Mistrzostwa Polski Juniorów AZS Łódź 2012 – Znakomici kortowianie z tytułem

W pięknym stylu rozpoczęli drugą część sezonu lekkoatleci AZS UWM Olsztyn. W zakończonych w czwartek Mistrzostwa Polski Juniorów AZS odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo wyprzedzając drugich w klasyfikacji gospodarzy o prawie sto punktów. W składzie mieliśmy kilka indywidualności jak choćby uczestnicy mistrzostw świata: Karol Zalewski i Adam Jabłoński, którzy zdominowali konkurencje sprinterskie. Ale i w innych specjalnościach kortowianie pokazali się z doskonałej strony. Dwa razy pierwsza w biegach na 800 i 1500 m była Martyna Strucińska, na 400 metrów triumfowała Justyna Brzezicka, a na 2 km z przeszkodami Dominika Stańczak. Świetnie wypadły sztafety. Jak widac narybek jest doskonały, Najważniejsze by go zatrzymać i dalej szkolić w Olsztynie.

 

Klasyfikacja generalna

1 KS AZS UWM Olsztyn 291.0

2 AZS UMCS Lublin 192.0

3 AZS Łódź 162.0

4 AZS-PWSZ Gorzów 154.0

5 AZS-AWF Warszawa 145.0

6 KS AZS AWF Kraków 135.0

7 AZS-AWF Gorzów 38.0

8 OŚ AZS Poznań 34.0

9 AZS-AWFiS Gdańsk 16.0

10 AZS-AWF Katowice 15.0

11 KS AZS AWF Poznań 1.0

Wyniki indywidualne

Juniorki

Finał A

1 Karolina JERZMANOWSKA 93-02-07 KS AZS AWF Kraków(MLP) 12.51

2 Karolina ZAGAJEWSKA 93-04-05 AZS Łódź(LDZ) 12.54

3 Bożena PANAŚ 96-07-25 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 12.94

4 Aleksandra SMOLIŃSKA 96-02-19 AZS Łódź(LDZ) 12.99

5 Marta NAWROCKA 98-05-28 AZS Łódź(LDZ) 13.11

6 Alicja STOKOWSKA 97-09-12 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 13.41

7 Paulina ANDRZEJCZYK 93-12-18 AZS UMCS Lublin(LBE) 13.47

8 Aleksandra ROSIŃSKA 95-12-19 KS AZS AWF Poznań(WLP) 13.61 

100 m (ranking)

1 Monika SZCZĘSNA 1 87-12-20 AZS-AWF Katowice 11.95

2 Karolina ZAGAJEWSKA 93-04-05 AZS Łódź 12.51

3 Karolina JERZMANOWSKA 93-02-07 KS AZS AWF Kraków 12.58

……………………………………

7 Bożena PANAŚ 96-07-25 KS AZS UWM Olsztyn 12.94 PB

13 Alicja STOKOWSKA 97-09-12 KS AZS UWM Olsztyn 13.35 PB

17 Dominika SŁOMIŃSKA 97-11-11 KS AZS UWM Olsztyn 13.62 PB

21 Paulina ZIÓŁKOWSKA 97-04-28 KS AZS UWM Olsztyn 13.70

200 metrów 

1 Karolina ZAGAJEWSKA 93-04-05 AZS Łódź 25.41 =SB

2 Karolina JERZMANOWSKA 93-02-07 KS AZS AWF Kraków 25.67

3 Agata BOROWIAK 96-06-10 AZS-PWSZ Gorzów 25.77

……………………………………………………………

4 Justyna BRZEZICKA 94-11-30 KS AZS UWM Olsztyn 26.12

8 Ewelina ŁĘGOWSKA 95-02-01 KS AZS UWM Olsztyn 26.82 PB

Bożena PANAŚ 96-07-25 KS AZS UWM Olsztyn 27.13 PB

Alicja STOKOWSKA 97-09-12 KS AZS UWM Olsztyn 27.93 PB

Judyta NAŚCIOR 92-01-01 KS AZS UWM Olsztyn 27.93

Paulina ZIÓŁKOWSKA 97-04-28 KS AZS UWM Olsztyn 28.26

400 metrów 

1 Justyna BRZEZICKA 94-11-30 KS AZS UWM Olsztyn 57.59

2 Katarzyna CHMIELEWSKA 94-08-29 KS AZS AWF Kraków 58.35

3 Aleksandra SZCZERBACZEWICZ 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 58.53

………………………………………………………………….

