ME Barcelona 2010 – Sztafeta z Kacprem – piąta

Marzeniem był medal, ale stawka była niezwykle wyrównana. Decydowała dyspozycja dnia i…łut szczęścia. Sztafetę 4 razy 400 metrów, która kończyła Lekkoatletyczne ME w Barcelonie wygrali Rosjanie przed Brytyjczykami i Belgami. Polski zespół z olsztynianinem Kacprem Kozłowski na ostatniej zmianie przybiegł na piątym miejscu. Walka niezwykle zacięta, chwilami bezpardonowa, zabrakło trochę świeżości. Gdybyśmy ten bieg powtórzyli kolejność mogła być zupełnie inna.

Pierwsza zmiana. Dobry bieg Marcina Marciniszyna. Pałeczkę odebrał Daniel Dąbrowski i po 500 metrach, po zejściu z torów był w czołówce. Różnice między zespołami minimalne. Trzecia zmiana i Piotr Klimczak. Wszystko układało się pomyślnie do ostatniej prostej. Polak dał się zablokować, wyraźnie stracił rytm. W strefie zmian z trudnej sytuacji znalazł się nasz Kacper Kozłowski. Sztuką było w ogóle odebrać pałeczkę. Udało się, ale strata powiększyła się. Kacper ruszył, utrzymywał dystans, czekaliśmy na ostatnia prostą. Starał się przyśpieszyć, ale rywale nie dali się dogonić. Kacper nie był tak świeży jak w pierwszych startach indywidualnych. W efekcie piąte miejsce. Z pozoru niezłe, ale zawodnicy poważnie myśleli o medalu.

1 Rosja 3:02.14
2 Wielka Brytania 3:02.25
3 Belgia 3:02.60
4 Niemcy 3:02.65
5 Polska (MARCINISZYN Marcin, DABROWSKI Daniel, KLIMCZAK Piotr, KOZŁOWSKI Kacper ) 3.03.42
6 Francja 3:03.85
7 Holandia 3:04.13
8 Włochy 3:04.20

Kacper Kozłowski nie był zadowolony z wyniku, liczył na medal. Stwierdził, że poprzednie biegi w mistrzostwach „zrobiły” swoje. W finale nie było już takiej dynamiki i przyśpieszenia.
Olsztynianin został jednak finalistą w biegu indywidualnym, a to ogromny sukces. Pokonał w Barcelonie ważne bariery ze wspaniałym rekordem życiowym włącznie i to powinno pomóc w dalszym postępie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x