Lekkoatleci już startują – Kacper Lewalski nie próżnował – W Pasłęku na 600 metrów lepiej od rekordu Polski

Fot. mks truso elbląg
W sobotę (6 czerwca) w Pasłęku po raz pierwszy w tym sezonie odbyły się kontrolne zawody w wybranych konkurencjach LA.W dość trudnych warunkach pogodowych (porywisty wiatr) uzyskano kilka dobrych wyników. Świetną formę zademonstrował Kacper Lewalski (MKS Truso Elbląg). Podopieczny trenera Czesława Nagy na dystansie 600m uzyskał znakomity czas – 1:19,45 ! Jest to rezultat lepszy od rekordu Polski juniorów młodszych.

Niestety, wynik ten nie może być uznany za rekord kraju gdyż zawody nie były zgłoszone do kalendarza PZLA i nie spełniały wymogów formalnych. (przypomnijmy, że Kacper jest halowym rekordzistą Polski na tym dystansie z czasem 1:20,06). Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zaplanowane są na wrzesień.

Oprócz biegaczy MKS Truso Elbląg w zawodach uczestniczyli reprezentanci innych sekcji województwa warmińsko-mazurskiego: KS Polonia Pasłęk, UKS Gimpas Pasłęk, LKD Pasłęk, KS Zamek Kurzętnik, UKS MOSiR Działdowo, UKS Jedynka Bartoszyce, MLKS Ostróda, a spoza regionu lekkoatleci ze Sztumu.

