Młodzieżowe MP w Krakowie – Spóźniony finisz Moniki

W pierwszym dniu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce nasza uwaga skupiła się na biegu na 1500 metrów, gdzie mieliśmy aż trzy reprezentantki, w tym jedna kandydatkę do medalu. Stawialiśmy na Monikę Harasim, która w tym roku prezentuje dobrą dyspozycję i w Krakowie tez pobiegła nieźle, zabrakło jednak odważnej decyzji na finiszu, stąd czwarte miejsce o dwie setne sekundy od podium. Na czwartej i piątej pozycji kolejne zawodniczki Warmii i Mazur: Karolina Kozłowska i Paulina Jakimowska.

Trener Zbigniew Ludwichowski nie krył rozczarowania, bo medal był w zasięgu ręki. Monika biegła dobrze, wytrzymała tempo, ale gdy do ataku ruszyły rywalki, trochę zaspała. Na ostatnich metrach goniła z determinacją, ale…zabrakło dystansu. Gdyby linia mety była kilka metrów dalej.

Finał na 1500 m kobiet

1 URBANIK Danuta KKS Victoria Stalowa Wola 4:22.08
2 BRONIATOWSKA Katarzyna AZS-AWF Kraków 4:22.48
3 CICHOCKA Angelika ULKS Talex Borzytuchom 4:22.89
4 HARASIM Monika AZS UWM Olsztyn 4:22.91
5 KOZŁOWSKA Karolina MLKS Ostróda 4:29.23
6 JAKIMOWSKA Paulina AZS UWM Olsztyn 4:30.62

W biegu na 3 km z przeszkodami pobiegła Monika Jackiewicz (AZS UWM Olsztyn), zajmując szóste miejsce-11.16.92. Lokata punktowana, ale olsztynianka wystąpiła poza konkursem, gdyż nie osiągnęła jeszcze wymaganego limitu wieku. Wygrała Matylda Szlęzak z AZS-u Kraków-10.21.56.

W niedzielę Monika Harasim i Paulina Jakimowska pobiegną na 800 metrów, na 5 km wystąpią: Aleksandra Lisowska (Zatoka Braniewo) i Karolina Kozłowska (MLKS Ostróda), a w trójskoku Marcin Bogusz (Gwardia Szczytno). Może tym razem uśmiechnie się do nas szczęście…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x