Młodzież walczy o minima – Obiecująco w Grudziądzu i Gdańsku

Sezon lekkoatletyczny w pełni, ale do najważniejszych imprez: Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów jeszcze daleko. Na razie zawodniczki i zawodnicy walczą o minima. Okazją ich zdobycia były mityngi kwalifikacyjne w Grudziądzu i Gdańsku. Trzeba przyznać, że padło wiele rekordów życiowych i wzrasta liczba osób uprawnionych do startu o medale mistrzostw krajowych.

Startowała bardzo duża grupa lekkoatletów, rozgrywano wiele serii i tu ograniczyliśmy się tylko do podawania czasów. W Grudziądzu dobrze zaprezentowali się sprinterzy, zwłaszcza Adam Jabłoński z AZS UWM, dobrze wypadli miotacze, 2 metry w skoku wzwyż osiągnął Marcin Rudnicki z Jezioraka. W Gdańsku szybko pobiegł na 100 metrów Hubert Dunin- Borkowski z Vęgorii, a wśród juniorek młodszych Martyna Lis z Truso. Rzut oszczepem wygrał Kacper Oleszczuk z Polonii Pasłęk

 Wyniki

 

Grudziądz


100 m mężczyzn

JABŁOŃSKI Adam 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 11.23

JAWORSKI Szymon 92-02-02 LKS Lubawa WMZ 11.47

OSTAPIUK Mateusz 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 11.64

GIESZCZYŃSKI Rafał 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 11.80

MARACHA Sebastian 94-01-11 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 11.82

GROCHECKI Daniel 93-04-05 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 12.26

ŁABASZEWSKI Maciej 95-07-20 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 12.48

ŻURAWSKI Krystian 96-07-30 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 12.55

CZUBKOWSKI Damian 96-03-30 GUKS Asy Dywity WMZ 12.94

WIESIOŁEK Kacper 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 12.96

ŁOPATA Wiktor 97 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 13.68

200 m mężczyzn

JABŁOŃSKI Adam 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 21.93 PB

OSTAPIUK Mateusz 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 22.77 PB

GIESZCZYŃSKI Rafał 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 23.45 PB

MARACHA Sebastian 94-01-11 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 23.75 PB

ŁUGOWSKI Patryk 95-01-24 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 24.37

ŁABASZEWSKI Maciej 95-07-20 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 24.88

CZUBKOWSKI Damian 96-03-30 GUKS Asy Dywity WMZ 26.37

300 m młodzików

1 ROGOWSKI Zbigniew 92-03-30 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 36.76 PB

2 BACZEWSKI Mateusz 95-02-26 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 37.20 PB

3 ŻURAWSKI Krystian 96-07-30 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 38.37 PB

5 WIESIOŁEK Kacper 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 39.82 SB

6 DAWID Bartosz oskar 96-03-15 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 39.82 SB

400 m mężczyzn

WRONOWSKI Rafał 86-10-02 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 52.10

PIÓRKOWSKI Rafał 92-03-15 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 53.97 PB

PIÓRKOWSKI Paweł 95-03-02 GKS Olimpia Grudziądz 54.94

ROGOWSKI Zbigniew 92-03-30 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 52.21

600 m młodzików

BIRBACH Rafał 92-02-25 MLKS Ostróda WMZ 1:25.29

MISIEWICZ Michał 95-12-31 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 1:29.68

EWERTOWSKI Damian 96 MLKS Ostróda WMZ 1:31.91

PASIK Łukasz 95 MLKS Ostróda WMZ 1:32.56 PB

JACKIEWICZ Mateusz 97-01-02 LKS Lubawa WMZ 1:33.16 PB

MARSZELEWSKI Paweł 96-01-17 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 1:33.99

LEWANDOWSKI Rafał 94-07-11 MLKS Ostróda WMZ 1:35.64

SUCHOCKI Radosław 96-05-05 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 1:41.62

ŁABENDZKI Adrian 96-10-16 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 1:44.46

