Lekkoatletyczny Orlik w Olsztynku – Stawiamy na wielofunkcyjność

W regionie funkcjonuje już blisko 150 obiektów Orlik 2012. Nowy kompleks w Olsztynku prócz boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki posiada również bieżnię lekkoatletyczną oraz skocznię do skoków w dal. W czwartek  (24 maja) otwarcia obiektu dokona marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas oraz burmistrz Olsztynka Artur Wrochna. Wielofunkcyjność stwarza dodatkowe możliwości, a lekka atletyka jest dyscypliną, od której dzieci powinny rozpoczynać przygodę ze sportem, bo tu dominuje trening ogólnorozwojowy, tu też ujawniają się predyspozycji, także do innych specjalności.

–  Samorządowcy w coraz bardziej kompleksowy sposób podchodzą do inwestycji sportowych, czego przykładem jest wielofunkcyjny obiekt w Olsztynku. Korzystać będą z niego zarówno sympatycy sportów zespołowych, jak i młodzi lekkoatleci – podkreśla marszałek Jacek Protas.

Na obiekcie wykonane zostały także podium oraz znicz olimpijski. Boiska otoczone są 3-torową bieżnią. Na prostych lekkoatleci będą mieli do dyspozycji aż 6 torów.  Obiekt posłuży  uczniowskim klubom sportowym. Mini-stadion będzie dostępny także dla mieszkańców Olsztynka.

Nowa infrastruktura sportowa kosztowała ponad 2 mln zł. Środki na budowę obiektu pochodziły z budżetu gminy, środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz  budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oficjalne otwarcie kompleksu rozpocznie się w czwartek (24 maja) o godz. 12:00 przy Szkole Podstawowej w Olsztynku (ul. Ostródzka 2).

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x