Mistrzostwa Świata Daegu 2011 -Sztafeta z Kacprem poza finałem

Dopiero w szóstym dniu Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Daegu wystartował jedyny reprezentant Warmii i Mazur w tej wielkiej imprezie – Kacper Kozłowski z AZS UWM Olsztyn. Niestety był to jedyny występ olsztynianina, bowiem naszej sztafecie 4 razy 400 metrów nie udało się awansować do finału. W swoim biegu półfinałowym biało-czerwoni zajęli dopiero szóste miejsce, choć uzyskali bardzo dobry czas 3.01.84.

Poziom tej konkurencji bardzo się wyrównał i to w górę, a Polacy mieli od początku sezonu kłopoty ze skompletowaniem mocnego składu i w zasadzie przed biegiem można było tylko liczyć na ich waleczność i ambicję, bo przeciwnicy legitymowali się dużo lepszymi rezultatami.

Przewidywanie okazały się słuszne. Już pierwszy półfinał bez udziału Polaków przekonał, że trzeba będzie pobiec w granicach  poniżej 3.01.00,  a to raczej przekraczało nasze możliwości. Jako pierwszy ruszył Kacper i pobiegł bardzo dobrze, choć na ostatnich 50 metrach nie utrzymał tempa. Drugi w kolejności Piotr Wiaderek popisał się znakomitym finiszem i na kratce był czwarty, jednak fatalna zmiana z Jakubem Krzewiną „spuściła” nas na szóste miejsce. I tej lokaty nie udało się już poprawić, mimo, że na ostatniej zmianie pobiegł znajdujący się w wysokiej formie Marcin Marciniszyn. Ale inni też byli mocni.

Sztafeta, która przed laty przyniosła nam tyle chwały tym razem niewiele miała do powiedzenia. A my możemy tylko powspominać wspaniały bieg Kacpra Kozłowskiego w Osace po medal mistrzostw świata.

Sztafeta 4 razy 400 metrów (półfinał)

1 Belgia  3.00.71

2 Rosja  3.00.81

3 Kenia  3.00.97

………………………..

4 Australia 3.01.54

5 Bahama  3.01.56

6 Polska  3.01.84

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x