Mityng Halowy Seniorów, U20 i U18 Toruń 2021 – Nowe Miasto Lubawskie z dwoma zwycięstwa, a Lewalski znów z rekordem

Fot. MLK Toruń facebook
W sobotę (23 stycznia) w Hali Arena w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Seniorów, Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18). Ze względu na bardzo napięty harmonogram (duża liczba startujących) w wielu konkurencja rywalizowano w formule open, gdzie rozpiętość wieku uczestników była duża. Liczyły się miejsca, ale jeszcze bardziej rezultaty, bowiem był to kolejny sprawdzian przed lutowymi imprezami rangi Mistrzostw Polski.

Tym razem w głównej roli wystąpili reprezentanci dwóch nowomiejskich klubów: KS Drwęca i NKS. Kamila Stempkowska (Drwęca) wygrała płotkarski sprint na 50 metrów U18 z rekordem życiowym 8.61. Wystąpiła także w sprincie płaskim (U18), gdzie awansowała do finału i zajęła czwarte miejsce, a startowało w tej konkurencji ponad 40 zawodniczek. Joanna Marszelewska (NKS) podobnie jak przed tygodniem, zwyciężyła w konkursie pchnięciu kulą U18 – 13.76. Do decydującej rozgrywki biegu na 60 metrów U18 zakwalifikował się Mateusz Stępień (NKS), ale w finale nie wystąpił. W rankingu uzyskał szósty czas – 7.27 (rekord życiowy). Karolina Kornacka (Drwęca) była siódma na 400 metrów open – 57.99 i 200 metrów U20 z rekordem życiowym 25.60. Jej siostra Kinga wystąpiła na 800 metrów open i wywalczyła szósta lokatę 2.18.37. W tej samej konkurencji U20 mężczyzn jej kolega klubowy Jan Samulewicz zajął ósme miejsce 23.14 (rekord życiowy).

Kacper Lewalski, który przed tygodniem ustanowił swój rekord życiowy na 600 metrów po wspaniałej walce z Krzysztofem Różnickim (Cartusia) tym razem wybrał 400 metrów. W formule open 17-latek z Elbląga zajął trzecie miejsce z kolejną „życiówką” 48.70. Wygrał znany płotkarz Patryk Dobek (MKL Szczecin – rocznik 1994) – 47.69. W pchnięciu kulą open trzecia była Daria Siemińska (LKS Lubawa) 12.49 (rekord życiowy), tuż za podium na czwartej pozycji w skoku wzwyż U18 uplasowała się Julia Piędziak (Kłobuk Lidzbark Warmiński_ 160 cm. Warto odnotować dziewiąte miejsce Julii Wawrzynowicz (Atos Woźnice) na 600 metrów open.

