MP w Biegach Przełajowych Kwidzyń 2020 – Brąz Kacpra Lewalskiego, Adam Ochnik piąty

Fot. PZLA
W sobotę (28 listopada) w Kwidzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. O tytuły rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: od juniora młodszego do seniora. Brązowy medal na dystansie 2 km juniorów młodszych zdobył Kacper Lewalski (MKS Truso Elbląg), który znakomicie radzi sobie na bieżni, ale i w terenie potrafi sobie poradzić. Dobrze spisał się junior Polonii Pasłęk Adam Ochnik , który w biegu na 3 km był piaty, a do podium zabrakło trzy sekundy.

W drugiej dziesiątce uplasowali się: Karolina i Kinga Kornackie ( Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Maja Dalidowicz (Truso Elbląg) i Kamila Pawłowska (Zamek Kurzętnik). Nie wystartowali wcześniej zapowiadani: Aleksandra Lisowska i Wojciech Kopeć (oboje AZS UWM), którzy mieli szanse włączyć się do walki o medale w długim biegu seniorów.

Wyniki

Juniorki młodsze (U18)

Dystans 2 km

1 ŚCISŁOWSKA Julia 2003 K KS SMS Szklarska Poręba (DOL) 0:05:56

2 PRZĄDKA Wiktoria 2003 K LKS Pszczyna (SLK) 0:06:02

3 WOJTKOWIAK Wiktoria 2003 K KS Energetyk Poznań (WLP) 0:06:04

…………………………….

20 KORNACKA Karolina 2003 K KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WMZ) 0:06:30

30 STEFANOWICZ Inez 2003 K MKS Truso Elbląg (WMZ) 0:06:39

35 TWARDOWSKA Julia 2004 K KS AZS UWM Olsztyn (WMZ) 0:06:43

42 KALINOWSKA Emilia 2003 K MKS Truso Elbląg (WMZ) 0:06:56

65 ŚWINIARSKA Natalia 2003 K KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WMZ) 0:07:32

67 CZARZASTA Wiktoria 2004 K Orka Iława Athletics (WMZ) 0:07:33

Dystans 3 km

1 MŁYNARCZYK Liliana 2003 K MKST Astra Nowa Sól (LBU) 0:09:50

2 HRYCYK Anna 2003 K KMKL Sztorm Kołobrzeg (ZPO) 0:09:52

3 BARSZCZ Alicja 2004 K LKS Vectra Włocławek (KPO) 0:10:00

………………………………..

16 KORNACKA Kinga 2003 K KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (WMZ) 0:10:31

29 ULIŃSKA Otylia 2004 K KS Zamek Kurzętnik (WMZ) 0:11:08

34 ZIÓŁEK Weronika 2003 K KS AZS UWM Olsztyn (WMZ) 0:11:14

41 RADZIKOWSKA Patrycja 2003 K MKS Truso Elbląg (WMZ) 0:12:11

Juniorki (U20)

Dystans 2 km

1 KAZIMIERSKA Klaudia 2001 K LKS Vectra Włocławek (KPO) 0:05:43

2 BRONOWSKA Zuzanna 2001 K Mazovia ProActiv Ciechanów (MAZ) 0:05:49

3 BREZA Olimpia 2002 K KUKS Remus Kościerzyna (POM) 0:05:53

……………………………………

18 DALIDOWICZ Maja 2002 K MKS Truso Elbląg (WMZ) 0:06:38

Dystans 4 km

1 WAWRZYNIAK Oliwia 2002 K KS Energetyk Poznań (WLP) 0:13:05

2 BIELAK Natalia 2002 K KS SMS Szklarska Poręba (DOL) 0:13:27

3 MIKSZUTA Emilia 2001 K SKLA Sopot (POM) 0:13:40

Juniorzy młodsi U18)

Dystans 3 km

1 RÓŻNICKI Krzysztof 2003 M GKS Cartusia Kartuzy (POM) 0:08:20

2 RAK Filip 2003 M AZS KU Politechniki Opolskiej Opole (OPL) 0:08:21

3 LEWALSKI Kacper 2003 M MKS Truso Elbląg (WMZ) 0:08:32

…………………………………………..

56 KASPROWICZ Miłosz 2003 M Orka Iława Athletics (WMZ) 0:10:19

Dystans 5 km

1 STRZELCZYK Jakub 2003 M UKS Olimp Kozienice (MAZ) 0:15:24

2 SZMIT Patryk 2003 M KS SMS Szklarska Poręba (DOL) 0:15:27

3 ADAMCZAK Kacper 2003 M KS Stal LA Ostrów Wlkp. (WLP) 0:15:31

…………………………………………..

