Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2020 – Mateusz Stępień i Karol Kijewski pociągnęli ekipę

Fot. Lekkoatletyka Szczytno facebook (ilustracja)
W sobotę (12 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Tradycyjnie reprezentacja Warmii i Mazur rywalizowała z rówieśnikami z Mazowsza. Potencjał sportowy przeciwników jest dużo większa, a mimo to młodzież warmińsko-mazurska walczyła dzielnie i może pochwalić się dużym sukcesem. Zdobycie 19 medali: 9 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowych ma swoją wymowę.

Podwójnymi zwycięzcami zostali: sprinter NKS Nowe Miasto Lubawskie Mateusz Stępień, który wygrał biegi na 100 m i 300 m oraz miotacz Gwardii Szczytno Karol Kijewski – triumfator konkursów w pchnięciu kulą i rzutu dyskiem. Ponadto złote medale zdobyli: Michał Kijewski (Sokół Węgorzewo) w biegu na 600 m, Patrycja Kołodziejska (LKS Lubawa) w rzucie oszczepem, Zofia Konopka (MOSiR Działdowo) w rzucie dyskiem, Patrycja Gorzka (MOSiR Działdowo) w rzucie młotem i sztafeta 4 razy 100 m dziewcząt AZS UWM Olsztyn w składzie: Kinga Januchta , Amelia Borko, Weronika Jaszczak , Zuzanna Targońska.

W skład reprezentacji Warmii i Mazur wchodzili przedstawiciele większości sekcji w regionie. Oto kluby startujące w Ciechanowie: UKS MOSiR Działdowo, AZS UWM Olsztyn, NKS Nowe Miasto Lubawskie, KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, MKS Truso Elbląg, LKS Lubawa, UKS Atos Woźnice, UKS Sokół Węgorzewo, PKS Gwardia Szczytno, UKS Gimpas Pasłęk, KS Polonia Pasłęk, LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński, MLKS Ostróda, Orka Iława Athletics, CSiR Susz, LKS Korab Olecko.

Młodzicy

100 metrów

Finał A (+1,3)

1 STĘPIEŃ Mateusz 13.08.2005 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 11.48

2 DĄBKOWSKI Jakub 13.03.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 11.76

5 MOTYLEWSKI Kornel 02.04.2005 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński WN 12.05

Finał B (+1.7)

7 ŁASKOWSKI Filip 17.01.2005 MKS Truso Elbląg WN 12.19 PB

11 STROMSKI Grzegorz 06.01.2005 MKS Truso Elbląg WN 12.65

eliminacje

KOWALSKI Marceli 22.01.2006 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 13.09

KLINIEWSKI Patryk 07.03.2005 LKS Lubawa WN 13.34

300 metrów

1 STĘPIEŃ Mateusz 13.08.2005 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 36.04 PB

5 DĄBKOWSKI Jakub 13.03.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 37.51 PB

12 ŁASKOWSKI Filip 17.01.2005 MKS Truso Elbląg WN 40.80 PB

17 GOŁEBIOWSKI Jakub 22.05.2006 UKS Atos Woźnice WN 43.82

18 KLINIEWSKI Patryk 07.03.2005 LKS Lubawa WN 44.83

600 metrów

1 KIJEWSKI Michał 25.10.2005 UKS Sokół Węgorzewo WN 1:27.26 PB

2 JANICKI Maciej 11.10.2006 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:28.20 PB

5 ARMANOWSKI Julian 11.09.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:31.79 PB

11 WOŁOWSKI Adam 08.07.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:54.61

1000 metrów

5 RAFIŃSKI Paweł 07.08.2006 LKS Lubawa WN 2:47.61 PB

7 WASIELEWSKI Wojciech 18.01.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 2:55.30 PB

15 KUC Kacper 05.05.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:18.34

2000 metrów

2 RODZIEWICZ Michał 06.05.2005 MKS Truso Elbląg WN 6:01.37 PB 2

8 TUBIAK Kacper 24.01.2005 MKS Truso Elbląg WN 6:48.39 PB

10 SENDZICKI Aleksander 22.02.2005 UKS MOSiR Działdowo WN 6:56.25 PB

200 metrów przez płotki

2 KIENIGSMAN Jakub 08.01.2006 PKS Gwardia Szczytno WN 28.04 PB (+1.4)

5 MAJEWSKI Dawid 01.05.2005 UKS Atos Woźnice WN 29.62 PB (+1.4)

10 WAWRZYNOWICZ Dawid 05.10.2005 UKS Atos Woźnice WN 31.41 (+0.5)

12 WAWRZYNOWICZ Gabriel 28.12.2006 UKS Atos Woźnice WN 33.38 (+1.9)

110 metrów przez plotki

Finał A (+2.8)