800 metrów mężczyzn

PIOTROWSKI Mateusz 91-09-16 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 1:58.13

ZAWACKI Sylwester 93-12-27 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 1:59.67 PB

ILSKI Piotr 95-12-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:08.31

SKRZECZ Remigiusz 95-01-05 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 2:10.37

1500 m mężczyzn

WOROBIEC Dawid 90-09-23 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 4:06.27 PB

ZIELIŃSKI Paweł 95-01-26 KS Jeziorak Iława WMZ 4:18.60

ZŁOTUCHA Łukasz 95-02-17 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 4:19.31

FEDAN Dominik 94-07-26 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 4:26.15

LIPIŃSKI Szymon 94-05-09 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 4:26.32 PB

BEKIER Piotr 95-08-20 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 4:37.03

TAMBOR Michał 94-08-12 KS Jeziorak Iława WMZ 4:48.41

3000 m mężczyzn

KONICZ Arkadiusz 93-01-02 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 8:48.64

2000 m przeszkody mężczyzn

ZAWACKI Przemysław 92-10-12 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 6:15.36

Pchnięcie kulą juniorów (6kg)

1 REGIN Paweł 92-02-27 PKS Gwardia Szczytno WMZ 18.58

Pchnięcie kulą juniorów mł (5kg)

1 REGIN Andrzej 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno WMZ 19.37 PB

3 KLEPACKI Jacek 94-07-05 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 13.04 SB

Pchnięcie kulą młodzików (5kg)

1 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno WMZ 12.57

Rzut oszczepem juniorów mł (700)

2 ĆWIK Wojciech 94-07-20 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 49.31 PB

Rzut oszczepem mężczyzn (800)

3 ZIELIŃSKI Daniel 89-11-23 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 51.23 PB

Rzut dyskiem juniorów (1.75kg)

2 MENDYK Daniel 93-02-14 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 39.98 PB

Rzut dyskiem juniorów mł (1.5kg)

1 KLEPACKI Jacek 94-07-05 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 32.60

Rzut dyskiem M (1kg)

1 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 PKS Gwardia Szczytno WMZ 44.36 PB

Skok wzwyż mężczyzn

1 RUDNICKI Marcin 92-05-18 KS Jeziorak Iława WMZ 2.00

2 PIETRUSZYŃSKI Cezary 96-03-17 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 1.89 PB

3 PESTA Jakub 95-11-30 KS Jeziorak Iława WMZ 1.80 PB

 

100 metrów kobiet

MALISZEWSKA Aleksandra 94-06-02 LKS Lubawa WMZ 12.85

ŁUGOWSKA Patrycja 95-07-20 UKS MOSiR Działdowo WMZ 13.39

KŁOSOWSKA Adrianna 99 UKS MOSiR Działdowo WMZ 14.75

200 metrów kobiet

MALISZEWSKA Aleksandra 94-06-02 LKS Lubawa WMZ 25.60 PB

ŁUGOWSKA Patrycja 95-07-20 UKS MOSiR Działdowo WMZ 26.72 SB

BLAUTENBERG Angelika 94-12-08 UKS MOSiR Działdowo WMZ 26.87 PB

STANISZEWSKA Żaneta 95-02-22 UKS MOSiR Działdowo WMZ 27.71 PB

300 m młodziczek

SZCZERBACZEWICZ 96-02-23 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 41.29 PB

ZIÓŁKOWSKA Paulina 97-04-28 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 44.20 SB

KUTZA Kinga 98-05-29 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 46.34 PB

MALINOWSKA Elżbieta 95-07-20 GUKS Asy Dywity WMZ 46.70 PB

KŁOSOWSKA Adrianna 99 UKS MOSiR Działdowo WMZ 47.05 PB

ZIELIŃSKA Natalia 97-06-17 GUKS Asy Dywity WMZ 47.11

MALINOWSKA Ewa 99-08-23 GUKS Asy Dywity WMZ 52.88 PB

400 metrów kobiet

STRUCIŃSKA Martyna 95-03-26 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 59.74

