Młodzieżowe MP (U23) Suwałki 2021 – Cztery medale, szkoda, że bez złota

W weekend (24/25 lipca) w Suwałkach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) w lekkiej atletyce. Ekipa Warmii i Mazur była skromna liczebnie, ale zanotowała sukcesy . Srebrny medal w trójskoku zdobył Kacper Rudnik (MKS Nowe Miasto Lubawskie) uzyskując najlepszy w tym roku rezultat 15.06. W trójskoku pań brązowy krążek wywalczyła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) z rekordem życiowym 12.49. Wojciech Marok (MKL Jurand Szczytno) zdobył brąz w pchnięciu kulą 17.20, a w niedzielę był trzeci w rzucie dyskiem 50.09.

I dzień

Znakomicie rozpoczęły się dla nas Młodzieżowe MP w lekkiej atletyce. W konkursie trójskoku Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) wynikiem 15.06 zdobył srebrny medal. Wychowanek Mirosława Urbanowskiego miał cztery udane próby (najsłabsza 14.78). Uzyskał najlepszy w tym roku wynik, był więc do imprezy znakomicie przygotowany. W eliminacjach 100 metrów wystąpił Dominik Smosarski (AZS UWM) zajmując 21 miejsce (11.21), ale było to raczek przetarcie przed jego korna konkurencją – 200 m. W eliminacjach pań na 100 metrów świetnie pobiegła Wiktoria Rutkowska (LUKS Orneta), Była druga w serii i uzyskała trzeci wynik kwalifikacji, ustanawiając rekord życiowy 11.77. Oczywiście awansowała do finału i nadzieje na zdobycie medalu są uzasadnione. Sprinterki AZS UWM Małgorzata Prusińska i Izabela Jatkiewicz z rezultatami powyżej 13 sekund znalazły się na końcu klasyfikacji. W finale zawodniczka z Ornety znów pobiła swój rekord (11.70), ale wystarczyło to do zajęcia piątej lokaty. Do podium zabrakło trzy setne sekundy. Miłą niespodziankę sprawiła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) w trójskoku. Ustanowiła rekord życiowy (12.49) i zdobyła brązowy medal. Bardzo dobry bilans pierwszego dnia zamknął Wojciech Marok (MKL Jurand Szczytno), który zdobył brązowy krążek w pchnięciu kula – 17,20. Siódmy był jego kolega klubowy Jakub Borkowski – 15.76.

II dzień

Niedziela rozpoczęła się od mocnego akcentu. W konkursie rzutu dyskiem drugi brązowy medal w Młodzieżowych MP zdobył Wojciech Marok (MKL Jurand Szczytno) – 50.05, a piąte miejsce zajął jego kolega klubowy Jakub Borkowski – 45.44. W skoku w dal na ósmej pozycji sklasyfikowano Klaudię Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) – 5.76. Biegi na 200 metrów rozgrywano w seriach na czas. Wiktoria Rutkowska (LUKS Orneta) znalazła się w rankingu na siódmym miejscu – 24.70. a Natalia Żuk (AZS UWM Olsztyn) na jedenastym – 25.31. Na 400 metrów przez płotki Maja Lemanowicz AZS UWM Olsztyn) była jedenasta – 64.69. Sztafeta AZS UWM kobiet 4 razy 100 m zajęła ósme miejsce – 48.68