5 Beata MILANOWSKA 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn 60.00

7 Paulina ZIÓŁKOWSKA 97-04-28 KS AZS UWM Olsztyn 60.97

10 Paulina TAPEK 93-05-23 KS AZS UWM Olsztyn 61.54

11 Ewelina ŁĘGOWSKA 95-02-01 KS AZS UWM Olsztyn 62.16 PB

13 Judyta NEŚCIOR 92-04-27 KS AZS UWM Olsztyn 63.01

14 Michaela RUTKOWSKA 97-04-02 KS AZS UWM Olsztyn 63.09

17 Hanna POLEWACZ 98-08-10 KS AZS UWM Olsztyn 65.06

800 metrów 

1 Martyna STRUCIŃSKA 95-03-26 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 2:11.28

2 Marta JUSIŃSKA 94-03-20 AKL Ursynów Warszawa(MAZ) 2:13.43 PK

3 Adrianna PACHOLCZYK 96-02-22 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 2:14.93 PB

………………………………………………………………

5 Magdalena TRZECIAK 95-04-08 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 2:19.69

7 Michaela RUTKOWSKA 97-04-02 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 2:23.77 4

8 Natalia MIKULAK 97-04-07 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 2:30.05

1500 metrów 

1 Martyna STRUCIŃSKA 95-03-26 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 5:04.32

2 Daria STRUCIŃSKA 94-03-03 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 5:05.30

3 Anna MIKLER 93-01-28 KS AZS AWF Kraków(MLP) 5:06.61

…………………………………………………………………

4 Magdalena TRZECIAK 95-04-08 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 5:11.71

6 Natalia MIKULAK 97-04-07 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 5:21.64

7 Dominika STAŃCZAK 96-11-18 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 5:22.14

400 metrów przez płotki

1 Marta ROMISZEWSKA 87-04-30 MKS Polonia Warszawa 61.76

2 Magdalena ZAMBROWSKA 91-06-16 KU AZS PWSZ w Tarnowie 64.27 PB

3 Ewa KOTWICA 93-12-10 AZS UMCS Lublin 65.33 9

…………………………………………………………….

5 Aleksandra SZCZERBACZEWICZ 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 66.94 7

6 Beata MILANOWSKA 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn 67.44

9 Dominika SŁOMIŃSKA 97-11-11 KS AZS UWM Olsztyn 70.08 PB

13 Natalia MICHAŁOWSKA 98-07-07 KS AZS UWM Olsztyn 79.86

4 razy 100 metrów

1 AZS Łódź(LDZ) 49.87

2 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) (Aleksandra SZCZERBACZEWICZ Bożena PANAŚ Beata MILANOWSKA Justyna BRZEZICKA) 50.08 SB

3 KS AZS AWF Kraków(MLP) 50.30

……………………………………………..

6 KS AZS UWM Olsztyn II (WMZ) (Paulina ZIÓŁKOWSKA Alicja STOKOWSKA Dominika SŁOMIŃSKA Michaela RUTKOWSKA) 53.09

4 razy 400 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) (Justyna BRZEZICKA Beata MILANOWSKA Martyna STRUCIŃSKA Aleksandra SZCZERBACZEWICZ) 3:58.85

2 KS AZS AWF Kraków(MLP) 4:03.87

3 AZS UMCS Lublin(LBE) 4:04.91

4 KS AZS UWM Olsztyn II(WMZ) (Adrianna PACHOLCZYK Ewelina ŁĘGOWSKA Magdalena TRZECIAK Paulina TAPEK) 4:05.00

5 KS AZS UWM Olsztyn III(WMZ) ( Michaela RUTKOWSKA Paulina ZIÓŁKOWSKA Hanna POLEWACZ Dominika SŁOMIŃSKA ) 4:13.70

2 km z przeszkodami

1 Dominika STAŃCZAK 96-11-18 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 8:03.64

2 Lucyna KOPEĆ 93-01-18 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 8:12.13

3 Bożena PIĄTEK 95-10-02 AZS-PWSZ Gorzów(LBU) 8:16.64 PB

Skok w dal

1 Teresa DOBIJA 82-10-09 AZS Łódź(LDZ) 6.34 0.0 PK

2 Agata BOROWIAK 96-06-10 AZS-PWSZ Gorzów(LBU) 5.33

3 Klaudia FORGACZ 95-01-29 AZS-PWSZ Gorzów(LBU) 5.26

…………………………………………………………….