Wyniki

60 m K U18

4 STEMPKOWSKA Kamila 04-08-06 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 7.76 =PB

15 SZAUER Anna 05-03-26 LKS Lubawa (WN) 8.21 =PB

18 ZDROJEWSKA Wiktoria 04-10-07 LKS Lubawa (WN) 8.25PB

26 ZIELIŃSKA Martyna 05-06-27 Orka Iława Athletics (WN) 8.37 PB

30 KOWALSKA Aleksandra 04-09-24 Orka Iława Athletics (WN) 8.50

33 BIAŁEK Magdalena 05-02-20 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński (WN) 8.59 PB

35 BARANOWSKA Weronika 05-02-08 LKS Lubawa (WN) 8.65 PB

39 BIEGAJ Oliwia 04-06-11 UKS Atos Woźnice (WN) 8.74

42 SENDOBRA Milena 05-10-11 LKS Lubawa (WN) 9.10

200 m K U18

18 DĄBROWSKA Michalina 05-05-27 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 28.21 PB

60 m pł K U18

1 STEMPKOWSKA Kamila 04-08-06 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 8.61 PB

10 KOWALSKA Aleksandra 04-09-24 Orka Iława Athletics 9.39 PB

Kula K (3) U18

1 MARSZELEWSKA Joanna 04-05-10 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 13.76

Wzwyż K U18

4 PIĘDZIAK Julia 04-02-11 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński (WN) 1.60

60 m M U18

6 STĘPIEŃ Mateusz 05-08-13 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 7.27 PB

24 MOTYLEWSKI Kornel 05-04-02 LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński (WN) 7.64

27 KIJEWSKI Michał 05-10-25 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 7.74 PB

31 MAJEWSKI Dawid 05-05-01 UKS Atos Woźnice (WN) 7.89 PB

34 WAWRZYNOWICZ Dawid 05-10-05 UKS Atos Woźnice (WN) 8.24 PB

35 KLINIEWSKI Patryk 05-03-07 LKS Lubawa (WN) 8.25

200 m M U18

28 WOLDAN Marcin 04-01-04 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 25.50

Kula M U18

8 EWERTOWSKI Mateusz 04-04-01 LKS Lubawa (WN) 12.12

W dal M U18

14 STROMSKI Grzegorz 05-01-06 MKS Truso Elbląg (WN) 5.40

60 m M U20

12 SAMULEWICZ Jan 03-11-09 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 7.17

26 RAFIŃSKI Jakub 03-05-14 LKS Lubawa (WN) 7.59

34 REWIŃSKI Łukasz 03-04-04 MKS Truso Elbląg (WN) 7.74 34

36 ZDROJEWSKI Bartłomiej 02-08-30 LKS Lubawa (WN) 7.86 36

37 MAŁOLEPSZY Rafał 02-11-03 LKS Lubawa (WN) 7.96 PB 37

200 m K U20

7 KORNACKA Karolina 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 25.80 PB

13 FUCZEK Alexandra 03-04-15 MKL Jurand Szczytno (WN) 27.52

200 m M U20

8 SAMULEWICZ Jan 03-11-09 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 23.14 PB

300 m K

18 ZIELIŃSKA Martyna 05-06-27 Orka Iława Athletics (WN) 43.37 PB

19 WAWRZYNOWICZ Julia 04-02-11 UKS Atos Woźnice (WN) 43.42

32 BIEGAJ Oliwia 04-06-11 UKS Atos Woźnice (WN) 45.67

40 CZARZASTA Wiktoria 04-10-27 Orka Iława Athletics (WN) 47.70

400 m K

7 KORNACKA Karolina 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 57.99

23 FUCZEK Alexandra 03-04-15 MKL Jurand Szczytno (WN) 63.91

600 m K

9 WAWRZYNOWICZ Julia 04-02-11 UKS Atos Woźnice (WN) 1:41.81

18 OSTROWSKA Dominika 06-01-14 MLKS Ostróda (WN) 1:48.03 PB

20 WASILAK Julia 05-06-11 MLKS Ostróda (WN) 1:52.03

21 WARZYŃSKA Zuzanna 05-03-16 MLKS Ostróda (WN) 1:53.74

24 FRYDRYCH Martyna 05-08-05 LKS Masuria Jęcznik (WN) 2:00.97

800 m K

6 KORNACKA Kinga 03-05-07 KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WN) 2:18.37

12 DALIDOWICZ Maja 02-07-29 MKS Truso Elbląg (WN) 2:24.37

14 SOKOŁOWSKA Maria Kornelia 03-08-18 LKS Masuria Jęcznik (WN) 2:27.96

17 PAWŁOWSKA Dorota 80-03-13 KS Zamek Kurzętnik (WN) 2:31.75 PB

19 KALINOWSKA Emilia 03-08-12 MKS Truso Elbląg (WN) 2:34.80

1000 m K

10 LEŚNIEWSKA Małgorzata 05-11-26 MKS Truso Elbląg (WN) 3:11.74 PB

1500 metrów K

16 Roksana PIOTROWICZ02-11-05 Orka Iława Athletics 5:25.17

Kula K

3 SIEMIŃSKA Daria 02-05-10 LKS Lubawa (WN) 12.49 PB

300 m M

19 STĘPIEŃ Mateusz 05-08-13 NKS Nowe Miasto Lubawskie (WN) 36.98 PB

32 KIJEWSKI Michał 05-10-25 UKS Sokół Węgorzewo (WN) 38.66

34 KIENIGSMAN Jakub 06-01-08 MKL Jurand Szczytno (WN) 39.02 PB

42 MAJEWSKI Dawid 05-05-01 UKS Atos Woźnice (WN) 40.93 PB

43 WAWRZYNOWICZ Dawid 05-10-05 UKS Atos Woźnice (WN) 43.00 PB

400 m M

3 LEWALSKI Kacper 03-05-07 MKS Truso Elbląg (WN) 48.70 PB

800 m M

23 KASPROWICZ Miłosz 03-01-31 Orka Iława Athletics (WN) 2:11.33

2000 m M

14 OCHNIK Adam 02-04-30 KS Polonia Pasłęk (WN) 5:42.44

30 RODZIEWICZ Michał 05-05-06 MKS Truso Elbląg (WN) 5:58.14

Wzwyż M

14 KOLPERT Jakub 05-10-04 MKS Truso Elbląg (WN) 1.65 =PB

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg iława lekkoatetyka Lidzbark Warmiński lubawa nowe miasto lubawskie Pasłęk sport młodzieżowy Szczytno Węgorzewo Woźnice

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
26 stycznia 2021 21:47

Dziwnym trafem znowu brakuje ilawianki:
1500m K 16 miejsce Roksana Piotrowicz Orka Iława Athletics 5:25.17

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x