BRZEZICKA Justyna 94-11-30 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 1:00.41

MILANOWSKA Beata 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 1:02.11

TAPEK Paulina 93-05-23 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 1:02.22

KULESA Monika 92-06-13 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 1:02.36

JANKOWSKA Joanna 95-08-22 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 1:05.40

600 m młodziczek

BUJNICKA Patrycja 93-07-21 MLKS Ostróda WMZ 1:36.55

OWCZAREK Klaudia 97-02-24 UKS Jedynka Bartoszyce WMZ 1:42.69 SB

MADEJ Dominika 97-01-21 KS Jeziorak Iława WMZ 1:47.48 PB

MALINOWSKA Elżbieta 95-07-20 GUKS Asy Dywity WMZ 1:48.93 PB

WANTOWSKA Aleksandra 96-11-02 KS Jeziorak Iława WMZ 1:53.23 PB

800 metrów kobiet

1 LISOWSKA Aleksandra 90-12-12 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:11.64 PB

2 STRUCIŃSKA Daria 94-03-03 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:22.78

4 WIŚNIEWSKA Katrin 95-10-21 NKS Nowe Miasto Lubawskie WMZ 2:25.51

6 STAŃCZAK Dominika 96-11-18 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 2:29.05 PB

1500 m metrów kobiet

6 KONARZEWSKA Martyna 91-02-13 UKS MOSiR Działdowo WMZ 5:01.59

1500 metrów z przeszkodami

1 WARDA Martyna 92-11-24 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 5:02.10 PB

2 JACKIEWICZ Monika 92-12-18 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 5:03.27 PB

4 KOPEĆ Lucyna 93-01-18 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 5:21.31 PB

5 MULKITYN Patrycja 95-09-08 UKS MOSiR Działdowo WMZ 5:22.55

7 PARZYCHOWSKA Marta 94-01-12 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 5:29.30 PB

100 metrów przez płotki

3 BLAUTENBERG Angelika 94-12-08 UKS MOSiR Działdowo WMZ 15.38 76,2

6 STANISZEWSKA Żaneta 95-02-22 UKS MOSiR Działdowo WMZ 17.41 76,2

Pchnięcie kulą K (4kg)

4 CZAJKA Dorota 93-02-25 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 9.85

Rzut oszczepem K (600)

6 KARCZEWSKA Karolina 94-04-14 LKS Lubawa WMZ 31.21 SB

8 CZAJKA Dorota 93-02-25 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 29.65 PB

Rzut dyskiem K (1kg)

8 KARCZEWSKA Karolina 94-04-14 LKS Lubawa WMZ 19.38

 

Gdańsk

 

100 m juniorów

FINAŁ

2 DUNIN-BORKOWSKI Hubert 92-12-06 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 10.99 SB

Eliminacje

DUNIN-BORKOWSKI Hubert 92-12-06 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 11.11 Q

BARANOWSKI Michał 93-02-19 MKS Truso Elbląg WMZ 11.91

100 m juniorów mł.

FINAŁ

6 STECYK Dawid 94-10-18 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 11.77 PB

100 m mężczyzn

3 CHWEDCZUK Karol 96-07-09 MKS Truso Elbląg WMZ 12.31

200 m mężczyzn

DUNIN-BORKOWSKI Hubert 92-12-06 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 23.12

BARANOWSKI Michał 93-02-19 MKS Truso Elbląg WMZ 23.68 PB

STECYK Dawid 94-10-18 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 23.96 PB

CHWEDCZUK Karol 96-07-09 MKS Truso Elbląg WMZ 25.10

400 m mężczyzn

GODLEWSKI Damian 94-08-11 MKS Truso Elbląg WMZ 54.11

800 m mężczyzn

TYLICKI Mariusz 93-06-29 KS Polonia Pasłęk WMZ 2:01.60 SB

1500 m mężczyzn

6 HWEDORUK MACIEJ 96 MOS Zatoka Braniewo WMZ 4:36.53 PK

Pchnięcie kulą M (7,26kg)