9 Bożena PANAŚ 96-07-25 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 5.03 PB

Pchnięcie kulą (4 kg)

1 Joanna GAŁAJ 95-06-14 AZS Łódź(LDZ) 10.67 PB

2 Kinga CZUBASZEK 96-06-02 AZS-AWF Gorzów(LBU) 10.02

3 Agata ZIEŃKOWICZ 95-12-17 AZS-PWSZ Gorzów(LBU) 9.70 PB

……………………………………………………………………….

4 Aleksandra MICHAŁEK 97-04-10 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 9.30 PB

Rzut oszczepem (500 g)

1 Agnieszka GOZDOWSKA 97-04-29 AZS Łódź(LDZ) 29.50 PB 9

2 Aleksandra MICHAŁEK 97-04-10 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 28.51 PB 7

3 Aleksandra RUDZIŃSKA 96-02-25 AZS UMCS Lublin(LBE) 25.96

Juniorzy

Finał A

1 Karol ZALEWSKI 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 10.76

2 Adam JABŁOŃSKI 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.07

3 Rafał GIESZCZYŃSKI 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.32

4 Maciej BRZEZIŃSKI 93-03-27 KS AZS AWF Kraków(MLP) 11.44

5 Paweł SARNECKI 94-07-13 KS AZS AWF Kraków(MLP) 11.50

6 Wojciech KASYNA 93-02-28 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 11.59

7 Adrian SZCZEPAŃSKI 95-04-26 AZS UMCS Lublin(LBE) 11.64

8 Jakub PÓLKOWSKI 94-06-01 AZS-AWFiS Gdańsk(POM) 11.83

100 metrów (ranking)

1 Karol ZALEWSKI 1 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn 10.66 q

2 Adam JABŁOŃSKI 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn 11.02 q

3 Tomasz JABŁOŃSKI 90-07-31 AZS Łódź 11.13 SB qB

………………………………………………………..

4 Rafał GIESZCZYŃSKI 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn 11.22 q

16 Kacper WIESIOŁEK 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn 11.82 PB

17 Paweł DĄBROWSKI 96-03-14 KS AZS UWM Olsztyn 11.83 PB

200 metrów 

1 Karol ZALEWSKI 1 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn 21.41

2 Adam JABŁOŃSKI 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn 22.11

3 Grzegorz SZADE 93-05-04 AZS-AWF Katowice 22.22

…………………………………………………………….

4 Rafał GIESZCZYŃSKI 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn 22.61

10 Mateusz OSTAPIUK 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn 23.58

14 Kacper WIESIOŁEK 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn 23.90

17 Kacper ADAMSKI 95-12-27 KS AZS UWM Olsztyn 24.00

22 Cezary ROLKA 95-08-11 KS AZS UWM Olsztyn 24.41

23 Paweł DĄBROWSKI 96-03-14 KS AZS UWM Olsztyn 24.47 PB

400 metrów 

1 Wiktor SUWARA 96-07-24 AZS Łódź 49.55

2 Mateusz OSTAPIUK 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn 49.60 PB

3 Łukasz GRALA 88-06-02 AZS-PWSZ Gorzów 50.13

…………………………………………………….

