Mistrzostwa Województwa SZS Gimnazjów i SP Lubawa 2014 – Radość w małych Kazanicach

Na stadionie OSiR w Lubawie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa WojewództwaWarmińsko-Mazurskiego w lekkiej atletyce Gimnazjów i Szkół Podstawowych. Duża, prestiżowa impreza, w której uczestniczyli znani już zawodnicy, a także kandydaci na lekkoatletów. W każdym razie impreza miała swoich bohaterów, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

A byli to: w rywalizacji „podstawówek” Patrycja Steć (Nowica) , Violetta Winiewska (Kazanice), Marek Kornowski (Iława) wśród gimnazjalistów: Weronika Mieczkowska (Kazanice) i Mateusz Figger (Kazanice). Jak widać Kazanice święciły prawdziwy triumf

Bardzo dobre wyniki uzyskali Alicja Potasznik (Dywity) na 100 m – 12.65, Dominik Smosarski (Dźwierzuty) na 100 m – 11.61, Weronika Mieczkowska (Kazanice) w rzucie oszczepem – 41.19, Krzysztof Karkowski (Lidzbark Warmiński) w koku wzwyż – 1.95.

Wyniki

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta

60 metrów

1 Ada Krakowiak (SP 2 Morąg) 8.44

2 Alicja Gołąbek (SP 1 Lidzbark Warmiński) 8.56

3 Oliwia Kowalewska (SP 1 Pisz) 8.60

300 metrów

1 Patrycja Steć (SP Nowica) 47.47

2 Maja Kurek (SP 1 Pisz) 47.66

3 Oliwia Kowalewska (SP 1 Pisz) 48.01

600 metrów

1 Oliwia Połujańska (SP 7 Bartoszyce) 1.48.66

2 Patrycja Polkowska (SSP 2 Iława) 1.54.22

3 Zuzanna Rowińska (SP 1 Lidzbark Warmiński) 1.56.94

Sztafeta 4 razy 100 metrów

1 SSP 2 Iława 58.49

2 SP 4 Pisz 58.86

3 SP 1 Pisz 59.00

skok w dal

Gabriela Jeglińska (SP 3 Olecko) 4.02

2 Laura Przybycień (SP 7 Bartoszyce) 3.79

3 Paulina Kamińska (SP Lubawa) 3.70

Skok wzwyż

1 Patrycja Steć (SP Nowica) 1.50

2 Aleksandra Nawrocka (SP 3 Pasłęk) 1.35

3 Aleksandra Skoczek (SP 3 Lidzbark Warmiński) 1.30

Rzut piłeczka palantową

1 Violetta Winiewska (SP Zlotowo) 58.00

2 Weronika Tymoszuk (SP 3 Olecko) 46.50

3 Roksana Kozłowska (SP Zlotowo) 44.50

pchnięcie kulą

Violetta Winiewska (SP Zlotowo) 10.62

2 Roksana Kozłowska (SP Zlotowo) 8,64

3 Oliwia Ropczuk (SP Górowo Iławeckie) 7.89

Chłopcy

60 metrów

1 Marek Kornowski (SSP 2 Iława) 7.73

2 Piotr Oskierko (SP 2 Morąg) 8.01

3 Maciej Borodzicz (SP Górowo Iławeckie) 8.14

300 metrow

1 Mikołaj Truszczyński (SP Bukwałd) 43.25

2 Michał Łagocki (SP 3 Lidzbark Warmiński) 44.22

3 Paweł Fafiński (SP Zlotowo) 44.66

600 metrów

Filip Rybiński (SSP 2 Iława) 1.47.40

2 Alan Wójtowicz (SP 1 Pisz) 1.49.84

3 Maciej Samul ((SP 4 Pisz) 1.54.90

1000 metrów

1 Natan Tybrowski (SP 7 Olsztyn) 3.07,30

2 Miłosz Biener (SSP 2 Iława) 3.11.08

