie oszczepem była Weronika Mieczkowska (LKS Lubawa) ustanawiając rekord życiowy 47,36 m. Nasza utalentowana wieloboistka Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk) tym razem wystartowała w biegu na 100 m ppł, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 14,92 s (nowy rekord życiowy) oraz szóste w skoku wzwyż 159 cm.

Jak więc widać talent naszej lekkoatletycznej młodzieży rozwija się, a starty międzynarodowe są doskonałym sposobem na zdobycie doświadczenia.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lekka atletyka lubawa Pasłęk sport młodzieżowy Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x