Mistrzostwa Polski AZS juniorów – UWM zdeklasował rywali

W Białej Podlaskiej zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorów AZS w lekkiej atletyce. Znakomicie  wypadli reprezentanci AZS UWM Olsztyn, którzy w klasyfikacji zespołowej zdeklasowali rywali wyprzedzając następny zespół AZS AWF Kraków o 120 punktów. Złożyło się na to wiele udanych występów indywidualnych. Zwycięstwa odnieśli: Aleksandra Szczerbakiewicz  na 400 m, Martyna Warda na 2 km z przeszkodami, sztafeta juniorek 4 razy 400 m, Adam Jabłoński na 200 m, sztafety uniorów 4 razy 100 m i 4 razy 400 m, Wojciech Ćwik w rzucie oszczepem, Piotr Muczyń w pchnięciu kulą.

Wyniki

Kobiety

100m

1 Jerzmanowska  Karolina  93  AZS AWF Kraków  12.78

2 Chmielewska  Katarzyna  94 AZS AWF Kraków  12.84

3 Smolińska  Aleksandra  96  AZS Łódź  13.14

………………………………………………………

5 Łęgowska Ewelina 95 KS AZS UWM Olsztyn 13.86

200 metrów

1 Bhebhe Urszula 92 AZS-AWF Warszawa 26.26

2 Jerzmanowska Karolina 93 AZS AWF Kraków 26.37

3 Chmielewska Katarzyna 94 AZS AWF Kraków  26.43

………………………………………………………………

5 Szczerbaczewicz Aleksandra 96 KS AZS UWM Olsztyn 26.74

6 Brzezicka Justyna 94   KS AZS UWM Olsztyn     26.81

13 Łęgowska Ewelina 95 KS AZS UWM Olsztyn  28.87

400m

1 Szczerbaczewicz Aleksandra 96  KS AZS UWM Olsztyn  58.88

2 Mstowska  Aleksandra  94  AZS AWF Kraków  59.63

3 Brzezicka  Justyna  94 KS AZS UWM Olsztyn  60.00

……………………………………………………………..

4 Tapek  Paulina  93  KS AZS UWM Olsztyn  60.69

7 Milanowska  Beata  95  KS AZS UWM Olsztyn  61.89

9 Kulesa  Monika  92  KS AZS UWM Olsztyn 62.46

 800 metrów

1 Stefańska Angelika 93 OŚ AZS Poznań 2:16.90

2 Strucińska Martyna 95 KS AZS UWM Olsztyn 2:19.13

3 Mikler Anna 93 AZS AWF Kraków 2:19.18

…………………………………………………………

4 Pacholczyk Adrianna 96 KS AZS UWM Olsztyn 2:23.78

5 Kulesa Monika 92 KS AZS UWM Olsztyn 2:23.80

5 Trzeciak Magdalena                               95 KS AZS UWM Olsztyn 2:23.80

9 Stańczak Dominika 96 KS AZS UWM Olsztyn 2:33.16

 1.500m kobiet

1Stefańska Angelika 93 OŚ AZS Poznań 4:42.05

2 Strucińska Martyna 95 KS AZS UWM Olsztyn 4:43.42

3 Mikler Anna 93 AZS AWF Kraków 4:44.33

……………………………………………………

4 Jackiewicz Monika 92 KS AZS UWM Olsztyn  4:50.66

5 Strucińska Daria 94 KS AZS UWM Olsztyn 4:56.20

6 Trzeciak Magdalena   95 KS AZS UWM Olsztyn  4:57.01

7 Warda Martyna 92 KS AZS UWM Olsztyn 4:57.59

9 Kopeć Lucyna 93 KS AZS UWM Olsztyn  5:07.04

11 Stańczak Dominika  96 KS AZS UWM Olsztyn  5:10.01

400m ppł

1 Rządzińska Julia 92  AZS Łódź   64.36

2 Kotwica Ewa 93  AZS UMCS Lublin  64.78

3 Milanowska  Beata  95  KS AZS UWM Olsztyn  68.42

2.000m z przeszkodami

1 Warda  Martyna 92  KS AZS UWM Olsztyn  7:17.03

2 Jackiewicz  Monika 92 KS AZS UWM Olsztyn  7:31.14

3 Kopeć Lucyna  93 KS AZS UWM Olsztyn  7:36.77

………………………………………………………………

4 Strucińska Daria  94    KS AZS UWM Olsztyn  7:39.80

4 x 100m

1 AZS AWF Kraków I 50.85 Chmielewska Katarzyna-94,Mstowska Aleksandra-94,Kuxma Maja-94,Jerzmanowska Karolina-93.

2 AZS-AWF Warszawa  51.27

3 AZS Łódź  51.88

…………………………………………………………..

