Młodzież z Wydmin w litewskim Jurbarkas – Piknik Sportowy to znakomity pomysł…

Ponad 300 dziewcząt i chłopców z Rosji, Litwy i Polski wystartowało w Międzynarodowym Pikniku Sportowym (8-9 maja) rozgrywanym w litewskim Jurbarkas. Reprezentanci uczniowskich klubów sportowych Sport z Kulturą ZSO Wydminy i Promień Wydminy, świetnie zaprezentowali się w rozgrywkach piłki nożnej i piłki siatkowej oraz konkurencjach lekkoatletycznych.

Każde z państw miało możliwość wystawienia trzech zespołów w poszczególnych kategoriach wiekowych U-17 i U-15. Ograniczenia transportowe pozwoliły nam na wystawienie tylko dwóch reprezentacji, ale mimo tego można uznać ten wyjazd za bardzo udany. W pierwszej kolejności odbywały się turnieje piłki nożnej i piłki siatkowej, gdzie nasze zespoły stanęły na najniższych stopniach podium. Mecze przebiegały równocześnie na kilku boiskach i były bardzo zacięte. Do końca rywalizacji pozostawały szanse na złoto jednak to gospodarze z Litwy, którzy do turnieju piłki nożnej wystawili aż 5 ekip, odnieśli końcowy triumf. Podobnie było z piłka siatkową.

Nasze najsilniejsze teamy w obu konkurencjach reprezentowali.

piłka nożna: Piotr Roman, Mateusz Bakun, Marcin Romanowski, Kamil Stefaniak, Damian Kryjak, Bartłomiej Olszewski, Kacper Sawoń, Krzysztof Motyl, Michał Zieliński, Przemysław Król, Kamil Dargiewicz, Łukasz Turolski, Łukasz Maksymowicz, Cyprian Chodań.

piłka siatkowa: Ewelina Waszak, Patrycja Kułak, Patrycja Leszczyńska, Wiktoria Kuriata, Martyna Żygieło, Agnieszka Chojnowska, Łukasz Maksymowicz, Cyprian Chodań, Tomasz Sudnik, Hubert Sudnik, Michał Kopryk, Bartłomiej Drozdowski, Maja Dzipanow

i Aleksandra Sienkiewicz.

Największym zaskoczeniem była jednak postawa naszych lekkoatletów. Dyscyplina,

w którą nie jesteśmy tak mocno zaangażowani jak w gry zespołowe, przyniosła nam kilka medali, w tym ten z najcenniejszego kruszcu.

Na podium w konkurencjach lekkoatletycznych stanęli:: Piotr Roman (medal złoty 200 m i medal srebrny sztafeta 4 x 100 m), Kacper Sawoń (trzy srebrne medale: 200 m, skok wzwyż i sztafeta 4 x 100 m), Cyprian Chodań (dwa srebrne medale w pchnięciu kulą i sztafecie 4 x 100 m oraz biegu na 200 m), Łukasz Turolski (sztafeta 4 x 100 m oraz 4 miejsce w konkurencji skoku w dal). Przyzwoite występy odnotowali również Piotr Buczyński (4 miejsce w biegu na 800 m), Hubert Sudnik w biegu na 1500 m oraz żeńska sztafeta 4 x 100 m, która zajęła 5 miejsce.

Spotkanie młodzieży miało również charakter integracyjny. Służyć temu miała wspólna dyskoteka oraz pobyt na basenie, gdzie rozgrywano również konkurencje sportowe jednak odbywały się one tylko w formie zabawowej bez klasyfikacji końcowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach składają serdeczne podziękowania pracownikom Biura Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz Agroturystyka Wężówka 20 p. Agaty Rudnickiej za pomoc w opiece nad młodymi sportowcami podczas pobytu na Litwie.

Informację nadesłali: Ewelina i Marek Ostrowscy

{AdmirorGallery}jaru12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lekka atletyka Powiat Giżycko Wydminy ZSO Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x