4 MAJEWSKI Dawid 01.05.2005 UKS Atos Woźnice WN 18.03

5 WAWRZYNOWICZ Dawid 05.10.2005 UKS Atos Woźnice WN 19.00

Finał B (+1.5)

7 WAWRZYNOWICZ Gabriel 28.12.2006 UKS Atos Woźnice WN 21.73 PB

8 KOSIOREK Stanisław 26.09.2006 UKS Atos Woźnice WN 21.96 PB

Pchnięcie kulą M U16 (5kg)

1 KIJEWSKI Karol 10.10.2005 PKS Gwardia Szczytno WN 16.08

4 MOCZADŁO Miłosz 27.01.2005 NKS Nowe Miasto Lubawskie WN 10.90

11 KRAWCEWICZ Kacper 20.02.2006 UKS Atos Woźnice WN 9.47

12 WÓJCICKI Antoni 19.08.2005 PKS Gwardia Szczytno WN 9.28

Rzut oszczepem M U16 (600)

7 WYSOCKI Adam 27.07.2005 UKS Gimpas Pasłęk WN 40.17 PB

Rzut dyskiem M U16 (1kg)

1 KIJEWSKI Karol 10.10.2005 PKS Gwardia Szczytno WN 54.67

5 WÓJCICKI Antoni 19.08.2005 PKS Gwardia Szczytno WN 34.25

8 WÓJTOWICZ Bartosz 20.09.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 30.70

12 KRAWCEWICZ Kacper 20.02.2006 UKS Atos Woźnice WN 21.18

Rzut młotem M U16 (5kg)

3 WÓJTOWICZ Bartosz 20.09.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 18.95 PB

Skok wzwyż M U16

6 KOLPERT Jakub 04.10.2005 MKS Truso Elbląg WN 1.55

14 GOŁEBIOWSKI Jakub 22.05.2006 UKS Atos Woźnice WN 1.35

Skok w dal M U16

4 MOTYLEWSKI Kornel 02.04.2005 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński WN 5.72 (+2.1)

8 STROMSKI Grzegorz 06.01.2005 MKS Truso Elbląg WN 5.46 PB (-0.5)

11 KOSIOREK Stanisław 26.09.2006 UKS Atos Woźnice WN 4.93 (-1.0)

Młodziczki

100 metrów K U16

Finał A (+2.6)

4 KUŁAKOWSKA Dominika 14.06.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 12.96

6 SZAUER Anna 26.03.2005 LKS Lubawa WN 13.32

Finał B (+1.4)

8 JANUCHTA Kinga 05.01.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 13.15 PB

9 KOPKO Zuzanna 08.02.2005 UKS Atos Woźnice WN 13.30 =PB

10 CEBULA Aurelia 26.01.2005 UKS Gimpas Pasłęk WN 13.39 PB

eliminacje

DĄBROWSKA Michalina 27.05.2005 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 13.61 (+2.4)

WASILAK Julia 11.06.2005 MLKS Ostróda WN 13.68 (+2.4)

MURACH Maja 24.05.2006 UKS Atos Woźnice WN 13.73 PB (+2.0)

DRZEWIECKA Natalia 08.08.2005 Orka Iława Athletics WN 14.42 (+1.7)

SOBOTA Oliwia 11.01.2005 LKS Lubawa WN 14.86 (+1.7)

KACA Julia 03.12.2005 CSiR Susz WN 15.10 (+1.7)

300 metrów K U16

2 ZIELIŃSKA Martyna 27.06.2005 Orka Iława Athletics WN 41.93 PB

4 KUŁAKOWSKA Dominika 14.06.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 42.38 PB

5 BORKO Amelia 31.01.2006 KS AZS UWM Olsztyn WN 43.23 PB

6 SKRZYNIARZ Paulina 21.08.2006 CSiR Susz WN 43.41 SB

7 KOPKO Zuzanna 08.02.2005 UKS Atos Woźnice WN 43.42 PB

8 DĄBROWSKA Michalina 27.05.2005 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 44.18 PB

3 TARGOŃSKA Zuzanna 28.06.2006 KS AZS UWM Olsztyn WN 44.41 PB

9 CEBULA Aurelia 26.01.2005 UKS Gimpas Pasłęk WN 44.62 PB

14 WASILAK Julia 11.06.2005 MLKS Ostróda WN 45.64

16 JASZCZAK Weronika 11.02.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.70 PB

17 ZIELIŃSKA Maja 18.01.2006 KS AZS UWM Olsztyn WN 46.71 PB

19 DRZEWIECKA Natalia 08.08.2005 Orka Iława Athletics WN 47.69

22 KACA Julia 03.12.2005 CSiR Susz WN 50.28 PB

600 metrów K U16

2 ŁUGIEWICZ Alina 10.09.2005 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie WN 1:40.29