Wyniki

100 metrów kobiet

Patrycja Wróbel (2004) UKS Gimpas Pasłęk 13.53

Aurelia Cebula (2005) UKS Gimpas Pasłęk 14.02

Julia Kowalska (2003) UKS MOSiR Działdowo 14.19

Natalia Juchnowska (2002) UKS MOSiR Działdowo 14.26

Julia Wasilak (2005) MLKS Ostróda 14.68

Roksana Cegielska (2007) KS Zamek Kurzętnik 14.74

Oliwia Pańczuk (2003) MKS Truso Elbląg 14.97

Alicja Steyka (2007) UKS MOSiR Działdowo 15.21

Patrycja Gorzka (2005) UKS MOSiR Działdowo 15.19

Zofia Konopka (2006) UKS MOSiR Działdowo 15.56

Paulina Szyszka (2007) UKS Gimpas/LDK Pasłęk 15.70

Maria Cytlał (2009) UKS MOSiR Działdowo 15.79

Angelika Felska (2010) LDK Pasłęk 18.77

Maja Łukaszewicz (2008) LDK Pasłęk 19.42

300 metrów kobiet

Alicja Piechocka (2003) MLKS Ostróda 44.20

Patrycja Wróbel (2004) UKS Gimpas Pasłęk 44.74

Aurelia Cebula (2005) UKS Gimpas Pasłęk 46.90

Julia Wasilak (2005) MLKS Ostróda 46.97

Julia Kowalska (2003) UKS MOSiR Działdowo) 47.56

Oliwia Pańczuk (2003) MKS Truso Elbląg 49.83

Natalia Juchnowska (2002) UKS MOSiR Działdowo 49.31

Julia Smosarska (2008) MLKS Ostróda 50.17

Emilia Łuszczak (2005) UKS Jedynka Bartoszyce 50.49

Amelia Pielech (2007) KS Polonia Pasłęk 52.05

Patrycja Gorzka (2005) UKS MOSiR Działdowo 52.51

Zofia Konopka (2006) UKS MOSiR Działdowo 52.47

Roksana Cegielska (Zamek Kurzętnik) 52.72

Alicja Steyka (2007) UKS MOSiR Działdowo 52.86

Kinga Woźniak (2006) KS Polonia Pasłęk 52.92

Julia Soniak (2006) KS Polonia Pasłęk 53.77

Dominika Skwarek (2005) UKS Jedynka Bartoszyce 55.01

Paulina Szyszka (2007) LDK Pasłęk 55.50

Maria Cytlał (2009) UKS MOSiR Działdowo 58.75

Karolina Woźniak (2009) LDK Pasłęk 1.01.87

Marta Paluch (2009) LDK Pasłęk 1.02.15

Magdalena Kamińska (2008) LDK Pasłęk 1.03.19

Patrycja Stankiewicz (2008) LDK Pasłęk 1.07.51

Renata Sowa (1973) Drużyna Pierścienia 1.12.46

600 metrów kobiet

Alicja Piechocka (2003) MLKS Ostróda 1.46.49

Aleksandra Tomczyk (2004) UKS MOSiR Działdowo 1.48.61

Otylia Ulińska (2004) KS Zamek Kurzętnik) 1.52.39

Kinga Zienkiewicz (2006) UKS Gimpas Pasłęk 1.55.10

Emilia Kalinowska (2003) MKS Truso Elbląg 1.56.71

Zuzanna Wawrzyńska (2005) MLKS Ostróda 1.57.07

Dominika Ostrowska (2007) MLKS Ostróda 1.57.15

Patrycja Jeznach (2006) KS Zamek Kurzętnik 2.01.68

Emilia Jackiewicz (2007) MLKS Ostróda 2.04.58

Karolina Felska (2007) UKS Gimpas/LDK Pasłęk) 2.10.44

Amelia Klimczak (2006) UKS Gimpas Pasłęk 2.16.66

Michalina Kamola (2008) LDK Pasłęk 2.23.89

Maja Górecka (2008) LDK Pasłęk 2.25.80

1000 metrów kobiet

Maja Dalidowicz (2002) MKS Truso Elbląg 3.07.44

Inez Stefanowicz (2003) MKS Truso Elbląg 3.11.11

Małgorzata Leśniewska (2005) MKS Truso Elbląg 3.32.01

Patrycja Radzikowska (2003) MKS Truso Elbląg 4.44.03

2000 metrów kobiet

Martyna Konarzewska (1991) UKS MOSiR Działdowo 6.36.41

Kamila Pawłowska (2000) KS Zamek Kurzętnik 6.45.00

Dorota Pawłowska (1978) KS Zamek Kurzętnik 7.26.78

100 metrów mężczyzn

Patryk Pieczułajtis (2001) UKS Jedynka Bartoszyce 11.99

Jakub Dąbkowski (2006) UKS MOSiR Działdowo 12.32

Adam Wysocki (2005) UKS Gimpas Pasłęk 14.52

Grzegorz Duchna (2009) UKS MOSiR Działdowo 15.73

Antoni Konopka (2010) UKS MOSiR Działdowo 15.79

Oskar Giżycki (2008) LDK Pasłęk 16.31

Michał Markowski (2007) LDK Pasłęk 16.52

Szymon Pawelczyk (2008) LDK Pasłęk 17.19

300 metrów mężczyzn

Dariusz Nowak (2003) MKS Truso Elbląg 38.24

Jakub Dąbkowski (2006) UKS MOSiR Działdowo 41.63

Grzegorz Duchna (2009) UKS MOSiR Działdowo 52.81

Antoni Konopka (2010) UKS MOSiR Działdowo 56.18

Oskar Giżycki (2008) LDK Pasłęk 58.40

Michał Markowski (2007) LDK Pasłęk 59.17

Szymon Pawelczyk (2008) LDK Pasłęk 1.00.43

600 metrów mężczyzn

Kacper Lewalski (2003) MKS Truso Elbląg 1.19.45

Dariusz Nowak (1997) MKS Truso Elbląg 1.38.91

1000 metrów mężczyzn

Dominik Rudawski (2003) MKS Truso Elbląg 2.41.38

Michał Rodziewicz (2005) MKS Truso Elbląg 2.47.14

Maciej Szczepański (2004) KS Polonia Pasłęk 2.51.85

Damian Rutkowski (2004) KS Zamek Kurzętnik 2.53.98

Alan Grażul (2004) KS Zamek Kurzętnik 2.59.78

Kacper Tubiak (2004) MKS Truso Elbląg 3.04.00

Wojciech Wasielewski (2006) UKS MOSiR Działdowo 3.08.82

Paweł Janiak (2004) MKS Truso Elbląg 3.21.47

Karol Czerniewski (2005) UKS Jedynka Bartoszyce 3.21.80

Adam Wysocki (2005) UKS Gimpas Pasłęk 3.57.57

Marcel Dorożyński (2008) LDK Pasłęk 3.58.37

Natan Czapkowski (2007) LDK Pasłęk 3.58.70

Krzysztof Rokicki (2009) LDK Pasłęk 4.03.50

Błażej Jurewicz (2010) Drużyna Pierścienia 4.40.81

2000 metrów mężczyzn

Marin Kasprowicz (1979) UKS MOSiR Działdowo 6.26.21

Piotr Zienkiewicz (1974) UKS Gimpas Pasłęk 6.30.04

Adam Serocki (1973) Drużyna Pierścienia 6.43.66

Karol Nadraus (2004) KS Polonia Pasłęk 6.58.42

Sylwester Sowa (1976) Drużyna Pierścienia 8.27.76

Adam Jurewicz (1973) Drużyna Pierścienia 9.14.56

Mastersi w Tczewie

W niedzielne (7 czerwca) przedpołudnie przy znakomitej pogodzie, tym razem w Tczewie, wystartowali ponownie elbląscy Mastersi lekkiej atletyki. W komplecie stawili się na zawodach, osiągając znaczące rezultaty w konkurencjach rzutowych, kolejny raz bijąc rekordy życiowe.

informacje nadesłał Ryszard Biskup

bartoszyce Działdowo' Elbląg Kacper Lewalski Kurzętnik lekka atletyka Ostróda Pasłęk sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x