Mistrzostwa W-M Zrzeszenia LZS – Rodzynki w dobrym cieście

Stadion w Kortowie w tym tygodniu tętni życiem. W poniedziałek odbyła się Gimnazjada, a w środę (25 maja) na tartanowych: bieżni, rzutniach i skoczniach rywalizowała młodzież szkolna w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Startowali gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło zawodników sekcji lekkoatletycznych, dlatego niektóre wyniki na pewno zwracają uwagę.

 

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Lubawa przed Braniewem, a trzecie miejsce zajęło Ruciane Nida i jest to miła niespodzianka

 

Wyniki

 

Gimnazja

 

Dziewczęta

100 metrów 

1 Patrycja Ługowska (MOSiR Działdowo) 13.12

2 Żaneta Staniszewska (MOSiR Działdowo) 13.65

3 Adrianna Grabowska (Gimnazjum 1 Reszel) 13.92

300 metrów 

Patrycja Ługowska (MOSiR Działdowo) 42.00

2 Żaneta Staniszewska (MOSiR Działdowo) 42.87

3 Joanna Jankowska (Nowe Miasto Lubawskie) 46.00

600 metrów 

1 Patrycja Multikin (MOSiR Działdowo) 1.44.03

2 Katrina Wiśniewska (Nowe Miasto Lubawskie) 1.44.61

3 Martyna Kołowo (Węgorzewo) 1.46.63

Skok w dal

1 Patrycja Belka (Lidzbark Warmiński) 4.87

2 Karina Płukarska (Jeziorany) 4.86

3 Monika Kudgan (Braniewo) 4.69

Skok wzwyż

1 Karolina Jakubowska (Lubawa) 150

2 Monika Święcka (Braniewo) 145

3 Marlena Makarewicz (Wilczęta) 140

Pchniecie kulą:

1 Sylwia Wiśniewska (Lubawa) 11.42

2 Karolina Jakubowska (Lubawa) 11.15

3 Karolina Zaręba (Braniewo) 10.20

Rzut oszczepem

1 Aleksandra Krysiak (Ruciane Nida) 28.10

2 Ewa Piwnicka (Lidzbark Warmiński) 27.96

3 Sylwia Wiśniewska (Lubawa) 26.01

Sztafeta 4 razy 100 metrów

1 Braniewo 55.14

2 Lubawa 55.70

3 Iława 55.78

 

Chłopcy

100 metrów 

1 Patryk Ługowski (Grunwald) 12.17

2 Łukasz Nakonieczny (Asy Dywity) 12.19

3 Krystian Sudoł (Orneta) 12.31

300 metrów 

1 Patryk Dzik (Lubawa) 39.18

2 Szymon Nieczławski (gmina Iława)

3 Cezary Rolka (Morąg) 39.56

1000 metrów 

1 Andrzej Radziszewski (Jeziorany) 2.46.23

2 Damian Ewertowski (Ostróda) 2.46.46

3 Adam Dradyk (Węgorzewo) 2.48.20

Skok w dal

1 Mariusz Wołłejko (Morąg) 5.72

2 Paweł Niewiadomski (Braniewo) 5.71

3 Patryk Zawadzki (Lubawa) 5.69

Skok wzwyż

1 Rafał Pogorzelski (Kalinowo) 165

2 Adam Michalski (Jeziorany) 135

3 Karol Kaczorowski (Lubawa) 135

Pchnięcie kulą

1 Krystian Treder (gmina Lubawa) 13.15

2 Damian Stefanowski (Kalinowo) 11.64

3 Hubert Maksymiuk (Kalinowo) 11.34

Rzut oszczepem

1 Krystian Treder (gmina Lubawa) 53.21

2 Szymon Łukasik (Ruciane Nida) 46.31

3 Michał Różewicz (Ruciane Nida) 45.32

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

 

Dziewczęta

100 metrów 

1 Martyna Polkowska (Polonia Pasłęk) 13.16

2 Patrycja Bujnicka (Ostróda) 13.48

3 Magda Milewska (Lidzbark Warmiński) 13.77

400 metrów 

1 Patrycja Bujnicka (Ostróda) 58.99

2 Barbara Jankowska (Pojezierze Ełckie) 1.01.76

3 Alicja Misiak (Susz) 1.02.92

800 metrów 

1 Katarzyna Jankowska (Nowe Miasto Lubawskie) 2.36.58

2 Agata Masiak (Pieniężno) 2.51.35

3 Aneta Szalkowska (Susz) 3.14.49

Skok w dal

1 Martyna Polkowska (Pasłęk) 5.43

2 Barbara Jankowska (Pojezierze Ełckie) 5.16

3 Magdalena Milewska (Warmia Lidzbark Warmiński) 4.82

Skok wzwyż

1 Katarzyna Gago (Pasłęk) 145

2 Marta Olak (Susz) 125

3 Aleksandra Durkiewicz (Susz) 120

Pchnięcie kulą

1 Agata Żebryk (Polonia Pasłęk) 12.25

2 Agnieszka Maliszewska (Lubawa) 10.06

3 Karolina Mołdysz (Polonia Pasłęk) 10.05

Rzut oszczepem

1 Karolina Mołdysz (Pasłęk) 47.19

2 Karolina Karczewska (Lubawa) 32.14

3 Honorata Filipiak (Lidzbark Warmiński) 30.18

 

Chłopcy

100 metrów 

1 Hubert Dunin Borkowski (Węgorzewo) 11.10

2 Tomasz Sosnowski (Pojezierze Ełckie) 11.12

3 Marcin Zrada (Orneta) 11.17

400 metrów 

1 Patryk Grzymowski (MOSiR Działdowo) 52.43

2 Łukasz Łukian (Warmia Lidzbark Warmiński) 52.93

3 Sylwester Zawacki (Nowe Miasto Lubawskie) 53.36

1500 metrów 

1 Arkadiusz Konicz (Nowe Miasto Lubawskie) 4.11.68

2 Przemysław Zawacki (Nowe Miasto Lubawskie) 4.12.24

3 Łukasz Zakrzewski (Węgorzewo) 4.30.00

Skok wzwyż

1 Piotr Romanowski (Polonia Pasłęk) 185

2 Damian Lawrens (Warmia Lidzbark Warmiński) 180

3 Konrad Marchwat (Polonia Pasłęk) 165

Skok w dal

1 Krzysztof Barton (Warmia Lidzbark warmiński)

2 Daniel Kniaź (Susz) 5.90

3 Tomasz Sosnowski (Pojezierze Ełckie) 5.90

Pchnięcie kulą

1 Dawid Świrski (Węgorzewo) 15.29

2 Kacper Oleszczuk (Pasłęk) 14.92

3 Piotr Muczyń (Węgorzewo) 14.36

Rzut oszczepem

1 Kacper Oleszczuk (Polonia Pasłęk) 63.88

2 Konrad Marchwat (Pasłęk) 50.97

3 Dariusz Laskowski (Susz) 49.39

Sztafeta 4 razy 100 metrów:

1 Grunwald 48.33

2 Morąg 48.91

3 Lubawa 49.00

 

Klasyfikacja gmin (szkoły gimnazjalne)

1 Lubawa

2 Braniewo

3 Ruciane Nida

4 Lidzbark warmiński

5 Kalinowo

6 Morąg

{vsig}kortowo1{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x