10 ORZECHOWSKA Dorota 27.09.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 1:48.21 1

21 KAMINIECKA Milena 03.04.2006 CSiR Susz WN 2:03.20

1000 metrów K U16

4 DUDZIEC Kornelia 03.02.2006 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:09.45

6 LEŚNIEWSKA Małgorzata 26.11.2005 MKS Truso Elbląg WN 3:13.67

8 OSTROWSKA Dominika 14.01.2006 MLKS Ostróda WN 3:17.58 PB

10 HINC Julia 21.01.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 3:31.07

2000 metrów K U16

9 WARZYŃSKA Zuzanna 16.03.2005 MLKS Ostróda WN 8:00.80

12 TUSZYŃSKA Nikola 06.07.2005 KS AZS UWM Olsztyn WN 8:57.24

200 metrów pł K U16

11 ZIENKIEWICZ Kinga 05.01.2006 UKS Gimpas Pasłęk WN 34.22

Pchnięcie kulą K U16 (3kg)

2 KUCIŃSKA Klaudia 04.01.2006 LKS Lubawa WN 11.67

3 LIGMAN Patrycja 09.09.2006 LKS Lubawa WN 11.34

4 PIELECH Wiktoria 22.11.2005 KS Polonia Pasłęk WN 9.86

10 BANASIEWICZ Magdalena 03.07.2005 UKS Sokół Węgorzewo WN 8.93

14 MIESIKOWSKA Marta 31.07.2005 LKS Lubawa WN 8.59 PB

Rzut oszczepem K U16 (500)

1 KOŁODZIEJSKA Patrycja 21.02.2006 LKS Lubawa WN 36.20 PB

6 LIGMAN Patrycja 09.09.2006 LKS Lubawa WN 31.95

8 ADAMCZYK Martyna 04.01.2006 KS Polonia Pasłęk WN 30.48

10 DŹWILEWSKA Daria 15.05.2005 LKS Korab Olecko WN 26.32

11 PIELECH Wiktoria 22.11.2005 KS Polonia Pasłęk WN 26.24

13 MIESIKOWSKA Marta 31.07.2005 LKS Lubawa WN 23.79

16 KOSAKOWSKA Dominika 05.09.2006 LKS Korab Olecko WN 19.22

17 ZIELIŃSKA Kamila 21.09.2006 LKS Lubawa WN 18.64 PB

Rzut dyskiem K U16 (0.75 kg

1 KONOPKA Zofia 15.11.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 31.35 PB

2 KUCIŃSKA Klaudia 04.01.2006 LKS Lubawa WN 31.30 PB

7 BANASIEWICZ Magdalena 03.07.2005 UKS Sokół Węgorzewo WN 23.38

9 BARANOWSKA Weronika 08.02.2005 LKS Lubawa WN 20.42

10 KOŁODZIEJSKA Patrycja 21.02.2006 LKS Lubawa 19.27

Rzut młotem K U16 (3kg)

1 GORZKA Patrycja 01.05.2005 UKS MOSiR Działdowo WN 25.25 3

2 KONOPKA Zofia 15.11.2006 UKS MOSiR Działdowo WN 17.72

Skok wzwyż K U16

4 ADAMCZYK Martyna 04.01.2006 KS Polonia Pasłęk WN 1.40 PB

5 WĄDOŁOWSKA Wiktoria 12.08.2006 UKS Atos Woźnice WN 1.35

5 PIELKA Kinga 20.07.2006 UKS Atos Woźnice WN 1.35

12 ŻYLIS Adela 28.09.2005 KS Polonia Pasłęk WN 1.30

Skok w dal K U16

4 MURACH Maja 24.05.2006 UKS Atos Woźnice WN 4.72 PB (+0.6)

5 PIELKA Kinga 20.07.2006 UKS Atos Woźnice WN 4.68 PB (+1.4)

15 WĄDOŁOWSKA Wiktoria 12.08.2006 UKS Atos Woźnice WN 4.39 PB (-1.1)

25 ZIELIŃSKA Kamila 21.09.2006 LKS Lubawa WN 3.52 PB (-1.3)

4 razy 100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn WN ( Kinga JANUCHTA , Amelia BORKO, Weronika JASZCZAK , Zuzanna TARGOŃSKA) 51.73

4 LKS Lubawa WN (Weronika BARANOWSKA , Patrycja JAKUBOWSKA , Oliwia SOBOTA ,Anna SZAUER) 56.26

Elbląg iława lekka atletyla lubawa nowe miasto lubawskie Olsztyn sport młodzieżowy Susz Węgorzewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x