Legendy żyją w Muzeum Sportu – Pamiątki Danuty Piecyk

W dniu 27 września 2011 roku skończyłaby 61 lat. Wspaniała lekkoatletka, zawodniczka LKS Pomorze Stargard /1967-70/, a następnie Gwardii Olsztyn. Startowała na 400 metrów (płaskie i płotki). Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Monachium /1972/, trzykrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy, medalistka Halowych Mistrzostw Europy, uczestniczka finału Pucharu Europy. Wielokrotna mistrzyni i reprezentantka Polski.W 1973 r. Danuta Piecyk ustanowiła rekord świata na 400 m pł – 56.7 (11.08. Warszawa).

 

Mistrzyni Sportu, została odznaczona m.in. brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Po zakończeniu kariery sportowej Danuta Piecyk była policjantką, ale niestety choroba, która się pogłębiała nie pozwoliła jej na pracę zawodową. Zmarła 13 kwietnia 2011 r.

Od 27 września br. w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie  można oglądać gablotę poświęconą  Danucie Piecyk. Medale, pamiątki ze startów, autografy innych sportowców, dyplomy i inne trofea przekazała do muzeum siostra i szwagier zawodniczki – Jadwiga i Czesław Wojtasik.

{gallery}piecyk26{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x