5 KS AZSUWM Olsztyn II 52.54 Kossakowska Natalia-92,Strucińska Martyna-95,Trzewak Magda-95,Tapek Paulina-93

8 KS AZS UWM Olsztyn I 57.77 Łęgowska Ewelina-95,Brzezicka Jutyna-94,Milanowska Beata-95,Szczerbaczewicz Aleksandra-96

 4 x 400m

1 KS AZS UWM Olsztyn I 4:02.94 Brzezicka Justyna-94,Strucinska Martyna-95,Tapek Paulina-93,Szczerbaczewicz Aleksandra-96

2 AZS AWF Kraków I 4:03.49

3 KS AZS UWM Olsztyn II 4:06.23 Milanowska Beata-95,Strucińska Daria-94,Jackiewicz Monika-92,Warda Martyna-92

……………………………………………………………..

6 KS AZS UWM Olsztyn III 4:27.84 Kossakowska Natalia-92,Trzeciak Magda-95,Pacholak Adrian-96,Kulesa Monika-92

 Pchnięcie kulą

1 Olędzka   Joanna  91 AZS-AWF Biała Podlaska  12.83

2 Markowska  Ewa  92  AZS-AWF Biała Podlaska  11.37

3 Chmara  Aleksandra  92  OŚ AZS Poznań  10.96

——————————————————————–

4 Czajka  Dorota  93  KS AZS UWM Olsztyn  10.28

6 Ignatowicz  Natalia  94  KS AZS UWM Olsztyn   9.98

10 Michałek  Aleksandra  97  KS AZS UWM Olsztyn  8.60

 rzut oszczepem

1  Wieczorkowska Ewelina  93  AZS Łódź  36.22

2  Czajka Dorota  93 KS AZS UWM Olsztyn  33.78

3  Kopcińska  Martyna 92 AZS-AWF Warszawa  31.28

……………………………………………………………

4  Ignatowicz  Natalia 94  KS AZS UWM Olsztyn 28.73

5  Michałek Aleksandra 97 KS AZS UWM Olsztyn 28.47

 Rzut dyskiem

1 Płocharz  Monika  91  AZS UMCS Lublin  44.67

2 Chmara  Aleksandra 92  OŚ AZS Poznań  35.49

3 Czajka  Dorota  93  KS AZS UWM Olsztyn  31.67

……………………………………………………………………………

5 Ignatowicz  Natalia  94 KS AZS UWM Olsztyn 28.92

 

Mężczyźni

100m

1 Brzeziński  Maciej  93  AZS AWF Kraków  10.91

2 Jabłoński  Adam  94    KS AZS UWM Olsztyn  10.95

3 Musiej  Karol  92  AZS-AWF Biała Podlaska   11.18

………………………………………………………

4 Ostapiuk  Mateusz  93  KS AZS UWM Olsztyn 11.29

6 Gieszczyński  Rafał  94 KS AZS UWM Olsztyn  11.42

7 Maracha  Sebastian  94  KS AZS UWM Olsztyn  11.67

200 metrów mężczyzn

1 Jabłoński Adam 94 KS AZS UWM Olsztyn 22.00

2 Szmytkowski Tomasz 93 AZS AWFiS Gdańsk 22.27

3 Brzeziński Maciej 93 AZS AWF Kraków 22.55

……………………………………………………….

5 Ostapiuk Mateusz 93 KS AZS UWM Olsztyn   22.89

8 Gieszczyński Rafał    94 KS AZS UWM Olsztyn 23.40

Łabaszewski Maciej 95 KS AZS UWM Olsztyn   24.27

Ciesiołek Kacper 96     KS AZS UWM Olsztyn 24.49

Dąbrowski Paweł 96 KS AZS UWM Olsztyn  25.39

Dawid Bartosz 96 KS AZS UWM Olsztyn 25.91

Rolka Cezary 95 KS AZS UWM Olsztyn  26.16

400m mężczyzn

1 Dutkiewicz Ziemowit 92 OŚ AZS Poznań 49.22

2 Koszyk Hubert 92 AZS UMCS Lublin 49.77

3 Ozdarski Łukasz 94 KS AZS UWM Olsztyn 50.23

…………………………………………………………………………..

SzablewskiTomasz 93 KS AZS UWM Olsztyn 53.89

Adamski Kacper 95 KS AZS UWM Olsztyn 54.79

Łabaszewski Maciej 95 KS AZS UWM Olsztyn 54.38

Rolka Cezary 95 KS AZS UWM Olsztyn    56.30

800m

1 Jabłoński Bolesław 93 OŚ AZS Poznań  1:56.05

2 Gącik  Mateusz 93 AZS – PWSZ Gorzów Wlkp.  1:57.96

3 Wysokiński Dawid 92 AZS UMCS Lublin 1:58.66

………………………………………………………………

7 Hader  Rafał 95 KS AZS UWM Olsztyn 2:02.36

9 Adamski Kacper 95 KS AZS UWM Olsztyn 2:02.75

10 Szablewski Tomasz 93 KS AZS UWM Olsztyn 2:03.88

13 Misiewicz Michał 95 KS AZS UWM Olsztyn 2:06.10

1.500m  

1 Sznura Szymon 90  OŚ AZS Poznań  3:52.62

2 Smoliński Sebastian 91  MKS START Lublin  3:52.86

3 Maik Mateusz 92  OŚ AZS Poznań  3:53.14

……………………………………………………..

