Mityng Warmiński z prestiżem – Poznaliśmy mistrzów na 10 km

W Lidzbarku Warmińskim odbył się Warmiński Mityng Lekkoatletyczny, którego szczególna atrakcja stały się biegi na 10 km, które miały wyłonić Mistrzów Polski na 2011 rok. Tytuły zdobyli: Iwona Lewandowska z Włocławka i Tomasz Szymkowiak z Wrześni, którzy wygrali ze spora przewagą nad konkurentami. Rozegrano tez inne konkurencje, głównie z udziałem lekkoatletów Warmii, Mazur i Powiśla.

 Z bardzo dobrej strony pokazała się młodzież. Swój talent potwierdził sprinter AZS UWM Olsztyn Karol Zalewski, który zwyciężył na 100 i 200 metrów z bardzo wartościowymi wynikami. Rekordy życiowe ustanowili też Katarzyna Mołdysz z Pasłęka w rzucie oszczepem i bracia Andrzej i Paweł Reginowie z Gwardii Szczytno w pchnięciu kulą.

Organizatorami mityngu byli: Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Burmistrz miasta Lidzbarka Warmińskiego, Departament Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki w Olsztynie

 

Wyniki

 

Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km

Kobiety

 1 Iwona LEWANDOWSKA 85-02-19 LKS Vectra-DGS Włocławek(KPO) 33:34.49 PB

 2 Aleksandra JAKUBCZAK 82-09-29 KS Agros Zamość(LBE) 33:56.30 PB

 3 Anna JAKUBCZAK-PAWELEC 73-02-02 KS Agros Zamość(LBE) 33:59.15

 4 Aleksandra JAWOR 86-05-27 CKS Budowlani Częstochowa(SLK) 34:28.46

 5 Karolina WASZAK 89-01-10 UKS Barnim Goleniów(ZPO) 34:42.68 PB

 6 Anna WOJNA 86-09-28 ULKS Lipinki(MLP) 35:02.21 PB

 7 Antonina BEHNKE 89-06-13 UKS przy SP NR 14 w Zabrzu(SLK) 35:04.12 PB

 8 Angelika MACH 91-09-07 AZS UMCS Lublin(LBE) 35:16.85

………………………………………………………………………….

11Magdalena MIELNIK 91-05-15 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 38:30.77

 

Mężczyźni

1Tomasz SZYMKOWIAK 83-07-05 LUKS Orkan Września(WLP) 29:38.42

2 Radosław KŁECZEK 85-04-12 KB Sporting Międzyzdroje(ZPO) 29:42.37

3 Łukasz KUJAWSKI 88-03-02 SKLA Sopot(POM) 29:43.69

4 Artur KOZŁOWSKI 85-01-19 MULKS MOS Sieradz(LDZ) 29:45.62

5 Krystian ZALEWSKI 89-04-11 UKS Barnim Goleniów(ZPO) 29:54.65 PB

6 Radosław DUDYCZ 74-09-08 KS Team Run 4 Gdańsk(POM) 29:56.34

7 Szymon KULKA 93-06-22 ULKS Lipinki(MLP) 30:01.04 SB

8 Dawid NOWOGRODZKI 88-10-29 KS Agros Zamość(LBE) 30:17.83 PB

…………………………………………………………………………………….

18 Paweł PSZCZÓŁKOWSKI 88-07-03 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 32:59.07 

 

Mityng Warmiński

 

Kobiety

100 metrów 

1 Martyna LIS 94-07-01 MKS Truso Elbląg(WMZ) 13.07

2 Martyna POLKOWSKA 93-01-05 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 13.09 PB

 3 Aleksandra SZCZERBACZEWICZ 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 13.36

 4Justyna BRZEZICKA 94-11-30 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 13.53

