Liga lekkoatletyczna juniorów – Trzy zwycięstwa w Warszawie

Trzeci rzut zakończył tegoroczna ligę lekkoatletyczną juniorów. Zawodnicy AZS UWM Olsztyn startowali w Warszawie z grupą zespołów z naszego makroregionu na tzw. drugim froncie. Najlepsze sekcje rywalizowały między sobą w oddzielnej imprezie. Olsztynianie zgromadzili w stolicy 2643 pkt. o 100 więcej niż w poprzednim starcie. Jakie to da miejsce w skali krajowej? Trzeba najpierw porównać wyniki ze wszystkich zawodów II-ligowych i wtedy powstanie końcowa klasyfikacja.

Na stadionie Polonii młodzi akademicy odnieśli trzy zwycięstwa. Na 100 metrów triumfował Karol Zalewski, który mimo przeciwnego wiatru osiągnął dobry czas 10.96. Na pierwszym miejscu minęła linię mety sztafeta 4 razy 100 metrów (Mateusz Ostapiuk, Karol Zalewski, Sebastian Maracha i Rafał Gieszczyński)-43.16. Zwycięstwo odniosła także Daria Strucińska w biegu na 800 metrów-2.19.07.

W zawodach tych startowała poza konkursem najlepsza olsztyńska biegaczka Monika Harasim, która przebiegła 3 km w czasie 9.34.56. Czyżby była to przymiarka do przyszłego sezonu? Druga na mecie była też zawodniczka AZS UWM Olsztyn Monika Jackiewicz-10.37.04.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x