Mistrzostwa KZ LZS w biegach Przełajowych Żerków 2021 – Dwa tytuły dla Warmii i Mazur

W sobotę (6 marca) odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Bardzo skromna liczebnie ekipa z Warmii i Mazur zdobyła dwa złote medale. W rywalizacji młodzików zwyciężył Paweł Rafiński (LKS Lubawa), a w kategorii juniorów Adam Ochnik (Polonia Pasłęk). Tomasz Kłoczko (Korab Olecko) był 23. W roli trenera-opiekuna wystąpił Marcin Brynda (Korab Olecko), który też wystartował z młodzieżowcami, ale oczywiście poza konkursem.

Do rywalizacji młodzików zgłoszono 58 zawodników. Paweł Rafiński mimo młodego wieku wykazał się doświadczeniem. Nie wdał się w „przepychanki” na początku biegu, ale zajął pozycję w czołówce. Około 700 m przed metą przetrwał kolejny atak przeciwników i dopiero na finiszu z zimną krwią zaatakował i pierwszy przekroczył metę w biegu na 2 km. Adam Ochnik w grupie juniorów nadawał tempo od początku i wygrał z przewagą sześciu sekund. 23 miejsce zajął Kacper Kłoczko (Korab Olecko)