5 Mateusz BACZEWSKI 95-02-26 KS AZS UWM Olsztyn 50.72

10 Sebastian MARACHA 94-01-11 KS AZS UWM Olsztyn 51.50 PB

11 Kacper ADAMSKI 95-12-27 KS AZS UWM Olsztyn 51.64 PB

20 Cezary ROLKA 95-08-11 KS AZS UWM Olsztyn 53.23

33 Michał MISIEWICZ 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn 55.70 SB

800 metrów 

1 Michał MAKOWSKI 86-1 04-11 AZS-AWF Warszawa 1:50.44 SB

2 Patryk WOJTKOWIAK 94-03-08 OŚ AZS Poznań 1:56.97

3 Mateusz BACZEWSKI 95-02-26 KS AZS UWM Olsztyn 1:57.10

………………………………………………………

10 Michał MISIEWICZ 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn 2:01.99 PB

11 Rafał HADER 95-03-10 KS AZS UWM Olsztyn 2:02.15

13 Piotr ILSKI 95-12-14 KS AZS UWM Olsztyn 2:04.54

1500 metrów 

1 Oskar WOJTALIK 93-01-10 AZS-AWF Warszawa(MAZ) 4:03.28

2 Dominik NOWAK 96-02-11 AZS-AWF Warszawa(MAZ) 4:07.10

3 Mateusz CHYLIŃSKI 95-05-22 AZS UMCS Lublin(LBE) 4:13.42 PB

………………………………………………………………

5 Piotr ILSKI 95-12-14 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 4:15.84 PB

3000 metrów 

1 Oskar WOJTALIK 93-01-10 AZS-AWF Warszawa(MAZ) 9:04.32

2 Mateusz CHYLIŃSKI 95-05-22 AZS UMCS Lublin(LBE) 9:20.70

3 Paweł KLOC 93-04-25 AZS UMCS Lublin(LBE) 9:29.26

…………………………………………………..

4 Szymon LIPIŃSKI 94-05-09 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 9:30.96 PB

6 Mateusz KACZMARSKI 94-12-17 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 9:59.60

2 km z przeszkodami

1 Paweł KLOC 93-04-25 AZS UMCS Lublin(LBE) 6:19.82 PB

2 Mateusz KACZMARSKI 94-12-17 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 6:31.40

3 Wojciech LAUK 93-08-09 AZS Łódź(LDZ) 6:32.85

…………………………………………………………………

4 Szymon LIPIŃSKI 94-05-09 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 6:44.23

4 razy 100 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) (Karol ZALEWSKI Mateusz OSTAPIUK Adam JABŁOŃSKI Rafał GIESZCZYŃSKI ) 41.68

2 AZS Łódź II 42.50

3 AZS UMCS Lublin 44.54

…………………………………………

7 KS AZS UWM Olsztyn II (Kacper WIESIOŁEK Cezary ROLKA Sebastian MARACHA Paweł DĄBROWSKI) 45.98

4 razy 400 metrów

1 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) (Kacper ADAMSKI Adam JABŁOŃSKI Rafał GIESZCZYŃSKI Mateusz BACZEWSKI ) 3:21.91

2 AZS Łódź(LDZ) 3:25.01

3 AZS UMCS Lublin(LBE) 3:25.57

8 KS AZS UWM Olsztyn II(WMZ) (Michał MISIEWICZ Rafał HADER Cezary ROLKA Kacper WIESIOŁEK ) 3:39.36

Trójskok

1 Jakub SĄCZAWA 93-08-06 KS AZS AWF Kraków(MLP) 13.35 PB -0.7

2 Michał ZIAJA 94-04-04 KS AZS AWF Kraków(MLP) 13.18 PB 0.0

3 Krzysztof STACHÓW 93-08-20 AZS UMCS Lublin(LBE) 12.75 0.0

…………………………………………………………..

4 Wojciech ĆWIK 94-07-20 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.16

Pchnięcie kulą (6 kg)

1 Bartosz BOBREK 93-02-03 AZS Łódź(LDZ) 16.58

2 Sebastian ŁUKSZO 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 16.28 PK

3 Arkadiusz ROGOWSKI 93-03-30 AZS-AWF Warszawa(MAZ) 13.44

………………………………………..

7 Wojciech ĆWIK 94-07-20 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.97 PB

Pchnięcie kula (poza konkursem 5 kg)

1 Konrad BUKOWIECKI 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 18.38 PB PK

2 Łukasz ŁUKSZO 97-01-19 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 11.55 PK4)

Rzut oszczepem

1 Piotr ANTOSIK 93-07-21 UKS Korabka Łowicz(LDZ) 62.57 PK

2 Wojciech ĆWIK 94-07-20 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 60.43

3 Marcin PAWELSKI 93-10-30 AZS-AWF Gorzów(LBU) 53.76

…………………………………………………………….

4 Szymon ŁUKASIK 96-05-22 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 50.7

Rzut dyskiem (poza konkursem 1.5 kg)

1 Konrad BUKOWIECKI 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 48.58 PB PK

2 Łukasz ŁUKSZO 97-01-19 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 30.28

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x