8 Misiewicz Michał 95 KS AZS UWM Olsztyn 4:18.55

9 Chmieliński Mateusz 95 KS AZS UWM Olsztyn  4:19.16

14 Hader  Rafał 95  KS AZS UWM Olsztyn  4:26.05

2.000 m z przeszkodami

1 Kloc Paweł 93   AZS UMCS Lublin 6:52.94

2 Lipiński Szymon 94  KS AZS UWM Olsztyn 7:00.25

3 Bekier Piotr 95 KS AZS UWM Olsztyn  7:06.12

3.000m

1 Maik Mateusz 92 OŚ AZS Poznań 8:36.90

2 Wojtalik  Oskar 93 AZS-AWF Warszawa  8:48.33

3 Chyliński Mateusz 95 AZS UMCS Lublin 9:24.88

4 Świtała Kacper 93 KS AZS UWM Olsztyn  9:29.74

5 Lipiński Szymon 94 KS AZS UWM Olsztyn 9:33.61

4 x 100m

1 KS AZS UWM Olsztyn I 42.85 Maracha Sebastian-94,Ozdarski Łukasz-94,Gieszczyński Rafał-94, Jabłoński Adam-94

2 AZS -PWSZ Gorzów Wlkp. 44.41

3 AZS Łódź 44.74

………………………….

9 KS AZS UWM Olsztyn III 48.79 Dawid Bartosz-96,Dąbrowski Paweł-96,Misiewicz Michał-95,Rolka Cezary-95

4 x 400m

1 KS AZS UWM Olsztyn I 3:22.66 Maracha Sebastian-94,Ozdarski Łukasz-97,Gieszczyński Rafał-94,Jabłoński Adam-94

2 OŚ AZS Poznań I  3:25.16

3 AZS UMCS Lublin I 3:27.10

…………………………………………………………

5 KS AZS UWM Olsztyn II  3:32.93 Ostapiuk Mateusz-93,Szublewski Tomasz-96,Łobaczewski Maciej-95,Hader Rafał-95

KS AZS UWM Olsztyn III  3:50.97 Rolka Cezary-95,Lipinski Szymon-94,Wiesiołek Kacper-96,Adamski Kacper-95

Rzut oszczepem

1 Ćwik  Wojciech  94  KS AZS UWM Olsztyn  56.82

2 Brzozowski  Łukasz 92 AZS AWF Gorzów Wlkp.  49.68

3 Klepacki  Jacek  94  KS AZS UWM Olsztyn  40.77

……………………………………………………………

6 Mendyk  Daniel  93  KS AZS UWM Olsztyn  37.72

Pchnięcie kula

1 Muczyń Piotr 93  KS AZS UWM Olsztyn  14.36

2 Bobrek  Bartosz  93  AZS Łódź  14.20

3 Dzięcioł Paweł  92 OŚ AZS Poznań  14.20

………………………………………………..

4 Klepacki  Jacek 94  KS AZS UWM Olsztyn  12.58

6 Mendyk  Daniel  93  KS AZS UWM Olsztyn  12.24

7 Ćwik Wojciech 94 KS AZS UWM Olsztyn 11.80

Trójskok

1 Bonecki  Bartosz  92  AZS – PWSZ Gorzów Wlkp.  14.30

2 Baczkowski  Michał  91  MKS START Lublin  14.08

3 Sączawa  Jakub 93  AZS AWF Kraków 13.00

……………………………………………………………

5 Ćwik  Wojciech  94 KS AZS UWM Olsztyn 10.97

Rzut dyskiem

1 Szalast  Maciej  93  AZS UMCS Lublin  46.72

2 Dzięcioł Paweł  92    OŚ AZS Poznań  46.49

3 Rogowsk Arkadiusz  93  AZS-AWF Warszawa  43.32

………………………………………………………..

4 Muczyń Piotr  93 KS AZS UWM Olsztyn  39.78

5 Mendyk Daniel 93 KS AZS UWM Olsztyn  39.74

7 Klepacki Jacek 94  KS AZS UWM Olsztyn 34.77

 

Punktacja końcowa:

1 KS AZS UWM Olsztyn   310

2 AZS AWF Kraków  190

3 AZS-AWF Warszawa   154

4 AZS UMCS Lublin   152,5

5 OŚ AZS Poznań  139

6 AZS – PWSZ Gorzów Wlkp.  103,5

7 AZS Łódź  94

8 AZS AWF Gorzów Wlkp.  20

9 AZS-AWF Biała Podlaska  18

10AZS AWFiS Gdańsk  12

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x