Lekkoatletyczne czwartki Orlen TVP Sport Cup – Konrad Bukowiecki (20.92) – Raz, a dobrze

Fot. Konrad Bukowiecki facebook (ilustracja)
W czwartkowe (18 czerwca) na placu przed siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie odbyła się impreza pod hasłem „Lekkoatletyczne Czwartki Orlen TVP Sport Cup” W konkursie pchnięcia kulą zwyciężył Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) bardzo dobrym rezultatem 20.92. Biorąc pod uwagę tak długa przerwę w startach spowodowanych pandemią wynik jest naprawdę doskonały, widać, że wychowanek Gwardii Szczytno czasu nie zmarnował.

Konrad miał tylko jedną udaną próbę, ale za to zwycięską. Nie liczymy trzeciej kolejki, kiedy pchnął kulę niewiele ponad 18 metrów by bezpiecznie awansować do czołowej ósemki. W pozostałych sytuacjach wypadał z koła, co mu się zdarza często, bo w każde pchnięcie wkłada maksimum energii. W pełni sezonu potrafi to okiełznać, ale przy pierwszym występie w sezonie brakowało jeszcze tego balansu siły i techniki.

Warto podkreślić, że Konrad pokonał w bezpośredniej walce Michała Haratyka, który też uzyskał dobry wynik (20.54) i Jakuba Szyszkowskiego (19.21). Czwarty był wychowanek Gwardii Szczytno, obecnie zawodnik AZS UMCS Lublin Sebastian Łukszo, który tak jak Konrad nadal jest pod opieka szkoleniowa Ireneusza Bukowieckiego.

– Jestem zaskoczony, nie byłem przygotowany na taki wynik. Spodziewałem się wyniku w granicach 20 metrów. Takiego otwarcia sezonu jeszcze nie miałem. Cieszę się, że w końcu wróciliśmy – powiedział Bukowiecki na antenie TVP Sport tuż po zakończeniu konkursu.

Wyniki

1. Konrad Bukowiecki 20.92

2. Michał Haratyk 20.54

3. Jakub Szyszkowski 19.21

4. Sebastian Łukszo 18.88

5. Jan Parol 18.84

6. Andrzej Gudro 18.82

Konrad Bukowiecki lekkoatetyka Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x