Mlodzież zaimponowała w Halowych MP – Piękny akcent Mateusza

Po zakończeniu Halowych MP juniorów i juniorów młodszych w Spale reprezentanci Warmii i Mazur mogą pochwalić sie pięknym bilansem 9 medali.( w tym cztery złote). Pięć medali zdobyli juniorzy: złoty na 200 metrów Karol Zalewski )AZS UWM Olsztyn), który był też drugi na 60 m, srebrne: Adam Jabłoński (AZS UWM) na 200 m i Andrzej Regin (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą oraz brązowy: Aleksandra Maliszewska (LKS Lubawa) na 200 m. W sobotę rozpoczęli rywalizację juniorzy mlodsi i efektem 4 krążki: złote - Cezarego Pietruszyńskiego (NKS Nowe Miasto Lubawskie) w skoku wzwyż, Martyny Strucińskiej (AZS UWM Olsztyn) w biegu na 1000 m.Mateusza Baczewskiego (AZS UWM) na 600 m, a  brąz na 300 metrów zdobyła Aleksandra Szczerbaczewicz (AZS UWM)

I dzień

Karol Zalewski potwierdzil znakomite przygotowanie do tych mistrzostw. 60 metrów to dla niego trochę za krótki dystans, ale pobiegł znakomicie i srebro trzeba przyjąć z uznaniem. Pecha miała Aleksandra Maliszewska, która w sprincie  zajęła najmniej lubiane przez sportowców czwarte miejsce. W sobotę czekamy na medalowe żniwo, zwłaszcza na 200 metrów.

400 metrów juniorek

4 LIS Martyna 94-07-01MKS Truso Elbląg 58.69  q (awans do finału B z 5 czasem)

400 metrów juniorów

14 OSTAPIUK Mateusz  93-12-12  KS AZS UWM Olsztyn  51.58

24 BANACKI Marcin 94-08-19LKS Lubawa  54.73

200 metrów juniorek

1 MALISZEWSKA Aleksandra 94-06-02 LKS Lubawa 25.35 PB q (awans do finału z 1 czasem)

200 metrów juniorów

1 ZALEWSKI Karol 93-08-07 KS AZS UWM Olsztyn  21.43 PB q (awans do finału z 1 czasem)

2 JABŁOŃSKI Adam 94-02-07 KS AZS UWM Olsztyn 21.88 q (awans do finału z 2 czasem)

9 GIESZCZYŃSKI Rafał 94-02-15 KS AZS UWM Olsztyn 22.91 PB

11 MARACHA Sebastian 94-01-11KS AZS UWM Olsztyn 23.08  PB

II dzień

Ostrzyliśmy sobie apetyty na finałowe biegi na dystansie 200 metrów juniorów i słusznie. Złoty i srebrny medal wywalczyli akademicy z Olsztyna, którzy już w eliminacjach o klasę przewyższali rywali, a w sobotę tylko potwierdzili znakomite przygotowanie i talent. Brąz w tej samem konkurencji zdobyła lubawianka Aleksandra Maliszewska. Pobiegła dobrze, ale mało kto spodziewał się, że jej rywalki też ustanowią rekordy życiowe, a jedna z mich zejdzie poniżej 25 sekund. Ale mamy medal i to jest najważniejsze. Srebrny krążek w pchnięciu kula wywalczył Andrzej Regin i to trzeba uznać za duży sukces. Nasz miotacz przegrał tylko z Krzysztofem Brzozowskim, ale był to rywal poza zasięgiem. W soku wzwyż czwarta była Izabela Żeleźniak z Pasłęka, ale do podium brakowało wielu centymetrów. Mateusz Korneluk z Elbląga zajął dopiero ósme miejsce.

Po południu do rywalizacji przystąpili juniorzy mlodsi i kolejne znakomite wieści. Cezary Pietruszyński z Nowego Miasta Lubawskiego wygral konkurs skoku wzwyż , natomiast bieg na 1000 metrow rozstrzygnęła na swoją korzyść olsztynianka Martyna Strucińska. Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą uzyskał szósty rezultat ale ze względu na wiek nie powinien być klasyfikowany. Ucierpiał na tym zawodnik z Lubawy Krystian Treder, który ostatecznie zajął ósma lokatę, ale uniemożliwono mu oddanie trzech rzutów finałowych,  bowiem pomyłke wykryto zbyt późno.Znakomicie w eliminacjach na 300 metrów pobiegły sprinterki AZS UWM Aleksandra Szczerbaczewicz uzyskała najlepszy czas.

300 metrów juniorek młodszych

1 SZCZERBACZEWICZ Aleksandra 96-02-23KS AZS UWM Olsztyn 41.86 PB q (awans do finału z 1 czasem)

4 MILANOWSKA Beata 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn 42.63 PB q (awans do finału z 4 czasem)

23 BRZOZOWSKA Angelika 96-03-14LKS Lubawa  46.75

300 metrów juniorów młodszych

24 ŻURAWSKI Krystian 96-07-30 NKS Nowe Miasto Lubawskie 38.68  PB

30 ZAWADZKI Patryk 96-01-26LKS Lubawa 40.21  PB

III dzień

W ostatnim dniu nasze kontro wzbogaciło się o kolejne dwa medale, które były dziełem lekkoatletów AZS UWM Olsztyn. Złoto w pieknym stylu zdobył na 600 metrów Mateusz Baczewski, natomiast brąz na 300 metrów wywalczyła Aleksandra Szczerbaczewicz, choc po eliminacjach apetyty były większe. Ale i tak występ zawodników Warmii i Mazur w obu kategoriach wiekowych możemy uznac za bardzo udany.