 5Adrianna JESIONOWSKA 94-02-23 MKS Truso Elbląg(WMZ) 14.23

 6Anita SARNOWSKA 94-11-05 MKS Truso Elbląg(WMZ) 14.40

 7Angelika TARKA 94-10-06 MKS Truso Elbląg(WMZ) 15.13 PB

200 metrów 

1 Martyna LIS 94-07-01 MKS Truso Elbląg 26.35

2 Martyna POLKOWSKA 93-01-05 KS Polonia Pasłęk 26.68

3 Aleksandra SZCZERBACZEWICZ 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn 26.97

4 Justyna BRZEZICKA 94-11-30 KS AZS UWM Olsztyn 27.35 PB

5 Natalia KOSSAKOWSKA 92-04-07 KS AZS UWM Olsztyn 27.86

6 Judyta NEŚCIOR 92-04-27 KS AZS UWM Olsztyn 28.12

7 Anita SARNOWSKA 94-11-05 MKS Truso Elbląg 28.84

8 Angelika TARKA 94-10-06 MKS Truso Elbląg 31.03 

1500 metrów 

1 Aleksandra LISOWSKA 1 90-12-12 KS AZS UWM Olsztyn 4:31.46 PB

2 Mariola ŚLUSARCZYK 90-01-04 UKS WiR Łopuszno 4:31.97 PB

3 Magdalena KOTAS 94-09-02 LKS Zorza Gdynia 4:39.73

4 Monika JACKIEWICZ 92-12-18 KS AZS UWM Olsztyn 4:49.21 PB

5 Patrycja BUJNICKA 93-07-21 MLKS Ostróda 4:55.95

6 Martyna WARDA 92-11-24 KS AZS UWM Olsztyn 4:56.34

7 Ewelina CZERWIEŃ 93-12-13 MKS Truso Elbląg 4:57.76 PB

8 Daria STRUCIŃSKA 94-03-03 KS AZS UWM Olsztyn 5:00.68

Skok wzwyż

1 Agnieszka NOWOŚWIAT 95-01-29 MKS Truso Elbląg(WMZ) 1.45

2 Agnieszka OKSENIUK 96-03-23 MKS Truso Elbląg(WMZ) 1.45 PB

3 Kinga MIELNIK 96-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WM 1.40

4Katarzyna BURAKIEWICZ 97-07-26 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 1.35 PB

5 Aneta FEDORUK 95-02-15 MKS Truso Elbląg(WMZ) 1.25 

Rzut oszczepem

1 Karolina BOŁDYSZ 93-04-21 KS Polonia Pasłęk(WMZ) 49.79 PB

 2 Honorata FILIPIAK 91-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 30.37

 3 Dorota CZAJKA 93-02-25 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 28.37

 4 Natalia IGNATOWICZ 94-03-20 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 26.49

 5 Dżesika MICHAŁOWSKA 94-01-17 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 22.98

 

Mężczyźni

100 metrów 

 1 Karol ZALEWSKI 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 10.79 PB

 2 Mateusz OSTAPIUK 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.52 PB

 3 Rafał GIESZCZYŃSKI 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.67

 4 Karol RUDZIŃSKI 92-02-26 MKS Truso Elbląg(WMZ) 11.83

 5 Michał BARANOWSKI 93-02-19 MKS Truso Elbląg(WMZ) 11.90 PB

6 Sebastian MARACHA 94-01-11 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 11.92

7 Damian GODLEWSKI 94-08-11 MKS Truso Elbląg(WMZ) 12.25

 8 Daniel GROCHECKI 93-04-05 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 12.32

200 metrów 

1 Karol ZALEWSKI 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn 21.36

2 Adam JABŁOŃSKI 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn 22.10

3 Marcin ZRADA 92-08-19 LUKS Orneta 22.84

4 Mateusz OSTAPIUK 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn 23.02

5 Rafał GIESZCZYŃSKI 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn 23.58 PB

6 Sebastian MARACHA 94-01-11 KS AZS UWM Olsztyn 23.89 SB

7 Michał BARANOWSKI 93-02-19 MKS Truso Elbląg 24.22

8 Damian GODLEWSKI 94-08-11 MKS Truso Elbląg 24.60 PB 

800 metrów 

1 Marcin NAGÓREK 80-10-05 KS Agros Zamość 1:55.27

2 Rafał WRONOWSKI 86-10-02 KS AZS UWM Olsztyn 1:58.02 SB

3 Zbigniew ROGOWSKI 92-03-30 UKS Jedynka Bartoszyce 1:58.34

4 Kamil KLONOWSKI 89-06-24 MOSiR Łaziska Górne 1:59.38

5 Mariusz KIKOWSKI 92-09-02 MULKS MOS Sieradz 2:00.15

6 Rafał PIÓRKOWSKI 92-03-15 KS AZS UWM Olsztyn 2:01.78 PB

7 Mariusz TYLICKI 93-06-29 KS Polonia Pasłęk 2:03.30

Rzut oszczepem

 1 Karol SZCZEBIOT 83-01-01 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński(WMZ) 51.58

 2 Daniel ZIELIŃSKI 89-11-23 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 48.45

Pchnięcie kulą (7.26 kg)

1 Paweł BALUKIEWICZ 90-12-29 MKS Truso Elbląg(WMZ) 12.68

Pchnięcie kulą (6 kg)

1 Paweł REGIN 92-02-27 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 18.96 PB

2 Bartłomiej PIAZDECKI 93-08-11 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 16.09 PB

3 Daniel MENDYK 93-02-14 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 10.85 PB

Pchnięcie kulą (5 kg)

1 Andrzej REGIN 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 18.90 PB

2 Sebastian ŁUKSZO 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 17.58 PB

3 Konrad BUKOWIECKI 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 13.30 PB

4 Jacek KLEPACKI 94-07-05 KS AZS UWM Olsztyn(WMZ) 12.90

5 Wojciech ĆWIK 94-07-20 KS AZS UWM Olsztyn 11.62

6 Kacper SMIRNOW 97-07-03 PKS Gwardia Szczytno(WMZ) 9.77

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x