3 Radosław Kowalewski (SP 4 Pisz) 3.12.48

Sztafeta 4 razy 100 metrów

1 SSP 2 Iława 53.09

2 SP Lubawa 54.88

3 SP Kazanice 56.84

skok w dal

1 Marek Kornowski (SSP 2 Iława) 4.95

2 Maciej Borodzicz (SP Górowo Iławeckie) 4.70

3 Błażej Lewalski (SP Lubawa) 4.62

Skok wzwyż

1 Michał Jarewicz (SP Nowica) 1.60

2 Piotr Dudkiewicz (SP 1 Lidzbark Warmiński) 1.45

3 Adrian Kowalski (SP Lubawa) 1.45

Rzut piłeczką palantową

Radosław Nowik – Nowicki (SP 2 Morąg) 63.50

2 Kamil Kucński (SP Słonecznik) 63.50

3 Jakub Olszewski (SP 2 Górowo Iławeckie) 56.50

pchnięcie kulą

1 Jakub Borkowski (SP Kazanice) 10.06

2 Sebastian Kołodziejczyk (SP 1 Bartoszyce) 8.65

3 Dominik Korejwo (SP 1 Bartoszyce) 7.92

Gimnazja

Dziewczęta

100 metrów

1 Alicja Potasznik Gimnazjum Dywity) 12.65

2 Natalia Polak (Gimnazjum Kraszewo) 12.94

3 Małgorzata Prusińska (Gimnazjum 7 Olsztyn) 13.36

300 metrów

1 Patrcyja Adamczyk (Gimnazjum 1 Pasłęk) 42.89

2 Natalia Grubert (Gimnazjum Dywity) 45.61

3 Małgorzata Junker (Gimnazjum 2 Iława) 46.73

600 metrów

1 Emilia Bielecka (Gimnazjum 5 Olsztyn) 1.39.82

2 Karolina Greber (Gimnazjum 1 Bartoszyce) 1.47.00

3 Aleksandra Balicka (Gimnazjum Księż Dwór) 1.50.17

1000 metrów

1 Kinga Grabowska (Gimnazjum 7 Olsztyn) 3.19.01

2 Dominika Łojewska 3.19,57

3 Paulina Roman (Gimnazjum Pasym) 3.21.85

Sztafeta 4 razy 100 metrów

1 Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 56.12

2 Gimnazjum 1 Pasłęk 56.73

3 Gimnazjum 2 Iława 57.94

Skok w dal

1 Natalia Polak (Gimnazjum Kraszewo) 4.80

2 Jonata Jaworska (Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński)

3 Maja Chaleńska (Gimnazjum Pasym) 4.30

Skok wzwyż

1 Dominika Koterman (Gimnazjum 1 Pasłęk) 1.55

2 Joanna Grzyb (Gimnazjum 1 Pasłęk) 1.50

3 Kinga Pastusiak (Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński)

Pchnięcie kulą

1 Weronika Mieczkowska (Gimnazjum Kazanice) 10.26

2 Patrycja Biernacka (Gimnazjum 1 Morąg) 9.98

3 Angelika Piekarska (Gimnazjum 1 Bartoszyce) 9.83

Rzut oszczepem

1 Weronika Mieczkowska (Gimnazjum Kazanice) 41.19

2 Patrycja Adamczyk (Gimnazjum 1 Pasłęk) 36.83

3 Patrycja Biernacka (Gimnazjum 1 Morąg) 35.06

Chłopcy

100 metrów

1 Dominik Smosarski (Gimnazjum Dźwierzuty) 11.61

2 Kamil Januszczyk (Gimnazjum 2 Olecko)

3 Jakub Grzelak (Gimnazjum 1 Lidzbark Warminski) 12.14

300 metrów

1 Maciej Nowakowski (Gimnazjum Lubawa) 37.07

2 Sebastian Jakubowski (Gimnazjum Lubawa) 38.01

3 Rafał Krawczyk (Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński) 38.13

600 metrów