5 BALUKIEWICZ Paweł 90-12-29 MKS Truso Elbląg WMZ 13.68 SB

Pchnięcie kulą juniorów (6kg)

1 ŚWIRSKI Dawid 92-07-18 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 15.65

2 MUCZYŃ Piotr 93-06-08 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 14.33 PB

Rzut oszczepem juniorów mł (700)

1 OLESZCZUK Kacper 94-05-15 KS Polonia Pasłęk WMZ 61.91

2 KOSTEWICZ Mateusz 94-10-23 UKS I LO Viking Rumia 57.85 PB

3 MARCHWAT Konrad 94-01-17 KS Polonia Pasłęk WMZ 52.02 PB

Rzut dyskiem juniorów (1.75kg)

1 MUCZYŃ Piotr 93-06-08 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 43.97 PB

2 ŚWIRSKI Dawid 92-07-18 CWKS Vęgoria Węgorzewo WMZ 42.48 PB

Skok wzwyż mężczyzn

2 KORNELUK Mateusz 93-06-23 MKS Truso Elbląg WMZ 1.94

Kobiety

100 m juniorek mł.

1 LIS Martyna 94-07-01 MKS Truso Elbląg WMZ 12.82 SB

6 JESIONOWSKA Adrianna 94-02-23 MKS Truso Elbląg WMZ 13.59

Eliminacje

1 LIS Martyna 94-07-01 MKS Truso Elbląg WMZ 12.86 SB

2 JESIONOWSKA Adrianna 94-02-23 MKS Truso Elbląg WMZ 13.54 PB

4 MARKISZ Emilia 94-12-29 MKS Truso Elbląg WMZ 14.70 PB

100 m kobiet

Eliminacje

7 OKSENIUK Agnieszka 96-03-23 MKS Truso Elbląg WMZ 14.87 PK

200 m kobiet

5 LIS Martyna 94-07-01 MKS Truso Elbląg WMZ 26.07 PB

5 JESIONOWSKA Adrianna 94-02-23 MKS Truso Elbląg WMZ 28.60

400 m kobiet

BARCZAK Magdalena 96-08-26 MOS Zatoka Braniewo WMZ 62.05 PK

LEWANDOWSKA Agnieszka 95-08-12 MOS Zatoka Braniewo WMZ 64.07

TARKA Angelika 94-10-06 MKS Truso Elbląg WMZ 70.24

800 m kobiet

4 GÓRNA Aleksandra 94-02-13 MKS Truso Elbląg WMZ 2:22.33 PB

5 CZERWIEŃ Ewelina 93-12-13 MKS Truso Elbląg WMZ 2:27.26 PB

1500 m kobiet

2 BIRYŁO Urszula 95-05-05 MOS Zatoka Braniewo WMZ 4:57.23

Pchnięcie kulą kobiet (4kg)

2 ŻEBRYK Agata 93-10-30 KS Polonia Pasłęk WMZ 12.55 PB

6 RYNKOWSKA Dorota 95-06-23 MKS Truso Elbląg WMZ 8.19 PB

13 GAWROŃSKA Anna 94-10-07 MKS Truso Elbląg WMZ 7.06 PB

Rzut oszczepem kobiet (600)

2 BOŁDYSZ Karolina 93-04-21 KS Polonia Pasłęk WMZ 48.81

9 RYNKOWSKA Magdalena 92-01-12 MKS Truso Elbląg WMZ 37.80 PB

Skok wzwyż kobiet

5 OKSENIUK Agnieszka 96-03-23 MKS Truso Elbląg WMZ 1.45 =PB PK

Skok w dal kobiet

13 MARKISZ Emilia 94-12-29 MKS Truso Elbląg WMZ 4.33 +1,8

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x