Miłe chwile podczas Halowych MP w Spale – Ośrodek szkolenia zdaje egzamin

Już dawno lekkoatleci nie dostarczyli nam tylu miłych chwil. Podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale zdobyliśmy łącznie dziewięć medali, w tym cztery złote, co już dawno się nie zdarzyło. Wprawdzie imprezy pod dachem nie maja takiej renomy jak w sezonie letnim, ale jest to próba sił i na jej podstawie można dokonać oceny. A w tym przypadku jest ona pozytywna. I nie wynika z jakiegoś przypadku. To efekt funkcjonowania w regionie ośrodka szkolenia juniorów. Z biegaczami pracują Bronisława i Zbigniew Ludwichowscy, a z miotaczami Ireneusz Bukowiecki i Zbigniew Borysewicz, który akurat zajmuje się oszczepnikami, a ci w hali nie mieli okazji startować, za to latem pokazali na co ich stać.

 

– To duża satysfakcja, że opracowany i realizowany program szkolenia młodzieży przynosi takie wyniki – mówi prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Bogdan Karpiesiuk. Przedstawiliśmy założenia w Urzędzie Marszałkowskim, zostały zaakceptowane i teraz zbieramy owoce. Szkoleniem centralnym w regionie objętych jest kilkunastu zawodników. Zapewniliśmy im: najlepszą opiekę trenerską, dobre warunki przygotowań na obozach, odpowiedni sprzęt i właściwy kalendarz startów. A ponieważ jest to grupa bardzo utalentowanych lekkoatletów to przy odpowiednim prowadzeniu przez znakomitych fachowców uzyskuje coraz lepsze wyniki. Zresztą już latem rezultaty były  bardzo obiecujące mieliśmy medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów w mistrzostwach Europy i Świata juniorów.

– Kto Pana szczególnie zaskoczył w Spale?

– Miłą niespodzianką jest złoto Cezarego Pietruszyńskiego w skoku w wzwyż. Zawodnik z Nowego Miasta Lubawskiego dopiero wkroczył w wiek juniora młodszego, nie ma wcale imponujących warunków fizycznych, za to ogromne serce do walki i dużą odporność psychiczną

– Czy medale w hali są zapowiedzią dobrego sezonu letniego?

– Mam nadzieję, że tak będzie, ale przecież w sporcie trudno do końca wszystko przewidzieć. W Spale nie startowali wszyscy najlepsi, bowiem niektórzy świadomie rezygnują z występów pod dachem. Jestem jednak spokojny, bowiem rekordy życiowe naszych zawodników świadczą, że ich ciągłym postępie, a to jest najważniejsze. Mamy w zanadrzu jeszcze kilka atutów, choćby przełajowców czy wspomnianych wcześniej oszczepników.

– Szlifujemy talenty, ale czy po zostaną one w regionie? Brakuje nam seniorów. Jedynym zawodnikiem najwyższej klasy jest Kacper Kozłowski.

– To następne wyzwanie. Lekkoatletyczne kluby akademickie w kraju przeżywają prawdziwy renesans. Po kilkunastu latach zapaści znów dominują w rywalizacji drużynowej, mają w swoich szeregach wiele indywidualności. Oczywiście takim ośrodkiem w regionie może być Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, gdzie zawodnicy mogliby łączyć uprawianie sportu z edukacją. Wtedy założony program można wydłużyć i zapewnić ciągłość szkolenia. Szkoda by takie talenty Karol Zalewski uciekały z regionu. To nie są sny o potędze, lecz koncepcja, którą przy dobrej woli kilku stron można w pełni zrealizować.

{gallery}cez1{/gallery}

Nasze medale w Halowych MP w Spale

Złote

200 metrów juniorów

1 ZALEWSKI Karol 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn  21.50

1000 metrów juniorek młodszych

1 STRUCIŃSKA Martyna 95-03-26 KS AZS UWM Olsztyn 2:58.38 PB

600 metrów juniorów młodszych

1 BACZEWSKI Mateusz 95-02-26 KS AZS UWM Olsztyn  1:24.67 SB

Skok wzwyż juniorów młodszych

1 PIETRUSZYŃSKI Cezary 96-03-17 NKS Nowe Miasto Lubawskie 1.98

Srebrne

60 metrów juniorów

2 ZALEWSKI Karol 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn 6.88 PB

200 metrów juniorów

2 JABŁOŃSKI Adam 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn 21.98

Pchnięcie kula juniorów

2 REGIN Andrzej 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno 18.77 PB

Brązowe

200 metrów juniorek

3 MALISZEWSKA Aleksandra  94-06-02 LKS Lubawa  25.27  PB

300 metrów juniorów młodszych

3 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 41.89

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x