1 Rafał Klimek (Gimnazjum 2 Olsztyn) 1.32.36

2 Klaudiusz Klos (Gimnazjum 2 Braniewo) 1.36.04

3 Błażej Jabłoński (Gimnazjum 7 Olsztyn) 1.36.86

1000 metrów

1 Konrad Szczęsny (Gimnazjum Dywity) 2.50.87

2 Grzegorz Zahorski (Gimnazjum 2 Braniewo) 2.52.43

3 Jacek Plawgo (Gimnazjum 1 Pasłęk) 2.53.09

2000 metrów

1 Michał Karbowski (Gimnazjum 2 Działdowo) 6.39.45

2 Maciej Ferenc (Gimnazjum 1 Bartoszyce) 6.47.08

3 Łukasz Przybysz (Gimnazjum 11 Olsztyn) 6.50.76

Sztafeta 4 razy 100 metrów

1 Gimnazjum 2 Gizycko 48.79

2 Gimnazjum Lubawa 47.02

3 Gimnazjum 1 Bartoszyce 49.70

Skok w dal

1 Damian Stelmach (Gimnazjum Pasym) 5.56

2 Tomasz Pasymowski (Gimnazjum 7 Olsztyn) 5.53

3 Dominik Smosarski (Gimnazjum Dźwierzuty) 4.42

Skok wzwyż

1 Krzysztof Karkowski (Gimnazjum 2 Lidzbark Warmiński) 1.95

2 Marcin Jankowski (Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński) 1.70

3 Michał Szumny (Gimnazjum Kraszewo) 1.65

Pchnięcie kulą

1 Mateusz Figger (Gimnazjum Kazanice) 12.48

2 Rafał Makuch (Gimnazjum 1 Bartoszyce) 12.08

3 Jakub Dąbkowski (Gimnazjum Stębark) 11.18

Rzut oszczepem

1 Mateusz Figger (Gimnazjum Kazanice) 53.00

2 Hubert Wdanin (Gimnazjum 2 Braniewo) 45.54

3 Dawid Kaszkin (Gimnazjum 1 Pasłęk) 40.60

{AdmirorGallery}wilczeta18{/AdmirorGallery}

Wilczęta o sobie

O występie reprezentantów gminy Wilczęta napisał do nas Piotr Michałek:

– Najlepsze wyniki osiągnęli Patrycja Steć, która wygrała konkurencję skoku wzwyż i bieg na 300 m. i Michał Jeremicz zwycięzca skoku wzwyż. Oboje są uczniami Szkoły Podstawowej w Nowicy. Zarówno Patrycja jak i Michał legitymują się obecnie najlepszymi rekordami życiowymi w Polsce w kategorii szkół podstawowych i już w najbllższy weekend wystartują w XX Finale Krajowym Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Pozostałe wyniki uczniów:

SP Słobity:

Zuzanna Ozga- Zajło – V miejsce w skoku wzwyż

Michał Różanski- X miejsce w rzucie piłeczką palantową

SP Nowica:

Jakub Dziewiałtowicz- XIII miejsce w skoku wzwyż, XV miejsce w biegu na 60 m.

Michał Jeremicz- X miejsce w biegu na 60 m.

Gimnazjum Wilczęta:

Ernest Kurowski- V miejsce w biegu na 100 m., VII miejsce w Biegu na 300 m.

Patryk Butkiewicz – XIV miejsce w biegu na 100 m.

Eliza Płużycka- VII miejsce w pchnięciu kulą

Marcela Ozga- Zajło- VII miejsce w biegu na 1000 m.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Braniewo Dźwierzuty Górowo Iławeckie iława Kazanice lekka atletyka Lidzbark Warmiński lubawa Morąg Olecko Olsztyn Pasłęk Pasym Stębark Złotowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x