28 VAN IEPEREN Alex 2003 M MKS Truso Elbląg (WMZ) 0:16:55

36 RUTKOWSKI Damian 2004 M KS Zamek Kurzętnik (WMZ) 0:17:21

Juniorzy (U20)

Dystans 3 km

1 KULIK Robert 2002 M MLKS Echo Twardogóra (DOL) 0:08:16

2 OSTROWSKI Filip 2001 M KKL Rodło Kwidzyn (POM) 0:08:18 +

3 PRZYBYLAK Tomasz 2001 M OŚ AZS Poznań (WLP) 0:08:24

…………………………………….

5 OCHNIK Adam 2002 M KS Polonia Pasłęk (WMZ) 0:08:27

Dystans 6 km

1 POCZWARDOWSKI Jędrzej 2002 MKL Toruń KPO 00:18:23

2 SZYNAKA Wiktor 2001 MKL Toruń KPO 00:18:30

3 KOVALCHUK Oleh 2001 SRS Kondycja Piaseczno MAZ 00:18:31

Kobiety U23

Dystans 4 km

1 TOPKA Beata 1999 K ULKS Talex Borzytuchom (POM) 0:12:45

2 MEGGER Eliza 1999 K LKS Pszczyna (SLK) 0:13:15

3 AFELT Julia 1999 K CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (KPO) 0:13:39

………………………………….

13 PAWŁOWSKA Kamila 2000 K KS Zamek Kurzętnik (WMZ) 0:15:36

Dystans 6 km

1 LIZAKOWSKA Weronika 1998 K KUKS Remus Kościerzyna (POM) 0:20:27

2 PAWLUS Klaudia 2000 K WKS Śląsk Wrocław (DOL) 0:21:31

3 PYKA Milena 2000 K MKS-MOS Płomień Sosnowiec (SLK) 0:21:39

Seniorki

Dystans 4 km

1 KACZYŃSKA Paulina 1991 K WMLKS Pomorze Stargard (ZPO) 0:12:42

2 TOPKA Beata 1999 K ULKS Talex Borzytuchom (POM) 0:12:45

3 INDEKA Sylwia 1997 K LKS Pszczyna (SLK) 0:12:52

…………………………

23 PAWŁOWSKA Dorota 1980 K KS Zamek Kurzętnik (WMZ) 0:15:11

26 PAWŁOWSKA Kamila 2000 K KS Zamek Kurzętnik (WMZ) 0:15:36

Dystans 6 km

1 BRZEZIŃSKA Aleksandra 1991 K MKL Toruń (KPO) 0:20:03

2 BAŃKOWSKA Anna 1990 K KS Podlasie Białystok (POD) 0:20:22

3 LIZAKOWSKA Weronika 1998 K KUKS Remus Kościerzyna (POM) 0:20:27

Mężczyźni U23

Dystans 4 km

1 KOZŁOWSKI Patryk 1998 M RLTL ZTE Radom (MAZ) 0:11:23

2 MUTWIL Oliwier 1999 M CKS Budowlani Częstochowa (SLK) 0:11:27

3 KOWALCZYK Andrzej 1998 M ULKS Fajfer 2001 Łapanów (MLP) 0:11:36

Dystans 8 km

1 CZERONEK Mikołaj 2000 WKS Śląsk Wrocław DOL U23 00:24:47

13 JATCZAK Łukasz 2000 LKS Pszczyna SLK U23 00:25:43

14 KUCHARSKI Jarosław 2000 RLTL ZTE Radom MAZ U23 00:25:45

Seniorzy

Dystans 4 km

1 LEWANDOWSKI Marcin 1987 M CWZS Zawisza Bydgoszcz SL (KPO) 0:11:21

2 KOZŁOWSKI Patryk 1998 M RLTL ZTE Radom (MAZ) 0:11:23

3 MUTWIL Oliwier 1999 M CKS Budowlani Częstochowa (SLK) 0:11:27

Dystans 8 km

1 GRYCKO Tomasz 1992 UKS Bliza Władysławowo POM 00:23:34

2 JASTRZĘBSKI Kamil 1992 SKB Kraśnik LBE 00:23:45

3 BRZEZIŃSKI Błażej 1987 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL KPO 00:24:16

…………………….

24 NAJMOWICZ Paweł 1993 KS AZS UWM Olsztyn WMZ 00:26:16

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg iława Kurzętnik Lekkoatletyka nowe miazsto lubawskie Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x